Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy nőstény cica mikor lesz...

Egy nőstény cica mikor lesz ivarérett?

Figyelt kérdés
csak mert mamámnak van egy cicája de lány és azért nem akarja mert hogy odakölykezik neki és azt meg nem akarja mert a másik szomszédban meg van egy nagy fekete-fehér kandúr és mindig ahhoz megy át csavarogni meg ha átjön az a macska a kerten átt mamám mindig elkergeti de egyszer már rajtakapta őket hogy evett a buci (igy hívják :DD) és vele egy tányérból szépen meghittten ették ketten a tápot XDXDXD CSAK attol félek mert a mama aztmondta ha idee kölykezik neki egy csomót akkor majd elássa őket én meg mondodm dehogy fogd elásni hát ne beszélj hülyeségeket ha kell én magam keresek mindek gazdit de elásni biztos nem fogod... néha rájönnek ilyen hülyeségek >(
2013. okt. 31. 19:58
 1/4 A kérdező kommentje:
jah és az kihagytam hogy most még nincs teljesen egy éves sem de már elég nagy :DD
2013. okt. 31. 19:59
 2/4 anonim ***** válasza:

6-9 hónapos korukra már ivarérettek, valószínű a tiéd is az. Ha nem akartok kiscicákat, jó lenne ivartalanítani a macskát, gondolom a mamád sem szeretne minden évben 4-5 kölyköt kinyiffantani. Egyszer kell rá beruházni, néha vannak akciók, ezt érdemes figyelni. Előnyök még:

-elmarad az ivarzás, ami kellemetlen tünetekkel jár,


-nem vonzza a házhoz a nőstény a környék kandúrjait,


-kevesebbet érintkezik idegen állatokkal, ezért csökken a sérülések és a fertőzések (pl. FeLV, FIV) veszélye,


-nem alakulhat ki a méh gennykórja (pyometra),


-megelőzhető a macskánál az esetek döntő többségében rosszindulatú (rákos) tejmirigy daganat.

2013. okt. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ohh köszönöm szépen de akkor már azt nem értem hogy miért nem születtek kiscicái?? mert 6 hónapos 100% hogy van talán hogy 9 hónapos még az is lehet....
2013. okt. 31. 22:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért mert most van vége a párzási időszaknak.Ha nem ivartalanítjátok tavasszal 100%,hogy kölykei lesznek.
2013. okt. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!