Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 10+ évig kutyám volt, most...

10+ évig kutyám volt, most két macskát szeretnénk befogadni, tudnivalók?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is elnézést, ha sokszor ismételt dolgokat kérdezek meg, de végigolvastam pár tucat oldalt itt macska témában, és van néhány kérdésem, amire nem, vagy csak részben találtam választ. Ahogy a címben is írtam, egy kutyát már "levezényeltünk", szép hosszú életet élt, de sajnos nemrég utolérte őt is az idő. Nagy állatbarátok vagyunk, viszont mostmár nincs időnk és energiánk egy kutyára (nyilván egy macskával is kell foglalkozni, nem is ez a gond, leginkább a sétáltatás lenne problémás), ezért döntöttünk úgy, hogy most műfajt váltunk :) Szóval ami érdekelne:


1) két macska etetése kapcsán van valami tipp, vagy trükk, vagy egyáltalán szokott ezzel gond lenni? Arra gondolok, hogy ha kirakom egyszerre nekik a kaját, nem vesznek -e össze, az egyik nem kezd -e el dominálni és többet enni, stb.


2) ...etetéssel kapcsolatban még, nemi olvasgatas utan ugy dontottem, hogy Purina táppal fogjuk etetni, mert erről jókat írtatok és megfizethető árkategóriában van. Viszont amiről lövésem sincs, hogy mégis mennyit eszik egy macska? :) Semmiképpen nem szeretnénk elhízlalni őket, de éhen se maradjanak. Illetve a mennyiségek gondolom függnek az életkortól is, nem? Elvileg kb. 14-15 hetesek most, és pár nap múlva kerülnek hozzánk. Egyébként lehet csak táppal etetni őket, vagy mindenképpen kapjanak mellé esetleg még főtt csirke/pulykahúst is?


3) az ivartalanítást mikor érdemes elvégezni? Egyelőre még azt sem tudom, hogy fiúk -e vagy lányok, vagy vegyesen, de mindenképpen szeretnénk mindkettőt ivartalanítani, mert az egyértelműen lejött az olvasgatás után, hogy sok gondnak elejét veszi.


4) A cicákat csak és kizárólag bent tartanánk, kérdés, hogy ilyenkor az oltások/féreghajtások miegymás mennyire fontosak, illetve mik azok amik esetleg feleslegesek? Nem ezen akarunk spórolni, de ha van olyan, ami gyakorlatilag felesleges egy benti macskánál, akkor azt kihagynánk.


5) A végére egy többé-kevésbé egyedi probléma: sajnos a lakásban van egyúttal (több) dolgozó rész is, amik ráadásul igazából ajtóval nem elválasztottak, így szabad bejárásuk lenne ezekre a részekre. Az nem gond, hogy ha felmászkálnak ide-oda vagy ilyesmi, ami miatt aggódok azok a vezetékek. Sajnos a lakásban több helyen is teljesen szabadon futnak mindenféle táp és egyéb kábelek. Ez mennyire gond? Nyilván nem a kábelt féltem, hanem a macskát. Meg szokta rágni? Ki lehet erre találni valami jó megoldást, anélkül, hogy át kelljen rendezni mindent?


Köszi előre is mindenkinek! :)

Kellemes hétvégét!



2013. dec. 13. 20:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

" két macska etetése kapcsán van valami tipp, vagy trükk, vagy egyáltalán szokott ezzel gond lenni? Arra gondolok, hogy ha kirakom egyszerre nekik a kaját, nem vesznek -e össze, az egyik nem kezd -e el dominálni és többet enni, stb. "

Nekem nagyon régóta vannak macskáim, elég sok macskám volt már, de általában nem vesztek össze. A tápot (ha kinti macska) ki lehet nekik szórni a betonra is, de a legjobb egy nagy tál. Nekünk pl. egy nagy műanyag edényük van most, ami inkább felületét tekintve nagy vagy hogy mondjam, tehát semmiképpen sem mély, hanem egy nagy téglalap alakú. Így kényelmesen hozzáférnek nálunk akár többen is, mint ketten.

Két macska bőven kényelmesen tud együtt enni, ha nyugodtabb típusok, akkor akár egyetlen kicsi tálból is, mert felváltva teszik bele a fejüket. :)

Őket általában nem lehet úgy nevelni, mint a kutyákat, de ilyen szempontból talán kevesebb is velük a gond. Persze ha fujtatnak egymásra és odacsapnak a másiknak, vagy csak morognak evésnél, akkor érdemes rájuk szólni. Én tapsolni szoktam olyankor, ha morognak, mindig tapsolok. Persze már nem kell, mert szépen kijönnek, csak az elején fordult elő probléma, de nekünk kismacskák érkeztek a felnőttek mellé, az kicsit más. Ha a tapsolás nem segít, akkor lábbal lökd meg azt, amelyik morog. Persze ha a másik ki akarja venni a szájából az ételt, akkor ne a morgó állatot lökdösd, de én általában azt lököm meg, amelyik morog, mert ha hagynám, akkor a többi is egyre idegesebb lenne és végül talán verekednének. De ezt még a legvadabb macskáknál is meg lehet oldani 1-2 hét alatt, utána már csak néha kell rájuk nézni, hogy fenntartsd a rendet.

A macska amúgy szeret naponta többször keveset enni, tehát ha kiadsz nekik két cicának való mennyiséget, akkor úgyis fog jutni mindkettőnek, mert egyik sem fogja a dupla adagot bezabálni. Ez változó, hogy miből mennyit esznek, ki lehet tapasztalni idővel. :)

A tápoknál van útmutató, hogy hány gramm kell nekik, de nem kell ennyire méricskélni, önts ki nekik egy bögrével (tegyél félre egyet külön nekik), az nagyjából elég nekik egyszerre. De attól is függ, milyen idős macskák, hány kilósak, naponta hányszor kapnak stb. Én tápból annyit szoktam nekik önteni, hogy a végén még maradjon pár szem, mert akkor látom, hogy mind jóllakott. De ezt látni is, mert nálunk például ha még éhesek, akkor jönnek és bámulnak, várják, hogy újratöltsük a tálat. :)

Víz természetesen mindig legyen előttük, ha benti macskák akkor táp is lehet előttük mindig. A kutyával ellentétben ők nem eszik meg mindet, csak akkor eszegetnek belőle, ha éppen éhesek. Tejet ne adj nekik, mert sok macska érzékeny a benne lévő laktózra és komoly hasmenése lehet, kiszáradhat. Kapható macskáknak való tej, vagy akár laktózmentes embereknek szánt tej, de a macskának erre amúgy nincs nagy szüksége, elég neki néha venni. Alapból teljesen megfelel nekik a víz, vagy a húsleves maradéka (túl sós, vagy fűszeres ételek nem)stb. Rendszeresen kell nekik féreghajtót adni, vannak akik oltásokat is adnak, ezekről az állatorvosodat érdemes kikérdezned. Az ivartalanítás is fontos lehet, már 5-6 hónapos kor körül, pláne a nőstények (lánycicák) esetében, mert sajnos szinte kiscicaként képesek "teherbe esni" és akkor a n9övésben is megállnak és az nem valami jó nekik. A kinti fiú macskák pedig megbolondulnak néha a nőstények miatt és ilyenkor figyelmetlenek, kiszaladhatnak autók elé stb. Ezért érdemes őket ivartalaníttatni. Ha pedig bentiek, akkor nagyon szenvedhetnek leginkább a nőstény, ha párzani akar (némelyik ilyenkor folyton nyávog stb.), a hímek pedig szétszedik a lakást, jelölgetnek (levizelik a búrt) stb. Tehát az ivartalanításra mindenképpen érdemes gondolni. Sok betegségtől is megóvhatod vele a cicád.


"Egyébként lehet csak táppal etetni őket, vagy mindenképpen kapjanak mellé esetleg még főtt csirke/pulykahúst is?"

Én nem hiszem, hogy pl. a Purina annyira jó lenne, illetve maga a táp annyira jó lenne, szerintem a hús nagyobb élmény nekik és jobb is. Sült halat is kaphatnak és húsokat is hetente párszor. De mi pl. maradékot is adtunk nekik mindig, és sosem volt bajuk a cicáknak és mindig egészségesek, szépek voltak. Persze kismacskának azért ne adj még ilyesmit, nekik elég a kölyöktáp, a húsok. Sokan parízelt és virslit adnak, de az tele van mesterséges anyagokkal, és rengeteg sóval.


"Nem ezen akarunk spórolni, de ha van olyan, ami gyakorlatilag felesleges egy benti macskánál, akkor azt kihagynánk."

A féreghajtást akkor is érdemes elvégezni, csak ritkábban, mert akár az étellel is megfertőződhetnek, illetve ez nem árt nekik és nem is drága a tabletta.

Az oltásokról én sem sokat tudok, nálunk a kinti cicákat se nagyon oltják (persze azt nem mondom, hogy ez jó).

A bolhák ellen a benti macskákat is védeni kell, mert bolhák akár a ruhádon is bevihetsz és hamar lesz belőlük több száz, ha elszaporodnak. A legjobb a cseppentős, pl. a Frontline vagy hasonlók, ami kullancsok és hasonlók ellen is véd. Legalább az elején, hátha a mostani helyükön ment beléjük bolha. Később néha elég lehet egy spray vagy por is, esetleg nyakörv, bár ezek nem annyira hatékonyak, viszont olcsóbbak és ha benti cicák, akkor talán néha megteszik ezek is.

Legyen nekik bentre kaparófa vagy egy száraz fa, hogy ne a bútorokat kaparják és rakd el a mérgező növényeket, mert megrághatják. Ahogyan a vezetékeket is, ezért erre érdemes figyelni, ha nem vagytok otthon amit lehet áramtalanítsatok, aztán bekapcsolás előtt nézd át a vezetéket, nehogy baj legyen. De amúgy szerintem ritkán rágnak szét vezetéket. A növényeket, dísztárgyakat, vázákat viszont fellökhetik, mert felugrálnak mindenhová. A függönyök is veszélyben lehetnek. Javaslom amíg kölykök és nagyon játékosak csak a legócskább függönyöket rakd fel, és hagyd amíg tűrhető állapotban van, mert felesleges hetente cserélgetni. Később persze általában megnyugszanak és nem szedik szét a lakást. :)


Szerintem nem rágnák szét a vezetékeket, max. a szájukba veszik csak de nem hinném, hogy teljesen szétrágják.

De legyen nekik elég dolog, amivel tudnak játszani és akkor ellesznek azzal. Ráadásul ha ketten vannak, akkor inkább egymással játszanak, rohangálnak egymás után, birkóznak stb.

2013. dec. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Gratulálok a jövendőbeli macskáidhoz. :-)

Gondolom mindenki a saját tapasztalatát, véleményét fogja leírni, én a következőket tudom mondani 22 év macskatartás után:

1. Nekem négy macskám is volt egyszerre, nem veszekedtek a kaján, ha valamelyik megette a másikét és az hagyta, nyilván nem volt annyira éhes. Szerintem ebből nem kell nagy ügyet csinálni, ha esetleg mégis probléma lesz, ráérsz akkor rendet tenni köztük. :-)

2. Normális tápokon rajta van a javasolt etetési mennyiség a macska súlyának, életkorának megfelelően, de macskától is függ, előre nehéz megmondani, hogy mennyit fognak enni a cicáid. Lehet csak táppal is etetni, de ehhez én mindenféleképpen prémium tápot javasolnék. Abban minden benne van, amire szükségük van és nem felesleges ballasztanyaggal nyomják tele. Én sokáig prémium táppal etettem a macskáimat, a mostanit már vegyesen. A száraz mindig előtte van (alig fogy), de a kajája zömét nyers húsok (csirkeszív, farhát, csirkenyak, ritkán máj, nyúlalkatrészek, szóval mikor-mi) teszi ki. Megy még mellé kevés főtt rizs, répa, és rendszeresen multivitamin paszta.

3. Minél fiatalabb a cica, annál könnyebben viseli az ivartalanítást. Nem kell megvárni az ivarérést. A mostanimat az utcáról szedtem össze, olyan öt-hat hónapos volt, harmadnap már ment is ivartalanítódni. :-) Reggel műtötték, aznap teljesen kótyagos volt az altatótól, másnap viszont már nekem kellett visszafogni, hogy ne ugráljon annyit, mert mégiscsak egy hasi műtéten esett át. Kislány a lelkem. :-) A kandúroknál még egyszerűbb a dolog, ott tényleg csak az altatás a kellemetlen.

4. Ezt az állatorvossal érdemes megbeszélni. Kijárósoknak kombinált+leukózis+veszettség az ajánlott. Bentinek a kombinált biztosan kell, szerintem a leukózis sem árt, a veszettség elleni viszont felesleges. Féreghajtás 3 havonta, ha esetleg nyers hússal is etetsz, mehet gyakrabban is. Betegségeket, féregpetét a cipőtalpon is hazavihetsz, tehát a benti macskákat védeni kell.

5. A legtöbb macska szereti a vezetékeket, kábeleket rágcsálni, játszani vele, úgyhogy ezzel jó lenne kezdeni valamit. Nálam olyan helyen vannak a vezetékek ahol a macska nem igazán fér hozzá, egyedül a hangfallal nem tudtam mit kezdeni, azt le is rántotta sikeresen, újat kellett venni. Egyébként is érdemes macskabiztossá tenni a lakást. Mérgező szobanövényeket kilőni, szekrényről, polcokról törékeny, lelökhető dolgokat eltenni, szemetest zárhatóvá tenni, mosógépbe benézni mielőtt elindítod, vegyszereket, gyógyszereket elzárni, ablakokra, erkélyre macskaháló ha tényleg bent akarod tartani őket, ajtónyitásnál is figyelni kell, mert egykettőre kisurrannak. Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Ha esetleg lesz még kérdésed, írj nyugodtan, hátha tudunk segíteni. :-)

2013. dec. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a kimerítő választ, ment a zöld jelzés.


Akkor az etetésen nem rágódok többet, az oltásokat meg megbeszéljük majd az állatorvossal. Mindenképpen bent lesznek a macskák, nem tervezzük őket kiengedni egyáltalán, úgyhogy már előre fáj picit a fejem a szellőztetés, erkélyre kijárás (teregetni) meg egyáltalán a jövés-menés miatt egy picit, de hát megoldjuk.


A vezetékek miatt viszont tényleg aggódok. Az a baj, hogy tényleg rengeteg van elérhető helyen, és sajnos nem igazán tudjuk átrendezni az egészet, problémás lenne. Aztán amikor itthon vagyunk, még csak-csak oda tudunk figyelni, hogy ne rágják, de éjszaka, vagy ha házon kívül vagyunk ki tudja mikor találják ki, hogy éppen ez legyen a szórakozásuk, és az áramtalanítás sem lehetséges sajnos. Kaparófa meg ilyen-olyan macskajáték lesz, de gondolom feszt az fog kelleni nekik, ami nem való :(


Hmm. Esetleg van olyan spray, vagy kenőanyag, vagy bármi, ami nem ártalmas nekik de rohadtul útálják? Mert akkor esetleg megpróbálhatnánk azzal befújni/bekenni a kábeleket, aztán 1-2 próbálkozás után meg is tanulnák, hogy nem érdemes...



A másik a kajával kapcsolatban még, hogy akkor szerintem maradunk a táp + baromfihús kombinációnál, de a húst érdemesebb főzni, vagy inkább nyersen, ahogy a második válaszoló írta?


Köszi!

2013. dec. 14. 07:31
 4/14 A kérdező kommentje:

"Esetleg van olyan spray, vagy kenőanyag" - ez így visszaolvasva kicsit brutálisnak hangzik, szóval nyilván nem gépzsírra meg ilyesmikre gondoltam, hanem h esetleg van -e olyasmi a ház körül, aminek a szagát vagy az ízét ki nem állhatják (íz persze jobb lenne, mert a szag terjedhet az íz meg csak akkor hatna, ha már a szájába veszi a vezetéket)?


(most rákerestem és úgy látom másoknak is volt ilyen gondja. Többnyire úgy látom hangos szóval megoldották a dolgot, meg hogy inkább csak kisebb korukban jellemző a dolog...de volt aki tényleg bekente vmi keserűvel konkrétan :)

2013. dec. 14. 07:39
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Létezik macskariasztó spray, esetleg kipróbálhatod a kábeleknél. Nekem mondjuk az előző macskáimnál semmit nem ért, bár őket nem a kábelektől szerettem volna távol tartani. A macskák nem szeretik a citrusfélék szagát sem (citrom, narancs), esetleg ezt is meg lehet próbálni. De ez sem feltétlenül igaz minden macskára, mert a mostani a virágföldet szereti kijátszani, ezért tettem egy fél citromot a cserépbe, de azt is játéknak nézte, és jól elszórakoztatta magát vele. :-) Minden macska más, és mivel a tieid ketten lesznek, talán lefárasztják magukat egymással, és így kisebb az esélye a rágcsálásnak.

Ha bérházban laktok, tényleg meggondolnám a helyedben a macskahálót, hiszen nem élhettek állandóan csukott ablakok mellett, és a cicáknak sem ártana, ha ki tudnád engedni őket az erkélyre levegőzni, napozni.

A nyershús etetésről megoszlanak a vélemények, sokan félnek a szalmonellától, toxoplazmától. Én mint írtam, azzal etetek, vállalom a kockázatot, de senkit sem szeretnék sem rábeszélni, sem lebeszélni róla. :-) A tápokból kiábrándultam, soha többé nem etetnék csak azzal, de ez szintén az én hülyeségem. :-) A macska ragadozó, az emésztőrendszere a nyers húsokra lett "kitalálva", ezért nem igazán parázok. Ha mégis gond lenne, úgyis észreveszem és irány az állatorvos. A húsokat hentesnél veszem, frissen (tudom mikor kapnak árut), egyszerre nagyobb mennyiséget, otthon jól megmosom, lecsöpögtetem, ha olyan, a zsíros részeket leszedem, ha kell darabolom, a nyakat klopfolóval összezúzom, vegyesen egyszeri adagokra porciózom és lefagyasztom. Etetésnél mindig egy adagot veszek ki, mikróban olvasztás fokozaton pikk-pakk kiolvasztom és kész. Már kitapasztaltam egyszerre mennyit eszik, tehát eleve úgy rakom zacskóba, ha esetleg mégsem enné meg az egészet, nem hagyom előtte, az megy a kukába. Ilyen nagyon ritkán van. Mellette kapja a vitamint, időnként a kevés főtt rizs és répa keveréket, és gyönyörű, egészséges, csillogó szőrű, jókedvű. Mivel kijárós, úgysem tudnám megóvni a nyers dolgoktól, ki tudja mit szed össze, eszik meg amikor nem látom. A szöcskéket például előszeretettel fogyasztja. :-)

Ami még eszembe jutott, mivel bentiek lesznek, ültess cserépbe búzát (macskafüvet), azt imádják rágcsálni és jót is tesz nekik.

2013. dec. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi újfent. A macskahálót majd meggondolom még, tavasznál előbb úgysem esedékes mert addig hideg van. Sajnos az erkélyünk kerítéses, ezért nem csak a "kilátó" részt kellene lefedni vele hanem az egészet, de végülis nem rossz ötlet.


Egyébként pontosan azért akarunk egyből kettőt, mert csak jobb így. Nyilván foglalkozunk velük, de néha azért házon kívül vagyunk, meg éjszaka is jobb ha egymást nyaggatják, mint minket. Ki lesznek zárva a hálószobából amíg alszunk.


Szerintem maradunk a táp + főtt baromfi kombinációnál, a porciózást pont úgy csinálva, ahogy írod. Tápból végül A Purina helyett az Acanat választottam, állítólag jobb, na majd meglátjuk.


Az előbb voltam a helyi Alphazooban, megvettem a budit (fedeles, bukóajtósat, hátha jobban benntartja a szagokat), az almot meg egy kisebb kaparófás, bújós bútort.


Ha már itt tartunk, adok én is egy tippet bárkinek, aki hasonló cipőben jár. Ilyen macskabútort nem szabad itthon venni, általános jellegű áruházban főleg nem. Kb 10 ezer forintért találtam a neten bazinagy, több emeletes több rekeszes full extrásat, olyat amihez nagyon hasonló az AlphaZooban 50-ért volt kirakva. Külföldről jön, de a szállítás ráadásul ingyenes :)


Na, köszi még egyszer mindenkinek, holnap érkeznek a cicák! :)

2013. dec. 14. 13:07
 7/14 A kérdező kommentje:

Ja amúgy az ablakokon van szúnyogháló, szóval szellőztetni tudunk az nem gond, csak ha a párom kimegy ruhát teregetni, akkor kell nagyon figyelni, de ez mondjuk naponta vagy néhány naponta egyszer van, szóval megoldjuk.


Illetve szerencsére a lépcsőháznak van lent még egy külön ajtaja, így ha esetleg kislisszolnának a bejárati ajtón, akkor sem egyből az udvarra / utcára jutnak.

2013. dec. 14. 13:13
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha nagyon szabadulni akarnak, a szúnyogháló nem ellenfél nekik. A semminél jobb, de csak felügyelettel. :-)

Majd írd meg hogyan telnek az első napok, már én is úgy várom, mintha hozzám érkeznének! :-D

2013. dec. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Valóban minden macska más, de talán ha valami csípőssel, pl. erőspaprikával (vagy erőspistával vagy valami ilyesmivel, persze nem vastagon és óvatosan, hiszen a kábel sem erre lett kitalálva) kened be a kábeleket, akkor azt nem fogják nyalogatni.


A macskahálót én is javaslom. Az erkélyre ne engedd ki őket, amíg kicsik. Ha már nagyok, akkor esetleg kimehetnek, de csak akkor, ha kellően magasan laktok, és nem tud átugrani sem sehová. Esetleg ott is érdemes hálóval körbefedni az erkélyt, hogy ne tudjanak lecsúszni mondjuk ez guruló labda vagy valami után, felülre meg ki kell találni valamit, hogy még véletlenül se jusson eszükbe az erkély szélére felugrani, mert onnan véletlenül leeshetnek. Erre sajnos nincs javaslatom, a világládára szerintem csak szívesebben ugranának. De aki bent tart macskát és még erkélye is van, az biztos tud majd neked mondani valamit. :) De amúgy nagyobb korukban már nyugisak, sokszor kifekszenek csak napozni, nem ugrálnak le. Nem buták amúgy, nem ugranak le akármilyen magasról, de történhet baleset, vagy esetleg pont rosszul méri fel a cica, azt hiszi nem annyira magas, pedig mégis.


A csak táppal történő etetés szerintem sem jó, pláne így, hogy ez a táp annyira nem is jó. Persze megértem, mindenki aszerint vegye a legjobbat, amit még a pénztárcája megenged. Ha kapnak mellé húsokat és halat, akkor nem lesz probléma. Vitaminnal vigyázz, mert ha a tápban is sok van valamiből, akkor könnyen túladagolhatod.

Disznóhúst nyilván tudod, hogy nem szabad nekik adni, mert halálos fertőzést kaphatnak tőle, ha fertőzött volt az állat. (Elvileg szűrik és nálunk nincs vész, de ki tudja...)

A többi húsról valóban megoszlanak a vélemények. Egyébként a pulykahúsban vagy bármelyik másikban is lehet féreg. Tehát féreghajtó mindenképpen kell a bentieknek is.

Én inkább átsütném/megfőzném, esetleg egy kicsit kevésbé, mint magunknak tenném. Vagy párolnám, akkor elvileg több hasznos anyag marad benne.


Macskabútorra szerintem ne költsetek, úgyis oda fekszenek és másznak, ahová szeretnétek, felesleges nekik húsz- - nyolcvanezer forintos bútor, amit egy év múlva szétszednek és dobhatsz ki, mert szakadt és piszkos lesz.

Kaparófát lehet külön is venni, de jobban szeretik a rendes kinti fákat, csak a korhadtabb darabokat.

Fekhelynek elég egy kosár, amibe felnőtt korukban is beleférnek mindketten. De akár egy régi fonott kosár is, teszel bele valami régi párnát, vagy mosható puha pokrócot. Amíg kicsik és szokják a szobatisztaságot ne ruházz be drága fekhelyre, mert előfordulhat, hogy belepisilnek. (Amúgy is olyat nézz mindenből, ami könnyen tisztítható.)


Közben olvastam tovább, igen, az Acana elvileg valóban jobb minőségű. De ha kapnak húsokat, akkor néha kibírják másfajta táppal is (sajnos a drága tápok nem mindig jók, tehát ne az agyonreklámozottakat vedd, hanem amiben tényleg rendes dolgok vannak).

Kiskorukban viszont érdemes minőségibb kölyöktápot adni nekik, mert az alapozza meg a további életüket , életminőségüket. Az Acana valószínűleg meg fog felelni.


Elvileg a macskáknak való hálóban vannak fémszálak is, tehát nem tudnak kijutni rajta. Bár lehet, hogy le tudják szakítani vagy ilyesmi. De nem tudom, mi lesz nyáron, ha elmentek otthonról sosem nyittok ablakot. Sőt, igazából mindegy, mert akkor is kimehet ha otthon vagytok, pl. nyáron éjjelente (ugye akkor hűvösebb van, a többség akkor szellőztet).

Talán nem ártana rácsot is tenni kívülről egy ablakra, és csak azt nyitva hagyni ha hosszabb időre elmentek.

De azért nem olyan vészes a helyzet, a legtöbb macska nyugisabb annál, hogy lebontsa a lakást és kiszökjön.


A wc-t viszont csukjátok, mert hiába van nekik víz, hajlamosak inni belőle...

És valóban ne maradjon elől gyógyszer, vegyszer stb. Kb,. mint egy kisgyereknél, csak ők magasra is feljutnak. Érdemes a dolgokat szekrényekbe pakolni.

2013. dec. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az ablakokat ki tudjuk nyitni bukóra is, akkor valszeg kevésbé lesz kedvük próbálkozni, igaz, láttam már olyan videót a neten, hogy szerencsétlen macska mégis megugrotta, aztán lecsúszott és beszorult a szűkülő részébe.


Első emeleten lakunk amúgy, de háló nélkül később sem tervezzük kiengedni az erkélyre őket, mert viszonylag könnyen átugorhatnak a szomszédhoz, a garázssor tetejére vagy akár a földre is. Viszont maga a háló jó ötlet, szerintem tavasszal teszünk fel, azt onnantól szabad a pálya amint jön a jó idő. Felteszünk nekik egy macskaajtót, azt akkor mehetnek hűsölni ha akarnak, és a bogarak is kint maradnak :)

2013. dec. 14. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!