Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskamenhely Budapesten?

Macskamenhely Budapesten?

Figyelt kérdés

Sajnos meg kell válnunk cicánktól... megszakad a szívem, mert nagyon szeretem, de sajnos nincs rá mód hogy megtarthassuk... hiába hirdetem macskás fórumokon, expresszen, senkinek sem kell egy felnőtt (3 éves) kandúr.

Olyan menhelyet szeretnék ahol biztos talál gazdát, gondját viselik és nem fogják elaltatni! Van ilyen valahol?


2009. nov. 9. 10:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

próbáld meg zug.hu -n is, bár nem a legjobb oldal erre.


kutass google.ban is sokat ezekkel a kulcsszavakkal: macskát keresek adok, stb. Első lépés, hogy kreálj róla pár rohadtszép és aranyos és jó fotót, azzal együtt hirdessed. vaterán teszveszen is megpróbálhatod. pl 1Ft-os fix áron, tehát az ár csak jelképes. hátha.


menhely van bőven pesten, de melyik a legmegbízhatóbb, azt nem tudom sajnos. sajna mindenhol úgy megy tudtommal, hogy ha nem viszik el, akkor elaltatják. ismerősöktől kérdeztétek? Lehetne azt is csinálni amúgy, hogy menhelyre bejársz hozzá, viszel neki kaját meg ilyenek, és akkor azzal talán tudod késleltetni az elaltatását.


megkérdezhetem amúgy, h mi az oka, hogy megválnál tőle?

2009. nov. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:

Nincs. A menhelyeket nem alapítgatja állambácsi, ha egy csoport civil állatmentésre adja a fejét, azt önerőből, más civilek támogatásából teszi, vért izzadva. Azok az állattartók pedig akik azt gondolják, kizárólag ők egyedül vélnak meg állataiktól, nagyon tévednek, a legoptimistább számítások szerint csak gazdátlan macskából a fővárosban 300ezer, kutyából országosan 1 millió vegetál.

A kutyamenhelyek előtt állnak sem állnak tömött sorokban az örökbefogadni szándékozók - a macskát mentő néhány magánszemélynek, civil csoportnak sincs nagyobb esélye, tőbb és másabb lehetősége gazdát találni gazdátlanná vált macseknak, mint pl. Neked.

2009. nov. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
Macskamenhely NINCS.
2009. nov. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ivartalanított? Úgy nagyobb az esélyed. Esetleg vállald be, hogy ivartalanítod, mielőtt átadod.

Kinti, kijárós vagy benti cica?


Hol laktok? Tegyél ide is fel egy képet, körbeküldhetjük az ismeretségi körben, hátha...

2009. nov. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Az ok allergia (bár kezelhető), de feleségemmel babát szeretnénk és az orvos szerint nincs jó hatással egy macska a kicsire.

Ezt pedig meg is értjük.

Természetesen körbekérdeztem akit tudtam, akit ismerek, mert így még meg is látogathattam volna néha, de semmi. Vagy van már és nem szeretnének még egyet, vagy egyáltalán nem.

Igen, ivartalanított, rendszeresen oltott, "jó húsban" lévő cicus. Lakásban élt eddig, bár fél éves koráig kertes házban. Én azt szeretném, ha olyan helyre kerülne, ahol ki-be tud járni, vadászhat, rohangálhat-ugyanis ezt a lakásban szokta és bár vicces, nekem úgy tűnik hogy jobban szeretne kint futkorászni.

Meg tudja szokni az új környezetet és embereket, de neki talán a lakásban tartottsága miatt ez picit több időbe telik. Egyébként nagyon aranyos, és az átlagtól eltérően szép fekete mancsa van, plusz egy aranyos folt az orrán.

Feltöltöttem két képet:

[link]

[link]


Előre is köszönök minden segítséget, próbálkozom tovább, a menhelyet pedig inkább kihagyom ha ilyen rossz ott a helyzet. Talán lesz esély egy szerető otthonra találni.

2009. nov. 9. 10:52
 6/16 A kérdező kommentje:
Jaj, bocs, Budapesten élünk!
2009. nov. 9. 10:54
 7/16 A kérdező kommentje:

és most látom, hogy kétszer ugyanazt...

[link]

2009. nov. 9. 11:03
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

nah várj, most allergia vagy a baba az ok?

ha kezelhető akkor az gondolom nem gond.


a gyerek meg, hát úgy tudom megoszlik nagyon az orvosok körében a téma, hogy káros e vagy sem. Ha a gyerek nem lesz allergiás rá, akkor nem hiszem, hogy ártana neki, persze csak akkor ha rendesen takarítva van utána.


Egyrészt azok akik burokban élnek, ellenállóbbá válnak olyan dolgok ellen mint a por, szőr, stb. Persze erre nem azt mondom, hogy macskaszőrben kell fürdetni, csak azt, hogy túlságosan megóvni sem szabad.


A macska a gyerekekre meg jó hatással van ugyanúgy ahogy a kutya is, egy bolyhos állat megnyugtató és még mindig jobb mintha egy játékpisztollyal rohangálna helyette.


mindenesetre nem szólok bele, mert nem sok közöm van hozzá, de szerintem kérdezzetek meg más dokikat is, mert mint mondom nagyon megoszlanak a vélemények, sok olyan doki van aki kiírtaná a gyerekek mellől az állatokat, abba nem gondol bele, hogy évekkel ezelőtt mondjuk 20-30éve a parasztoknál egész állatfarm mellett élt a gyerek és nem lett semmi baja, erős és ellenálló lett.


noh mind1, ez az én véleményem.

2009. nov. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

jah azt még hozzáteszem, hogy kisbaba mellett ha van állat, akkor fontos, hogy soha ne hagyjuk őket kettesben. éjszakára pedig a macskát-kutyát érdemes kizárni a baba szobából vagy ahol van, bölcsős korig biztos.


viszont amikor már rendes ágyban alszik, akkor azt hiszem egyik gyerek sem lehetne boldogabb ha úgy aludhat, hogy a lábánál egy kis szőrgombóc dorombol.

2009. nov. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Egyszobás lakásban élünk... Feleségemnek pedig a porallergia mellé bejött még a macskaallergia is. Nem csak a babára, de az anyára is veszélyes lehet ebben az esetben.
2009. nov. 9. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!