Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám beteg, mi lehet a baja?

A cicám beteg, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel óta nem eszik szinte semmit, a padlóra végzi a dolgát és 2x hányt is. De egyébiránt nem fáj semmije sem és eleven, rohangál. A macskakolbász az egyetlen, amiből evett egy keveset (apróra felvágva), de azt ki is hányta később :( Próbáltam neki felvágottat és színhúst is adni, de azt sem ette meg.


45%-os hústartalmú nedvestápot kap, csak benti cica. Ketten vannak egyébként, a másiknak semmi baja.


Természetesen amint hazaért a párom munkából elvisszük állatorvoshoz, csak érdekelne mi lehet a gond, hátha tudja valaki :( (én most munkából írok...)


2013. nov. 5. 10:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy minden rendben lesz!
2013. nov. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Jobbulást a cicának!
2013. nov. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönjük, nagyon aranyosak vagytok :)
2013. nov. 6. 12:13
 14/17 A kérdező kommentje:

Elbíztam magam sajna :( Tegnap este már egyik cica sem nagyon akart enni, aztán végülis a lány (nem ő volt a beteg) evett, miután szinte péppé aprítottuk a kajáját. A kandúr is evett egy kevesett, de ma sajnos megint hányt :(


Az orvos azt mondta, eltarthat 2-3 napig amíg jobban lesz, de hánynia már nem kellett volna. Inni is nagyon furcsán ivott mindkettő, rendes lefetyelés helyett a mancsukkal löködték a tálat, majd a mancsukról nyalogatták le a vizet, vagy csak azt nyalták fel ami kiment a tál mellé. A tálakat pedig alaposan kimossuk és megszárítjuk minden etetés után mióta betegek, szóval nem tudom mi a baj vele :(

2013. nov. 7. 13:37
 15/17 anonim ***** válasza:

Jaj, de sajnálom. Vissza kéne menni az orvoshoz, kideríteni, hogy milyen eredetű fertőzés lehet, hogy célzottan lehessen kezelni.

Eseetleg megérné vérvételből szűrést végezni a macskák gyakori súlyos fertőző betegségeire (FIV/FELV). Nem olcsó mulatság két cicánál, de én legalább egy szimpla vérvételt mindenképp kérnék, abból sok minden kiderülhet.

2013. nov. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ezen a honlapon sok mindenről tájékozódhatsz, én a betegségeket emeltem ki:

[link]

2013. nov. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Végülis visszamentünk a dokihoz még kétszer, kapott mindkettő még 4-4 szurit, gyógyszert is. Végülis azt mondták hogy megfáztak, és elkaphattak valami vírust, mivel nehezen nyeltek, levegős volt a hasuk és fájt is, egy kicsi lázuk is volt.


Kaptunk a dokitól valami "felépítő" tápot amit betegségek után érdemes, elsőre nem akarták enni de a szájukba tették ilyen műanyag szuris eszközzel és utána megették.


Mára már szerencsére mindkettő normálisan eszik, jól vannak!!!

2013. nov. 11. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!