Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet túlélni a cicád...

Hogyan lehet túlélni a cicád elvesztését?

Figyelt kérdés
Tegnap délelőtt tragikus hirtelenséggel elment az én szépséges 6 és fél éves kandúrkám!Valószínűleg gyengébb volt a szíve,és egy becsapódó petárda hangjától annyira megijedt,hogy valószínűleg infarktust kapott,és egy-két percen belül elhunyt szegénykém!Van két másik drága cicukám,persze,természetes,hogy beléjük kell kapaszkodnom,de hogyan viseljem el az én nagy cicám elvesztését?Mert csak rá tudok gondolni,és egyfolytában ömlik a könnyem! :(

2013. dec. 29. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom! Számomra a legnagyobb fájdalmat életemben a szintén 6 és fél éves cicám elvesztése jelentette. Napokig sírtam, konkrétan idegösszeomlást kaptam.

Csak az segített, hogy befogadtam egy új cicát, ő segített túltenni magam a fájdalmon.

Elfelejteni persze sosem fogom, egyrészt, mert 4 hetes korától én neveltem fel, másrészt jó ideje senkim nem volt rajta kívül és iszonyú érzés volt hazamenni az üres lakásba.

2013. dec. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szegény cicus! :((( Úgy sajnálom, ezért (is) utálom a sok idióta petárdázót, mennyi kisállat szökik el, hal meg miattuk az ijedtségtől.

Én szeptemberben veszítettem el a kutyusomat (természetes halál) mást nem tudok tanácsolni mint hogy emlékezz rá, csinálj neki egy kis emlékhelyet. Én a petmenny.hu-n csináltam az enyémnek, töltöttem fel képet meg virágokat (mivel nincs sírja a kutyminak a kertben itt könnyebb emlékezni)

2013. dec. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Radvanszki Mark válasza:
3%
Nos... mindenek elott keress biztos menedeket, peldaul egy bunkert, es persze a szuksegleteidet kielegito dolgokat is vidd magaddal egy hatizsakban (pl. etel, ital, cigaretta, drog, parna, zsebkes, vibrator). Mondj le minden ismerosodrol, meg kell szakitanod minden kapcsolatot a kulvilagtol, egy fegyvert is vigyel magaddal... Igy talan tulelheted ezt a katasztrofat :(
2013. dec. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tarts benti macskát!! Nagyon sajnálom a cicádat...:(
2013. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Részvétem :(( az utolso előtti válaszolonak megy csak azt tudom mondani, h **#%@ nagy buko... nem könnyű az ilyen
2013. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom! ;o(

Nekem 25-én, karácsonykor kellett elengednem az én kis Társamat. Én is összeomlottam. Konkrétan zokogtam az utcán is, és úgy mentem, mint egy zombi, próbáltam leinni magamat, és nem akartam hazajönni az üres lakásba. Mikor hazajöttem, arra emlékszem, hogy ököllel vertem az ajtókat, torkomszakadtából, a lelkem is kiszakadt az ordításba, aztán nem emlékszem, hogyan kerültem az alom mellé az előszobában, de ott feküdtem egy darabig. Azóta is napok esnek ki, idő esik ki. Nekem is csak dőlnek a könnyeim. Leverdestem egy szekrényről mindent, ha már Ő nincs, és azt hiszem, azóta ugyanabban a ruhában vagyok. Enni sem tudok, gyomorsavat hányok. Bocsika.

Gondolj arra, hogy legalább nem szenvedett sokat, hanem rögtön elment. Én természetesen ott voltam Vele végig, puszilgattam, beszéltem Hozzá, és dőltek a könnyeim. Euthanázia volt...

Gondolj a 2 másik cicádra, kapaszkodj beléjük! Én az őrület határáról ezt javaslom.

Nagyon sajnálom! ;o(

2013. dec. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindannyiótoknak nagyon köszönöm a válaszokat,nagyon sokat jelentenek!!Én és a férjecském két napja siratjuk őt,és igen,tervezzük,hogy jön majd egy másik,egy negyed cica majd ide,de nem helyette!!Tigike nem lesz többé soha,mert ő egy egyéniség,a mindenem volt..a másik kettőt is imádom,és azért szeretnénk egy negyediket,hogy Tigi halála ne legyen értelmetlen,és egy újabb cicának tudjunk otthont biztosítani!Sajnos alapból négy nem fért volna már el nálunk...hosszú idő kell majd,hogy eljussak odáig,hogy valamelyest megnyugodjak,nekem is csak ömlenek és ömlenek az emlékek,elárasztanak,és én sem tudom visszafogni magam az utcán sem!Az utolsó hozzászólónak,aki szintén most veszítetted el a kis kedvencedet,mélységes részvétem neked is!!A rosszindulatú emberekkel igyekszem nem törődni,számomra felfoghatatlan,hogy más ember gyászából viccet csinál!De valószínűleg önértékelési problémákkal küzd,nem ezen az oldalon kellene kiélnie magát!!Még egyszer köszönöm mindenkinek,igyekszem betartani,amit tanácsoltatok!!Puszi nektek!
2013. dec. 29. 22:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm! ;o( Utolsó vagyok.

Én is a megőrülés fázisában vagyok, azt hittem, csak kap valami gyógyszert, nem gondoltam, hogy üres hordozóval jövök haza... bár sajnos éreztem, és Ő is érezte... ;o(

Még nem tudom, fogadok-e örökbe másik cicát. 3 hónapom van rá, hogy kitaláljam, amíg "cicakarantén" van.

2013. dec. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Basszus,ez is legalább annyira kemény,így elveszteni a cicádat,mint ahogy mi veszítettük el Tigikét!Hogy azt hiszed,csak gyógyszert kap...jaj Istenem,de sajnálom!Valamelyikőtök tanácsolta,hogy benti cicát tartsak!!Mindhárom cicám benti volt,a földszinten lakunk...az ágyban feküdtünk még,mind a négyen,én és a három cica is,amikor az ablak alatt durrant baromi hangosan a petárda!A másik kettő csak elszaladt,de neki gyengébb lehetett a szíve,kissé testesebb is volt,mint a többi...ezért egy perc alatt leállt neki,és a kezemben halt meg!!Nem tudom azzal sem elkerülni a problémát,hogy bent vannak!! :( Tegnap este kihívtuk a rendőröket,állítólag többen is bejelentést tettek...akkor érezhetően lecsillapult a petárdázás,de őt már ez nem hozhatja vissza!! :(
2013. dec. 30. 09:45
 10/11 A kérdező kommentje:
Miért kell három hónap karantén??Mi volt szegénykének a baja?? :( Mi biztoson hozunk haza még egy "negyedik" cicát,hogy legalább ennyi "értelme" legyen annak,hogy ő elment...hogy egy másik cicának tud vele ezzel otthont biztosítani :( (mert négyet sajnos nem tudnánk tartani)
2013. dec. 30. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!