Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon bolhás a macskám!...

Nagyon bolhás a macskám! Használtam Duoband bolhanyakörvet, teljes kudarc. Utána vettem egy másikat, az Trixie volt. Jelenleg is az van rajta de azt vettem észre hogy sokkal több a bolha mint volt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Valaki valami tuti módszer a bolhák ellen,akár házi praktika?SOS
2013. nov. 2. 22:56
 1/6 anonim válasza:
Szia nekem is bolhás volt a cicám, megfürdettem cica samponnal, majd adtam rá bolhanyakörvet és teljesen kimentek belőle a bolhák.
2013. nov. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szerinted ha leveszem,megfürdetem és újra visszarakom rá a mostani nyakörvet az hat?

Amúgy köszi a gyors választ!:)

2013. nov. 2. 23:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én állatorvosom meg még néhány másik is azt mondta, hogy ezek a nyakörvek nem érnek semmit.


Az én cicám bolha allergiás és kijár. Tehát neki fokozott védelem szükséges.


Nekem egy Advantage nevű szert ajánlott ez egy kis tubus és rá kell csepegtetni a nyakára.

Nem csak bolha irtó hanem bolha űző is. 5 hétig tart a hatása egyetlen hátránya az ára, üzlettől függően kb. 1200-1400 ft. Egy éve kapja és nyoma nincs a bolháknak.

Ő kóborka volt teli bolhákkal és ez a szer nagyon bevált. Ha drágának találod lehet mást is keresni de a csepegtetős cuccok a leghatásosabbak azzal ráadásul nem stresszeled, mint a fürdetéssel.


Mindenesetre a frontline-ra nem pazarold a pénzt azt nem nagyon fejlesztik és nem olyan már, mint volt. Ez is állatorvosi info.

2013. nov. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért bolhás folyton,mert visszafertőződik.Vegyél neostomosant,kb. 500 Ft,egy spriccelős üvegbe célszerű vízzel hígítva bekeverni,egy ampulla 5 ml,ehhez kb 2-2,5 l víz kell.De eloszthatod kisebb adagokra is.

Ezzel befújhatod a macskát is,de a legjobb lenne ha végigmennél a lakáson,és mindent befújkálnál.

A macska cuccait,és minden textilt,amire rámehet,azt mosd ki,vagy főzd ki.

A falak,küszöb stb. repedéseire különösen figyelj,oda többet permetezz és ezt 3 naponta ismételd meg kb 2 hétig.

Addig a macska lehetőleg korlátozva legyen,ne mászkáljon be olyan szobába,amibe nem feltétlen muszáj.

Közben tehetsz rá jó minőségű nyakörvet (Foresto) vagy vegyél spot on készítményt, pl advocate vagy advantage.


Sok sikert!

2013. nov. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Manapság nem érnek semmit a bolhanyakörvek, szóval ne csodálkozz. Ki is dobhatod.


Vegyél Neostomosan ampullát (450Ft egy darab). Ezt egy liter vízzel kell felhígítani majd szépen megfürdeted vele a jószágot.

Vegyél olyan bolha-és kullancsirtót, amit csepegtetni kell az állat hátára. Igaz, kicsit drágább, de nem lesz tőle bolhás a cica, s nem kell állandóan fürdetni.


Emellett vehetsz még egy Neostomosan ampullát, amit ugyan így egy liter vízzel elkeversz egy flakkonban és néha ráfújod a cicára. Csak finoman permetezd le vele néha, dörzsöld kicsit bele, az is használ. Csak ne vigyél sokat a szőrére, mert ragadni fog.

2013. nov. 3. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.Akkor megpróbálkozok a cseppel,remélem hat!:))
2013. nov. 3. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!