Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor nyerem vissza a cicám...

Mikor nyerem vissza a cicám bizalmát egy kezelés után?

Figyelt kérdés

Beteg volt a cicánk, és kezelni kellett itthon. Betegsége előtt nagyon szeretett az ölembe lustizni. De a kezeléseknél is ölbe kellett venni, és nem volt nagyon kellemes. Azóta hogy meggyógyult nem akar az ölembe lenni. Mikor nyerem vissza a bizalmát, hogy csak szeretgetés miatt veszem fel, nem mindig okozok neki kellemetlenséget.

bélcsavarodása volt kasztrálás után, és nem akart inni..úgy kellett fecskendővel a szájába erőltetni folyadékot és gyógyszert hogy ne száradjon ki.



2014. febr. 1. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően a kezelést kellett volna másképp csinálni.

Egyrészt nem az öledben, hogy ne társítsa veled az élményt, másrészt sokkal lassabb tempóban, türelmesen, hogy felfogja mi történik vele, és ne okozz neki stresszt, illetve kényszeredett cselekvést.


Hogy mikor fog bízni benned, senki nem tudja megmondani neked.

A lényeg, hogy ne erőltesd magad rá, ne kényszerítsd az öledbe, hanem vedd rá, hogy ő menjen oda.


Ha nem megy oda, te is keresheted az ő társaságát. Ez nem föltétlenül jelent fizikai kontaktust, sőt!

A macskák az állatok között kifejezetten érzékenyek az alfa állapotra, és nagyon is szeretik. (Lásd dorombolás...)

Egy jó kajázás után, egy délutáni közös szunyókálás pl segíthet a helyzeten.

És ha ölbe veszed, akkor se kell föltétlenül simogatni.

Az illatmirigyeit simítsd végig, az megnyugtatja. De közben figyeld a farkát, ha elkezdi mozgatni ide oda, akkor kezdesz túl "sok" lenni, ilyenkor hagyni kell, ha menni akar hagy menjen.

2014. febr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadó!

Köszönöm soraidat, nem volt az ölembe a cica...de én tettem az asztalra, és én csak fogtam és beszéltem hozzá, nyugtattam. Utána tettem az ölembe nyugtatónak..de nem akart maradni, fájt a hasa, amikor nagyon fájt akkor hagyta hogy hanyatt fekve masszírozzam.

A farokcsóválás az nála fordítva működik. Elterült mindig az ölembe és csak úgy sepert a farkával és mellé dorombolt. Békésen ellustult az ölembe ezelőtt. Ma kétszer is csinált olyat, hogy lefeküdt a lábam mögé és a négy mancsa szabályosan átölelte a lábamat a papuccsal együtt. Látni rajta hogy kezd megnyugodni.

Gondolom neked is van cicád, és értesz hozzájuk. tudod nekünk már volt más cicánk, amiket mi vittünk haza valahonnan. Ez a cica 3 hónaposan szinte bekéredzkedett hozzánk. Soványan éhesen nyávogott a teraszon. Adtunk neki enni, azóta mint egy hűséges """kutya"" Ha elmegyünk valahova, kiül a teraszra és ott vár minket. Ha csak az 50 méterre lévő strandra megyünk át gyalog, elkísér, és a bokrok között megvár minket. Néha úgy érzem hogy valaki lelke van ebbe a jószágba. Igaz ennek is van története..de ez nem a kérdéshez való. Még 1x köszönöm a választ.

2014. febr. 2. 03:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ha pl féreghajtót adok a macskáimnak 1 óra múlva már el is felejtik, ha antibiotikumot kellett több napon keresztül adnom akkor sem vettem észre,hogy "kerülne".Azt tudom ha fájdalmuk van elkerülnek engem nem jönnek ha hívom,én hozom be őket és kezelem a problémát,legjobb tudásom szerint.
2014. febr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!