Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Masfel eves him macskamnak mi...

Masfel eves him macskamnak mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Nagyon megy a hasa, hanyik es nagyon gyenge. Etvagyanak semmi baja de kihanyja es nagyon megy a hasa. nemreg eszrevettuk hogy ferges. Arra mar kapott gyogyszert. Esetleg valami mas tipp, hogy mit tehetnek vele?

#macska #beteg #hasmenes az allatokbal
2013. okt. 21. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvost tehetnél vele. Szerencsétlen macska a leírás alapján igen rosszul van, ez nem a gyakorikerdesek közönségének való feladat, hanem egy szakértő állatorvosnak.
2013. okt. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van, egyrészt itt nem hinném, hogy hemzsegnek az állatorvosok, másrészt meg ennyiből, távolról nem lehet egy diagnózist felállítani. Bölcsebb, ha elviszed állatorvoshoz!
2013. okt. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hargitai János ***** válasza:

Engem érdekelne mi lett a macskával...


Nem vagyok szakértő de tapasztalataim alapján úgy gondolom a hányás korai stádiumban lévő mérgezésre utal... a hasmenés pedig az előző probléma tünete..

Szerintem is mielőbb orvoshoz kell vinni, de nem a sarki kisdoktorhoz aki ránézés alapján diagnosztizál.. nem azért mert nem ért hozzá hanem azért mert 1 jól felszerelt állat klinikán azonnal röntgeneznek vért elemeznek ultrahangoznak stb.. persze pénz legyn nálad

Addig van esély megmenteni a macskát amíg jó erőben van, ha legyengül nem iszik nem eszik, képtelen lábra állni. attól kezdve nagyon nehéz.

2013. okt. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A baj csak ott kezdodik, hogy nagyon messze van a legelso allatorvos. Autom meg nincs es busszal meg nem vihetem. Nagyon sajnalom es nagyon szeretem a cicat. Ezert kerdeztem meg itt, mert egyszeruen nincs lehetosegem ot elvinni barhova is, ahol jo kezekben lehet. Addig meg nyugodt vagyok ameddig eszik valamit. Ha merget evett volna akkor valoszinuleg kifeheredett volna a foghusa. Erre semmi jel nem utal. Nagyon remelem, hogy meggyogyul es tovabbra is minden tanacsot/valaszt elfogadok.
2013. okt. 22. 15:59
 5/5 A kérdező kommentje:

ha az utolsó válaszolót érdekli még a dolog akkor leirom hogy ezek után mik történtek.


Szóval a hányás pár napon belül elmúlt, viszont maradt a hasmenés. A nőstény macskámnak is ment már a hasa. Elmentem állatpatikába vettem nekik hasmenés ellen gyógyszert, viszont eközben a nőstény cicusomnak lebénul a nyelőcsöve. Másnap elvittem az állatorvoshoz, bent hagyta megfigyelésen, nehogy veszett legyen. 5 napig bent volt, közben folyamatosan kapta a perfúziót, elvetélt. Az orvos lemondott a vszettségről, mivel nem volt agressziv, és enni is akart szegény csak nem tudott a lebénult nylőcsöve miatt. Folyt a nyála nem tudott nyávogni, nagyon gyenge volt. le is fogyott rendesen.

5 nap után hazahoztam, már evett rendesen de csak puha konzerveket. Nyávogni is tudott, néha rekedtesen de azér próbálkozott. Itthon is nagyon gyenge volt, nem tudott állni a lábán, de pár napon belül felerősödött, megtisztogatta magát, egészséges lett. A doktor fertőzésre gyanakszik, vagy valami virusra. Pontos diagnózist nem tudott felállitani.

2013. dec. 29. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!