Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért olyan büdös a macska alom?

Miért olyan büdös a macska alom?

Figyelt kérdés
Egy 8 hónapos sziámi lány cicám van. Már próbáltam drága almot is, olcsót is, és mégis olyan büdös. A kajától lehet? Alutasakosat is kap (Friskies, kitekat) konzervet, meg szárazat is. Rengeteget pisil. És napi két/három dl vizet megiszik.

2013. okt. 15. 22:52
1 2
 1/13 Mirk ***** válasza:
A macska vizelete nagyon büdös, ezért.
2013. okt. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
szagtalanítós nincs, amelyik beszívja?
2013. okt. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Mirk ***** válasza:

A legtöbb macskaalom szagtalanítós.

Esetleg önts több almot a tálcába, hogy ne csak egy vékony rétegben legyen. A macska amúgy is úgy szeret piszkítani, hogy kikapar egy lyukat az alomból, és ha nincs elég sok anyag benne, akkor nem szívja fel az egészet, így terjengenek a szagok.

2013. okt. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egy egész 5literes almot beleszoktam önteni, így biztos van az alom akár 6/7 cm is.
2013. okt. 15. 23:47
 5/13 anonim válasza:
Sok mindentol lehet. Ha nincs ivartalanitva. Mindegy milyen nemu. Vese problemaja is lehet. En megkerdeznem az allatorvost a helyedben. Ha sokat iszik es pisil lehet magas a laza valami belso problema miatt amit nem latsz. Az pedig hathat a vesere...uh javaslom az orvost!!
2013. okt. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem indokolatlanul sok vizet iszik. Kivéve persze, ha olyan 4-5 kilós cicukáról van szó, akkor teljesen normális, hogy ennyit iszik.
2013. okt. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Salx Narval ***** válasza:
Az én macskámból kiindulva nekem is soknak tűnik ennyi víz, bár a száraz táp után az enyém is bevág 1dl tejet.:D Szerintem a kaja nedvességtartalma kevés, ezért iszik ennyit. Nekem a doki azt mondta ,hogy ahány kilós a macsek,kb annyi dl vizet iszik, ebbe a kaja nedvességtartalma is beletartozik. Ha ez igaz, elképzelhető, hogy nem sok a 2-3 dl víz, főleg ha szárazat kap zömében. Én natúr zeolitot, vagy bentonitot veszek, elégedett vagyok velük, összehasonlítási alapom sajna nincs mert mást még sohasem vettem. Érdemes lenne legalább telefonon kikérni egy doki véleményét, nehogy valami betegség legyen az oka, pl cukorbetegség.
2013. okt. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Állatorvos látta? Nincs véletlenül húgyúti fertőzése a cicusnak, láza van?
2013. okt. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
egyáltalán macska az az állat?
2013. okt. 16. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Erre nagyon kell figyelni, az én cicánmnál is az tűnt fel, hogy egy ideje nagy mennyiséget pisil és nagyon büdöset. Kiderült, hogy gennyes vesemedence-gyulladása van, ami súlyos és sürgősen kezelendő.

Persze, nem biztos, hogy nálatok is ez a helyzet, de jobb megnézetni, mint éjszaka rohanni taxival orvoshoz, mert rosszul lesz (nálunk sajnos ez történt).

Esetleg megpróbálhatnál tőle tiszta vizeletmintát szerezni, elsőre elég azt elvinni a dokihoz.

2013. okt. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!