Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetek ennyitől veszett?...

Lehetek ennyitől veszett? Illetve, miért ilyen a macskám?

Figyelt kérdés

Van egy cicám. Kinti cica, és van mögöttünk egy legelő, azon tehenek, és azokat őrző kutyák.

A cica mindig is morcos volt, mikor nagyon összegyűlt körülötte a tömeg. Ezalatt azt értem, hogy én simogatom, a többi meg odajön bújni, és irigykedni. Ilyenkor hol a társaiba, hol belém karmol, aztán 20 cm-vel odébb leül.

Na most is ez történt és éppen csak megkapta a kezemet. Nem vérzik, csak a bőrfelszínt sértette, de mégis aggódok.

Egyrészt mennyi az esélye annak, hogy a cica veszett? Másrészt, ha az is, az, hogy csak a bőrfelszínt karcolta, majd forró vízzel lemostam, mennyire csökkenti az esélyeket?

Ui.: Igen, tudom, nagyon parás és hülye vagyok, de ez van.

Köszönöm előre is a válaszokat.

Ui2.: Ha a macska akart volna, simán támadhatott volna fejre is, de a kezem szélét kapta meg csak.



2013. okt. 23. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Betadinnal, vagy valami fertőtlenítővel kell az ilyent kezelni. Nem nagy a valószínűsége, hogy veszettséget kapnál. Ha viszont tartasz tőle, mi akadályoz meg abban, hogy beoltasd veszettség ellen a cicádat?
2013. okt. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

a cicádnak ez a szokása mint irtad. hidd el ha veszett lenne akkor teljesen máshogy viselkedni.



Először bágyadtság jellemző, nyálzás, változó étvágy, rekedtes hang. Majd az állat ingerült lesz, minden ok nélkül támadóvá válik. Macskára kivétel nélkül mindig dühöngő veszettség jellemző, általában "fejre megy". Majd az állat lebénul: a torokbénulás miatt nem tud nyelni, nyálzik, kancsalság, testszerte bénulások jellemzők végül az állat pár nap alatt elhullik.



és ahogy irták: van veszettség elleni védőoltás

2013. okt. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Karmolással nem kapod el a végzettséget, a fertőzött állat nyála tartalmazza a vírust. A sebet azért érdemes fertőtleníteni, mert a körme alatt biztos, hogy tele van kosszal, és a seb elfertőződhet. Veszettség ellen érdemes lenne oltatni a kijárós macskát, nálunk inkább a rókák terjesztik a veszettséget, biztos van a környéketeken is róka.
2013. okt. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Legyen benti cica!!
2013. okt. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!