Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem múlik a 4 hónapos macskánk...

T.n kérdése:

Nem múlik a 4 hónapos macskánk hasmenése, valami tipp? (további részletes info lent)

Figyelt kérdés

1,5 hete kezdődött a betegség, láz, hányás, hasmenés, vittük is gyorsan dokihoz, kapott szurit és infúziót, azóta rizs+csirkehusi diétán vagyunk, közérzete teljesen rendben van, játszik, szaladgál, igényli, hogy foglalkozzunk vele. DE...még mindig hasmenése van, nem össze-vissza, csak napi 1x, 2x, mint egyébként is, ahogy a betegség előtt kakilt. Kb 2 naponta vittük vissza az állatorvoshoz, ahol kapott újabb szurikat, féregtelenítőt, Klion tablettát, Royal Canin száraztápot érzékeny emésztőrendszerű macskáknak, és még mindig főtt rizs+csirke diétán vagyunk, mellette iszik is. Aggasztó a helyzet, és már elég sok pénzt költöttünk el kb a semmire.:/ Normaflore-ra gondoltam, hogy ha felborult vmi a kis bélflórájában, az talán segíthet..

Egyébként tüsszögni is szokott, de az azért nem annyira jellemző, egyszer kétszer előfordul (átlagban legyen napi egy tüsszögés), de nem folyik az orra, a szeme sem váladékos.



2014. jan. 15. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

"szuri", "csirkehusi diétán vagyunk", "kakilt", "szurikat", "diétán vagyunk", "kis bélflórájában"


Csak hogy kiemeljem az irritáló szavakat. Szerintem ne legyél okos, hanem ha aggódsz akkor vidd megint állatorvoshoz. Egyáltalán nem biztos, hogy a semmire dobtátok ki a pénzt, lehet orvos nélkül már rég megdöglött volna (lefordítom neked: "a mennybe szállt volna a lelke kis aribari testetcskéjéből"). Naponta egyszer tüsszent??? Szerintem akkor biztos, hogy TBC-s.


A jó közérzet általában jó jel, szerintem várj pár napot. Ha nem múlik akkor vidd dokihoz megint.

2014. jan. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
sajnálom, hogy irritáló szavakat használtam, ettől eltekintve várom a további tippeket, ha volt már valaki hasonló helyzetben mi volt az ami javuláshoz vezetett, köszönöm!:)
2014. jan. 15. 11:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálam volt szűnni nem akaró lágy széklet.Giardia tesztet csináltattunk székletből és jelen volt kis mennyiségben,de ez okozta a problémát,mikor ezt kikúráltuk minden normalizálódott.
2014. jan. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hjaj sajnállak titeket,sajnos én is rossz helyről vettem cicát,most 6 hónapos 8 hetes kora óta nálam van és azóta küzdünk hasmenéssel. Klion,paszták,injekciók,különféle gyógyszerek,kaja váltás,széklet kitenyésztés,féreghajtás, minden volt! Kb minden héten mentünk orvoshoz már 100 ezer körül járok az orvosi költségekkel,de a halál szélén állt már szegényem az elején,most hál isten egy erős dagi kis kölyök lett dokinknak hála :)

Ami fontos hogy vegyél nem csomosodó almot és vigyél székletmintát úgy menjél legközelebb dokihoz. Ezt mindenképp ki kell tenyészteni,nekünk giardia volt meg még egy parazita amit kiöltünk belőle. Utána sokat javult az állapota.

De mikor azt hittük vége visszajött,egyetlen kezelés a havonta egyszeri szteroid injekció vált be,most itt tartunk fél évesen hogy 1 hónapig csodás,kemény széklet majd egyik nap elkezdődik kb 1 hónap után utána megyünk injekcióra.

Tápból royalt ásd el,hallottam rengeteg cicánál okoz allergiát, pl enyémnek lehet csirkallergiája is van, így acana halas tápot kap és este nyers darált marhahusit. Ezt próbáld ki ha gondolod lehet kapni 1 kilós próba csomagot,nagyon jó allergiás cicáknak,sajnos legtöbb tápot telenyomják csirkével mert úgy egyszerűbb..

Első mindenképp a székletminta legyen!

Drukkolok nektek,remélem elértek oda ahova mi,a gyógyulás útjára.

2014. jan. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Állatoknak való probiotikumot (ez általában paszta, esetleg por) nem kaptatok a dokitól? Normaflore helyett az kéne. Egyébként az ötlet nem hülyeség, hogy a bélflórája nem állt helyre. Még kezdő kutyásként én jártam így egyszer a kutyámmal (anno a kilencvenes években), észlény körzeti állatorvos csak adta egyik gyógyszert a másik után, míg három hónap múlva egy állatorvostanhallgató ismerősöm mondta, adjak neki kefirt. A hasmenés a 3. napra rendbejött. Viszont neked ezt kapásból nem ajánlom, inkább tényleg valami állatorvosi probiotikumot.
2014. jan. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Royal tápot egyálltalán nem kell elásni, pláne mert nem is két forint! Csirkes tápot pedig bármelyik másik gyártótól is találsz!

Royal Canin és a Hill's remek gyógytápok! Mivel a hasmenés sem ettől kezdődött hanem azért kapta, hogy kimeljétek a gyomrát és persze ha azota ujabb tünet nem lépett elő, akkor nem gondolnám, hogy allergizá

l! (Én amúgy még ezt másoktol sem hallottam, hogy kutya cica allergiás lenne) Azzal viszont egyet értek az előttem szoloval, hogy egy telefonos konzultáció után a dokitokkal vigyetek be széklet mintát! A normaflore-t amugy nyugodt szívvel lehet adni bajt bem csinál de kizártnak tartom, hogy injekcioban eddig nem kapott gyomor es bél traktusra irányuló védelmet, és ha azoktól sem múlt akkor nem hinném, hogy egy humán bélflora stabilizaló megoldaná sajnos a gondot!

Remelem segithettem!

2014. jan. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor lesz még egy-két körünk a dokinál. Nem is értem, hogy 5 alkalom után ő miért nem mondta, hogy esetleg vihetnénk székletmintát...
2014. jan. 15. 13:49
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként ez lehet a mi hülyeségünk is, hogy nem kérdeztünk rá - ezelőtt még sosem volt háziállatunk, de azt sosem mondta meg a doki, hogy épp mit ad be a macskának szuri formájában, nem tudom, hogy állatoknak való probiotikumot kapott-e, pasztát utoljára az első féregtelenítéskor kapott, a mostaninál tablettaként kapta.
2014. jan. 15. 13:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Vidd vissza, mond el, hogy nem múlt el. Mi is jártunk így, kapott izomba is egy szurit a combjába, na akkor lett jobban! A legjobb ha visszaviszed!
2014. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!