Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám nem az alomba végzi a...

A cicám nem az alomba végzi a dolgát egy ideje, mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Van egy perzsa cicám aki nem az alomba végzi néha a nagydolgát.

Nem beteg,foglalkozva van vele,sem almot sem kaját nem változtattam.

Már kikészít teljesen,leszidtam érte,ha rajtakaptam beraktam a wc-jébe vagy ráijesztettem hogy "mit csinálsz",meg is szagoltattam már vele a végterméket,de semmi sem használ.Már azt is csináltam hogy ahova piszkított oda raktam a macska wc-ét,de akkor meg megint a wc elé kb 10-15cm-re tojt.

Ha oda rakja a csomagját én azonnal felsikálok Domestossal.

A wc-jét naponta többször kiszedem,amint hallom hogy kapar már ugrok is,az almot 2hetente cserélem és elmosom a wc-t.

Eddig szobatiszta volt,nem csinált ilyet.Sőt 2hónapja van neki társa is akivel látszólag jól elvan.

2zárt macska wc és 1alomtál van kettejüknek.

Szerintetek mit tudok csinálni hogy normális legyen megint?

Hallottam a macskamentáról hogy azt imádják,ha raknák az alomba szerintetek az jó lenne?

Már kifogytam az ötletekből,tanácsra lenne szükségem:)


2014. jan. 16. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hat mar tenyleg mindent kiprobaltal, de ezt meeg nem: probald meg nyugodt, relaxalt allapotban (te es a macska is)vizualizalni, hogy a cicus a megfelelo helyre jar uriteni...ezt a kepet sugarozd feleje, megelegedettseg erzesevel osszekotve. Szoval telepatikusan hassal ra.
2014. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
próbáld meg jutalomfalattal ösztönözni hogy az alomba piszkítson.ha oda kakált adj neki jutalmat akár egy simogatás akár egy dicséret vagy jutalomfalat formájában
2014. jan. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Franges Leonetta válasza:
amikor látod hogy kell neki akkor gyors tedd oda az almot...
2014. jan. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már az almot is próbáltam odatenni,de ez sem jött be:(
2014. jan. 20. 09:16
 5/12 anonim ***** válasza:
két hetente cseréled az almot?:O szilikonos vagy sima alom? Nálunk a simát 3naponta cserélem, egyébként ugyanez van, a szilikonosat is hetente kell...nem lehet, hogy ez a baj?
2014. jan. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mivel 3 alom van nekik(2zárt,1nyitott) és a kakit kiszedem amint van benne,ezért cserélem ilyen időközönként naponta többször összekeverem,nem "koszos" az alom az egyiket nem is használják,talán 1-2szer,szilokonost használunk,ami sokkal jobb mint a sima.És a frissen cserélt,tisztított alom mellé is ugyan úgy mellé csinál.Ezzel nincs összefüggésben:(De már tényleg nem tudom mit kezdjek vele!!!!!!!!!!!Már mindent kipróbáltam........

Már szerintem direkt csinálja hogy mérges legyek rá,gonoszságból:)

2014. jan. 20. 10:19
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja,és már azt is kipróbáltam hogy 2naponta cserélem az almot,de ez sem jött be,csak sok fogyott de eredmény az nem volt:(
2014. jan. 20. 10:21
 8/12 anonim ***** válasza:
ohh....én kipróbálnám azt esetleg, hogy más helyre teszem, hogy teljesen külön legyen az övé...mert lehet, ez ilyen direkt dolog, az új cicára reagálva:S próbáltad már?
2014. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezt is csináltam ez volt a legelső próbálkozás,már fogy a türelmem,mert már kb 2hónapja ez van:(
2014. jan. 20. 10:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Ott az ablak.
2014. jan. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!