Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha fertőző hashártyagyulladásb...

Ha fertőző hashártyagyulladásban halt meg a cicánk, mikor lehet új kiscicát hozni a lakásba? Elég fertőtleníteni? Mennyi az esélye hogy elkapja a másik?

Figyelt kérdés

Panelban vagyunk és a mentett cicánk sajnos elpusztult,az orvos azt mondta FIP-es, de komolyabb vizsgálatokat nem végzett.Minden tünet egyezett. Kb 3 hétig szenvedett,mindent megtettünk érte,néha jobban volt..De reggelre vége :(

Most Florasepttel,domestossel takarítunk,a bútorokat is átmostuk-fújtuk,de mondtam anyunak hogy szerintem 1-2 hónapig nem kellene új cicát hozni..:(



2013. okt. 31. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Elmondom a mi történetünket. :-(


A budapesti Petőfi Csarnoknál vettünk egy nagyon édes vörös színű kiscicát a kisállat-vásáron. Hazahoztuk, már benne lappangott a betegség (ugyanez, amit írtál). Vittük orvoshoz, de nem lehetett megmenteni, bár írt fel az orvos gyógyszert. Szobában tartott cicáról volt szó. Elpusztult néhány nap múlva.

Mi is kitakarítottunk, fertőtlenítettünk. Két hét múlva a Camponából az állatboltból hoztunk haza egy gyönyörűséges, egészséges cicát. A legszebb és legaranyosabb cica volt, akit ismertem, anyukája is benti cica volt, ő is úgy született. Hazahoztuk, néhány nap múlva levert lett, nem akart enni. Elkezdett hányni. Elvittük orvoshoz, és ott szembesültünk vele, hogy még nem tűnt el a lakásból a vírus, amit az előző kiscica hozott. Mondta az orvos, hogy sajnos cipő talpán, bármin rajta marad, és még hetekig hurcolásszuk, ami ránk nem jelent veszélyt, de a cicára igen. Borzasztó volt. Próbáltunk segíteni rajta, járkáltunk vele az orvoshoz, de nem lehetett segíteni, még a Kisállat kórházba is elvittük az állatorvos javaslatára, de nem tudták meggyógyítani. Végül visszavittük az állatorvoshoz, és ő elaltatta. Borzasztóan szenvedett szegény cica. Szörnyű élmény volt ez, és főleg a tudat, hogy teljesen egészségesen került hozzánk, mi pedig megbetegítettük, és emiatt meghalt. Ez már 10 éve volt, de még mindig elszomorít, ha eszembe jut. :-(


Szerintem várjatok néhány hónapot, mielőtt új cicát hoznátok, és nézzétek meg, hogy honnan hozzátok. Én akkor nagyon belevetettem magam a témába, mert akitől mi a vörös kiscicát vettük, az elvileg egy állatotthon volt. Gyakorlatban tudod hogy nézett ki a dolog? A Camponától nem messze egy lerobbant háznál "tenyésztették" a cicákat, embertelen körülmények között. A cica "árát" visszaadták, de legszívesebben feljelentettem volna őket állatkínzásért. Mert biztos vagyok benne, hogy nem a mi kiscicánk volt az egyetlen, akit ilyen veszélyes betegséggel adtak tovább.


Sajnálom, hogy nem tudtátok megmenteni a cicátokat. :-((

2013. okt. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Valletta ***** válasza:
Három hónapot kell várni mire új cica költözhet hozzátok.
2013. okt. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindkét történet olyan szomorú:'(

Nekem 2 cicám volt eddig az első majdnem egy évig volt velünk aztán kb.fél éve egyszer csak eltűnt és hiába kerestük hetekig, sehol nem találtuk:(

2013. okt. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3.komizó vagyok.Amúgy a második egy nagyon aranyos kiscica 2 hónaposan került hozzám és már egy fél éve megvan:) nemtudom mihez kezdenék nélküle..! Részvétem mindkettőtöknek szörnyű élmény lehetett!:(
2013. okt. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Iszonyatos. Nem is tudom,kit sirattam meg igy utoljára. Csak az vigasztal,hogy bekesen,szeretetben ment el,nem egy rideg mutoasztalon idegenek kozott. Mi tenyleg mindent megprobaltunk.. Szornyu volt latni ahogy fekudt egesz nap,aztan egyszer csak kidugta a nyelvet,begorcsolt a teste,es beopálosodott a szeme. Raadsul a vilag leg szeretnivalobb tarka kis cicaja volt,alig par honapos. Raz a hideg ha eszembe jut, nelkule minden olyan ures.
2013. okt. 31. 19:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez még egy ideig így lesz, közhely, hogy az idő majd begyógyítja a sebeket, de sajnos igaz. :-( Vigasztaljon az a tudat, hogy szerettétek, és mindent megtettetek érte. :-(


1. voltam

2013. nov. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!