Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek ez normális állapot?

Szerintetek ez normális állapot?

Figyelt kérdés
Két macska van a házban egy 4 és egy 2 éves,bolhásak,férgesek.Az egész lakás úszik a bolhákban,szétcsípték a lábam,úgy viszket majd megőrülök tőle.Anyámék szerint hülye vagyok mert rájuk nem megy bolha,meg ők nem látják.A nagyobbik macska félig már kopasz,tiszta seb,folyton véresre vakarja magát.A kicsinek kb. 1 cm hosszú sárgásfehér valamik lógnak rendszeresen a fenekén lévő szőrről,ő is rendszeresen véresre valarja a fejét.Egyszerűen sírva fakadok ha csak rájuk nézek,nincs önálló keresetem ezért még csak bolhaírtót sem tudok venni.Magamnak se tudok venni valamit a viszketésre,egész nap csak vakaróznék!Mit csináljak?Hogy magyarázzam el a szüleimnek hogy ez már botrány?
2013. dec. 25. 23:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik dokival meg lehet beszélni a részlet fizetést. Csak van a 2 márkára 2000-2000 forintotok. Neked vagy a szüleidnek. És egy egy bolha nyakörvet is vehetnétek. Akár ebben a hónapban az a másikban az. Egy macskáról gondoskodni kell. Mit fogtok csinálni ha beteg is lesz és szenved? Én akkor is viszem a macskáimat dokihoz ha nincs rá pénzem. Tudsz venni 250 forintért féregtelenítőt. És ugyan ennyiért bolha írtó szert. Neostomoson a neve. Egy kis barna ampulla. Fel kell Vegyíteni 1 liter vízben és a macskákra spriccelni. Vigyázni hogy szembe meg a szájukba ne menjen. És ami marad befújni vele a lakást. Vizesen ne rakd ki a macskákat. És fülatka ellen is kellene őket kezelni. Amit a doki 1500-2000forintért megcsinál. De fel is hivhatsz pár dokit és kérdezd meg őket, hogy mennyiért csinálják. És hogy hitelben vállalják e.
2013. dec. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a szüleid maguktól nem ismerik fel a helyzet súlyosságát, akkor nem hiszem, hogy további magyarázkodással sikerülne megértetni velük...én a helyedben(bár megszakadna a szívem) keresnék nekik másik gazdit, aki tudná vállalni a kezeléseik árát(ami egyébként nem olyan nagy).

Ha azonban mindenképpen szeretnéd megtartani a cicákat, talán mutathatnál a netről szüleidnek a férgesség, bolhásság tüneteiről irományokat, van bőven. Ha pedig csípnek a bolhák, hacsak pirinyó is, de nyoma azért van...esetleg azt is megmutathatod nekik, és a bolha ürülék is látszik, cseréld le a lepedődet(ha eddig nem fehér lenne), hogy még jobban látszódjon rajta és bizonyítékként villogtathatod, hátha észhez térnek.

Egyébként mind a férgesség, mind a bolhák elleni kezelés nem egy hatalmas összeg, valamint a bolhairtó patron(ha már valóban ellepték a házat is) sem kerül túl sokba. Ennyit bőven megérne!

Amúgy azt is megkérdezhetnéd a szüleidtől, hogy mi okod lenne olyasmit kitalálni, hogy csípkednek a bolhák?

2013. dec. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Sajnos nekem szó szerint egy fillérem sincs,nem kapok zsebpénzt vagy ilyesmit.Már mutattam nekik a lábfejem tele van apró vörös csípésekkel,ha lerakom a lábam az ágyról mindig vagy öt rám ugrik,többször lefotóztam már anyukámnak,látta,de mindig annyi a válasza,hogy nincs pénzünk.Az állatorvos pedig megcsinálná hitelbe,már volt rá példa.Nagyon undorító érzés amikor érzem hogy másznak és ugrálnak rajtam,néha az arcomról kell leszednem!De legjobban a cicáimat sajnálom,tudom hogy nekik ez sokkal rosszabb :(
2013. dec. 26. 02:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!