Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám morog a kicsire,...

Denova kérdése:

A macskám morog a kicsire, hogyan békítsem őket?

Figyelt kérdés

A történet kicsit hosszú, előre is köszönöm aki rászánja magát! :)

Jelen pillanatban a családban 3 macska él. A legidősebb egy anya, legyen a neve Mama. Egy fiatal kandúr, aki nem rég került hozzánk, a neve legyen Kandúr! :) (bár ő lehet, hogy lényegtelen az igazi problémával kapcsolatban). A harmadik pedig Mancika, a legfiatalabb KISLÁNY.

Szóval Mama megfialt. Még a szemük ki sem nyílott a kicsiknek, mikor hozzánk került Kandúr( ő akkor kb 4-5 hetes volt, szülő nélküli..cumiztatva volt). Külön tartottuk őket, nem engedtük h zavarják egymást. Aztán mikor növekedtek, szoktaktuk őket. Nem is volt ezzel gond. A 4 kölyökből 3-nak gazdát is találtunk, viszont az utolsó megmaradt nekünk, Ő Mancika!

Szóval telt-múlt az idő, 3-an nagyon jól elvoltak...mostanáig.

Mancika most kb 3 hónapos. Mivel ide sok a 3 cica, így mindenképp megpróbáltunk neki új helyet keríteni. Családon belül egy másik házhoz került 2-3 napra. Eleve az új környezet nagyon stresszes volt szegénynek...de nem működött az új hely, így visszakerült hozzánk.

Szegény kismacska, végigment sok megpróbálkozáson...erre hazajön a régi megszokott otthonába......és kiutálják!!!

Kandúrral annyira nincs baj(ezért is írtam, hogy lehet lényegtelen, de így teljes a kép), viszont Mama...pff...ha csak a közelébe megy már morog! Hihetetlen módon utálja a saját kölykét. Mikor még itthon volt Mancika, már akkor is fegyelmezte, hogy "most már elég, nincs több cumi!!!", de ez most nagyon megrémiszt!

Nem tudom mit csináljak velük... Fenyítsem az "öreg macskát" Mamát, hogy ne bántsa (személy szerint, macska psyhológia szempontjából nem hiszem h jó ötlet), de szegény Mancikának nem volt elég az elmúlt pár nap psyhoterror, most még ez is?!

Nem vagyok macska szakértő, de annyira laikus se... szóval egy mihamarabbi választ megköszönnék, hogy mégis hogyan kezeljem őket?! Egyébként fél napja került vissza Mancika, mikor ezt írtam! :)

Előre is köszönöm az érdemleges választ!


2013. dec. 19. 00:55
 1/6 anonim válasza:
Sokat nem tudok segíteni de le írom.kaptam kit picike cicát (tesók) kit lány mikor még együtt éltek játszottak jól megvoltak a nagyokat az unoka témák adtam 6 hónap múlva áthozta gondolta őrültek majd a cicák egymásnak.Hát nem így lett egymásnak mentek futottak.Sajnos mindig ez van ha át hozza utálják egymást.Jobb lenne ha picit elajándékoznád.
2013. dec. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Bocs nem unoka téma hanem tesóm :)
2013. dec. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem gondolom ennyire menthetetlennek a helyzetet, mivel csak 3 napról van szó. Egy kis időt adok nekik, bár addig nem tudom hogy bánjak velük...Strucc politika? Majd ők megoldják??
2013. dec. 19. 01:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagy érzik rajta más szagát, vagy a nagy már nem akarja, hogy szopjon. Az anyamacskák nem ritkán lépnek fel agresszívebben a kölykökkel szemben, mikor már le akarják szoktatni őket a szopásról. A legjobb lenne az, ha valahogy megpróbálnád külön tartani őket, ahogy csak tudod, és külön tálkából etetni. Fokozatosan engedd őket egyre közelebb egymáshoz, az anya fejére nyugodtan legyinthetsz egyet, nem lesz baja tőle, vagy, ha nem akarod, akkor spriccold le vízzel, de akkor vigyázz, hogy ne menjen a fülébe.
2013. dec. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

Az "Mama" azért fújjog rá, mert elválasztotta, részéről letudva gyerek, ennyi, megtette dolgát. Sztem ne csinálj ekkora faksznit a dologból elvégre macskák.Azért utálja mert nőstény, ha kandúr lenne, az ivarérettség után szexelne vele.

Olyan nincs, h egy macska STRESSZES!!!!!!!

Hagyjuk már.Azért jött haza, mert 8 km -nél közelebbre adtátok.Bármelyik macska hazajön , mert hazatalál.Ha vhova odaadanunk egy macskát akkor 2-3 napig bent kell tartani , amíg megszokja az embereket, szagokat, aztán után mehet ki.Amit én hoztam most nyáron egy anyacicát meg meg fiát, meg egy tejtesó kislányt itt leválasztotta őket aztán, csá elment 5 házzal arrébb, ott van.Folyóparton lakunk kunyizik a horgászoktól halat, egeret talán egyszer , ha hozott a kismacskáknak még régebben.Ha találkozunk az utcán, megsimogatom, ennyi.Van még két vendég macs amik a szomszédoké és nem azért vannak itt, mert stresszes otthon, hanem itt vadásznak nálam.A macska nem gyerek és nem kutya.Lesz olyan, h egy hétig se fog hazajönni, mert szerelmes lesz :DDD

2013. dec. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem érezhetnek más szagot, mert a testvéremhez és a párjához került a cica, olyan lakásba ahol még semmilyen állat nem volt. A cumizásról már előtte is próbálta leállítani, de most már ha csak a közelébe megy is morog. Egyébként pont ma találtunk neki egy gazdát, szóval megoldódott a dolog! :) köszönöm a válaszod!


Az utolsó kommenthez pedig inkább nem fűzök semmit...

2013. dec. 19. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!