Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vemhes cicám kiengedte anya...

Vemhes cicám kiengedte anya és még nem jött be? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van 1 szobacicám,akit anya mindig kienged,hiába haragszom érte.Egyszer kiengedte és egész éjszaka kint volt.Amint kiderült,már ivarérett,mivel múlthét szerda körül észrevettem h mocorognak a cicák a hasában meg kb előtte egy héttel elkezdett gömbölyödni.

De a lényeg:ma reggel(5 körül) is kiengedte anya,de azóta még nem jött be,pedig 6-7 körül már mindig jön.

Lehetséges,hogy valahol máshol fialt meg?Vagy csak élvezi a jó időt?

Szerintem még van minimum 1-2 hete a fialásig,de nagyon aggódom miatta. :(


Ivartalanítással légyszi hagyjatok,mert tudom,hogy kell,és lesz is,miután a cicák megszülettek.Én már akartam,de anya nem vitte el dokihoz,mert úgy gondolta h még nem ivarérett és amúgy is keveset van kint...

De most megbeszéltem vele h ne húzza-halassza,mert ezeket a cicákat még oda is tudom adni(ivartalanítási kötelezettséggel,vagy ha nem vállalják akk én ivartalanítom),de ha még1x besikerül pár cica,nekik már tényleg nem tudok majd gazdit keríteni.



2013. okt. 23. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy megfialt.Lehet hogy megtalálta a megfelelő helyet és a leendő kiscicáinak.Talán csak a kicsikkel látod már újra. :(
2013. okt. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy szobacicát nem szabad csak úgy kiengedni, mert sokkal életképtelenebb ilyen helyzetekben, nagyobb az esély rá, hogy elütik, stb. Még várj egy kicsit, de ha nem jön, kezd el keresni, kiabáld a nevét, esetleg plakátolj, nézz szét a környéken... Ha megszülettek a kicsik, akkor ivartalanítás!
2013. okt. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Dél körül bejött. :)

Tudom h nem jó kiengedni,de nem tudok mit csinálni. :/

Anya mindig kiengedi. :/

Kocsi nem üti el,mert faluban lakunk,de azért itt is megfordul 1-2 autó. :/ De tényleg nem örülök neki h mindig kiengedi. :(

De hiába mondok bármit,csak rám hagyja. :/

2013. okt. 23. 14:47
 4/4 emir72 ***** válasza:

Ha "anyut" le tudod szoktatni arról, hogy kiengedje, az ivartalanítással várd meg, amíg a kicsik elválasztahóak (vagy elválasztódnak) - kb. 8-10 hetes kor. Egy nőstény maccsot nagyon meg tud viselni az ivartalanítás, akár egy hét is lehet, mire újra jól érzi magát. Addig alig tud szoptatni. A teje is elapadhat.

Még jobb, ha megvárod míg újra tüzel, és csak a tüzelés után három héttel ivartalanítjátok - ha kifogsz egy sarlatán állatorvost, aki a tüzelő cicát is képes ivartalanítani, akár el is pusztulhat.

Ha szopotatás közben is tüzel (nálunk három hónaposak a kicsik, és már harmadszor tüzelt), akkor is várd ki, míg szoptat.

2013. okt. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!