Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi az az örökbefogadási...

Mi az az örökbefogadási szerződés? Mi van benne?

Figyelt kérdés
Láttam pár helyen, hogy a cicát örökbefogadási szerződéssel adják oda. Abban mi van?
2009. nov. 5. 19:48
 1/2 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:

Alulírott ____________________________________________________________________________________________

(lakcím: ____________________________________________________________________________________________,

sz.ig.szám: ________________________ telefon: ________________________, e-mail:____________________________)

– továbbiakban Örökbefogadó – a mai nappal örökbe fogadom ¬¬¬¬¬¬¬¬_____________________________________nevű, ______________________________________ fajtájú _________________ korú ________________ ivarú kutyát a „Lelenc” Kutyamentő Egyesülettől – továbbiakban Egyesület – az alábbiak tudomásul vételével:

1. az Örökbefogadó a kutyáról annak élete végéig felelős gazdaként köteles gondoskodni, biztosítva mind a fizikai, mind a szellemi fejlődéséhez és épségéhez szükséges feltételeket;

2. az Örökbefogadó eleget tesz minden jogszabályban előírt bejelentési és oltási kötelezettségének a kutyával kapcsolatban;

3. az Örökbefogadó a kutyát nem ajándékozhatja tovább, probléma felmerülése esetén köteles az Egyesületet értesíteni, a kutya esetleges elveszése esetén 24 órán belül;

4. az Egyesület tagjai – előzetes egyeztetést követően – az örökbe adott kutyát és körülményeit ellenőrizhetik, nem megfelelő tartás észlelése esetén a kutyát visszavehetik;

5. az Egyesület az állatot ellenérték nélkül adja át az Örökbefogadónak, de minden, a többi állat mentéséhez való hozzájárulást megköszönünk.

6. Az örökbeadott kutya : □ talált (dátum: ……………………) □ leadott □ gyepmesteri telepről mentett

Talált kutya esetén az eredeti tulajdonos- amennyiben igazolni tudja, hogy kereste a kutyát, és hitelt érdemlően bizonyítani tudja a tulajdonjogát - 1 éven belül igényt tarthat a tulajdonát képező kutyára. Ebben az esetben az Egyesület és az Örökbefogadó is kérheti a felmerült költségek megtérítését.

□ ivartalanított □ ivartalanítását a befogadó vállalja □ nem kötelező ivartalanítani

□ oltott, oltási könyvét átvette (száma:__________________) □ oltását a befogadó vállalja



Mikrochip száma:


Egyéb megjegyzések:

2009. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém ilyen:


Örökbefogadási szerződés



Alulírott, ....................................................................................................(születési év:19........ Sz.ig.szám:.................................................,anyja neve:.............................................................

lakcíme:....................................................................,e-mail címe:.............................................,

telefon:.........................................) a mai napon örökbe fogadom a ............. hívónevű, ...... korú, ........... színű, ......... nemű, európai rövidszőrű fajtájú, talált, ivartalanított, oltott (vakcina: …………………), élősködő-mentesített, chip-pel ellátott macskát (az állat mikrochip-száma:………………………). A szerződéssel együtt az állat oltási könyvét átvettem.



Jelen szerződés aláírásával vállalom a következőket:


1. A macskáról élete végéig gondoskodom, őt cserben nem hagyom, soha nem bántalmazom. Tisztában vagyok vele, hogy az állat nem vagyontárgy, nem használati tárgy, hanem érző élőlény, akinek szeretetre, figyelemre és gondoskodásra van szüksége, amit legjobb tudásom szerint megadok neki. Az állatvédelmi törvény által előírt kötelességeimmel és jogaimmal tisztában vagyok, a törvényt betartom.


2. A macskát kizárólag és minden esetben a lakásban tartom, kiszökésének lehetőségét megakadályozom.


3. Védőoltásait (kombinált, leukozis) rendszeresen beadatom, állatorvosi ellátásáról gondoskodom. Az állat oltási könyvét kérésre bemutatom az örökbeadónak az oltások és élősködőmentesítések ellenőrzése céljából.


4. Amennyiben körülményeim megváltoznak és az állatot tovább tartani nem tudom, úgy erről az örökbeadót haladéktalanul tájékoztatom, és az állatot neki visszaszolgáltatom. Az örökbeadó kérdezés nélkül visszaveszi az állatot, az állat teljes élettartama alatt. A macskát ki nem dobom, el nem adom és másra át nem ruházom (családon belül sem). Tudomásul veszem, hogy az örökbeadó hozzájárulása nélkül nem vagyok jogosult a macska tulajdonjogának megváltoztatására. Amennyiben a macskát másra szeretném átruházni, azt kizárólag az örökbeadóval történt megegyezés alapján teszem. Ebben az esetben, ha az eredeti örökbeadó megfelelőnek találja az örökbefogadó által új gazdának kijelölt személyt, az új tulajdonossal új örökbefogadási szerződést köt.


5. Az állat elvesztéséről/súlyosabb megbetegedéséről/haláláról vagy fenti elérhetőségeim megváltozásáról haladéktalanul, 24 órán belül értesítem az örökbeadót a következő elérhetőségek valamelyikén:


6. Az állaton euthanáziát nem hajtatok végre, ha az élete megmenthető vagy fájdalommentesen meghosszabbítható. Az euthanáziát, -ha az szükséges-, kizárólag az Örökbeadó beleegyezésével végeztetem el.


7. Beleegyezem, hogy az örökbeadó vagy megbízottja érdeklődjenek az állat után és ellenőrizzék tartási körülményeit. A folyamatos kapcsolattartás, és látogatás joga fenntartva!


8. Amennyiben kölyök nőstény/kandúr macskát fogadok örökbe, ivartalanításáról legkésőbb fél éves koráig gondoskodom; teherbeesését, szaporodását addig is megakadályozom. Az ivartalanítás megtörténtéről a mellékelt állatorvosi igazolást és a fényképes bizonyítékot az ivartalanítás sebhelyéről a műtét után visszajuttatom az örökbeadónak.

Amennyiben ivaros felnőtt nőstény/kandúr macskát fogadok örökbe, ivartalanításról az örökbefogadását követő 1 hónapon belül gondoskodom, szaporodását, teherbeesését addig is megakadályozom. Az ivartalanítás megtörténtéről a mellékelt állatorvosi igazolást a műtét után az Örökbeadónak visszajuttatom


9. Amennyiben jelen szerződésben foglaltakat, illetve az állategészségügyi és állatvédelmi jogszabályokban előírtakat nem tartom be, a szerződés érvényét veszti és az örökbeadónak jogában áll az örökbefogadott állatot visszavenni. Ebben az esetben kérésre az állatot haladéktalanul visszaszolgáltatom. Tudomásul veszem, hogy az állat visszaszolgáltatásával kapcsolatos és fenti magatartásomból kifolyólag keletkezett orvosi és egyéb tartási költségek engem terhelnek.


Az 1995. évi CXIX. Adatvédelemről szóló törvény értelmében tudomásul veszem, hogy személyes adataimat az örökbeadó harmadik félnek nem adja ki.


Az örökbefogadási szerződést elolvastam, megértettem és magamra nézve kötelező érvénnyel elfogadom.

Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a fent megadott személyi adataim a valóságnak megfelelnek.


Kelt.,.............................................................................



_______________________ ________________________

Örökbefogadó Örökbeadó


Örökbeadó neve:……………………………..

Telefonszáma:..............................................

Címe:.........................................................................................

E-mail címe:.................................................

2009. nov. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!