Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek a menhelyi...

Mi a véleményetek a menhelyi cicákról? Mit kell tudnom ha örökbe szeretnék fogadni egy macskát?

Figyelt kérdés

2014. febr. 6. 14:58
 1/7 gowentgone válasza:

Én csak menhelyről, vagy utcáról fogadnék be állatot, mint ahogy egykor a kutyámat és a cicámat is az utcáról menekítettem meg. Nekem nem számít, hogy milyen fajta, nem csinálok belőle divatot, hogy nekem csak perzsa meg csak westie kell...mert sokak szerint ami keverék, az már nem állat, nem kell senkinek. Ezek az állatok rendkívül hálásak lesznek egész életükben, amiért őket választottuk. Szerintem ugyan olyan szépek okosak (ha nem szebbek, okosabbak) mint fajta tiszta társaik.

Mit kell tudnod a cicáról, ht ha kiscicát fogatsz örökbe, akkor neked kell megtanítanod neki a szobatisztaságot, be kell oltatnod és ajánlatos ivartalanítani is, ahogy cseperedik. Készülj fel rá, hogy le tud fárasztani, játékos, rosszalkodik, lopkod, felmászik majd mindenre, esetleg megrágcsál ezt azt. Szobanövényt ne tarts a földön, mert azt is megkóstolhatja és beteg lesz tőle.A cica szereti ha van 1 saját kis birodalma, például egy doboz. Játékra nem feltétlenül muszály költened, pl az én cicám meg van őrülve a szaloncukor papírért, elvan vele és labdázni is szeret. De lógathatsz előtt cipőfűzőt is. :D Ha neki való táppal eteted, akkor nem kell fölöslegesen mindenféle vitaminokra költeni, hogy szép fényes legyen a bundája, egyébként is az lesz, ez az egészség és jóltápláltság jele. Kell majd neki bolhanyakörv, nyáron kullancsriasztó. Az enyémnek van kis kendője is (ilyen kendős nyakörv kb 250 ft).Szeretik a jutalomfalatokat :D Nagyjából ennyi jutott eszembe, remélem segítettem.

2014. febr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Ki fognak kérdezni, és ezen ne hàborogj majd. ivartalanítanod kell, vagy úgy kapod már. Lehet hogy nehéz lesz barátkozni vele de hálás lesz hidd el.
2014. febr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ki fognak kérdezni a tartási körülményekről, kapsz egy szerződést, olvasd el, értelmezd és csak akkor írd alá, ha tudod vállalni a benne foglaltakat (pl. benti tartás, ivartalanítás, kapcsolattartás, stb.). Valószínűleg fognak kérni pár ezer forintot a cicáért.


Azt ajánlom, hogy ha van rá lehetőséged, egy FeLV, FIV tesztet csináltass a biztonság kedvéért. Jobb félni, mint megijedni.

2014. febr. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%

Én nem hoznék menhelyről, mert szerintem már enyhén túlzott követelményeket írnak elő... (pl. benti tartás... most komolyan: ez egy macskának jó?!).

A legagyamentebb szabályozás számomra pl. az volt, hogy szerettünk volna anyósoméknak menhelyi kutyát vinni, de közölték, hogy nyugdíjasoknak csak idős kutyát adnak, fiatalt nem... hát köszi, az nem számít, hogy mondjuk hetente többször ott van az unokájuk, aki játszana a kutyával, de idős állattal már nem tud, az nem számít?

És mondjuk a nyugdíjas még rá is ér foglalkozni a kölyökkel, míg egy dolgozó pár kevésbé... na mindegy, szóval kicsit túlszabályozott a dolog...

És nem csak az az alternatíva, hogy menhely vs. tenyésztőtől vásárolt fajtatiszta kölyök... háznál is születnek ám egészséges házicicák, sokkal szociábilisabbak, mint a szerencsétlen lelkisérült állatok, mert első pillanattól emberhez, kézhez szokottak. Nagyon sajnálom a menhelyi állatokat, de a saját macskáim pl. saját nevelésűek, nálunk születtek, vagy esetleg utcáról befogadottak (olyan is van). De össze nem lehet hasonlítani a befogadottat azzal, amelyiknek már a születésénél is ott voltam...

2014. febr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Kicsit gondolj bele vajon miért is vannak ezek a túlzott követelmények! Te nem is gondolod hogy naponta mennyi kóbor macskát szednek össze (az autó elütötte és az emberek megkínozták-on kívűl) rengeteg olyan van aki valószínű gazdás volt, csak elkószált, elkergette a szomszéd, stb, és az utcán kell élnie! Én sem tartom jó ötletnek a csak benti tartást, persze ez több mindentől függ! Igazából ha lenne saját házam, kertem, akkor az macska biztos lenne, udvarra kimehet, de az utcára nem! Létezik ilyen is, biztosan lehet a menhellyel egyezkedni! Pl a kérdező panelba lakik, akkor csaknem akarja kiengedni az utcára! Viszont vannak akik olyan rossz környéken laknak, ahol saját maguk sem szívesen tartózkodnak az utcán, a helyükben én sem engedném ki a cicámat! Inkább éljen úgymond fél életet, de ne essen baja! Nagyon sok foglalkozással a házban töltött ingerszegény környezetet is szuperré lehet tenni! Aztán vannak olyanok akik nem tudják egyszerűen bent tartani a macskát, mert az nem akarja és megvadul! Ekkor csak szerencse kérdése ki milyen környéken lakik! Én jó helyen lakom, kijárós a cicám is! Viszont az, hogy hozzon a háznál született kiscicákból, az nem megoldás olyan szempontból, hogy háznál született kiscicáknak nem is kéne létezniük! Ivartalanítás a kulcsszó! Ezt inkább ne ajánld, mert ezzel aláírod, hogy az jó ha vannak szaporulatok! És azok aki hagyták hogy szüljön a macskájuk, mégegyszer is hagyják, mert a kicsik "elkelnek" úgyis! Holott valószínű a következő alom, már a menhelyen kötne ki!
2014. febr. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen érthető, hogy arra nem adnak macskát, hogy elüsse az autó, megtámadja a kutya, verekedjen a többi macskával, mérget egyen, fertőzéseket kapjon el, stb. A macska nem vadállat, hanem háziállat, tökéletesen elvan bent.

A másik, hogy egy akár világéletében az utcán élt felnőtt macska is képes alkalmazkodni és a családba beilleszkedni. Nekem volt ilyenem kettő is, felnőtt korban fogadtam őket örökbe (hogy hány ilyen kutya volt nálam, azt inkább meg sem említem), senki nem mondta volna meg róluk, hogy nem "kézzel neveltek". Csak azt ember fejében létezik az, hogy hogy kicsi korától nála van a macska, akkor jobban fog kötődni.

2014. febr. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én tapasztalatból írtam, vannak befogadott macskáim, és vannak olyanok, akik nálunk születtek. Nem állítom, hogy a befogadottak nem kötődnek, de össze sem lehet hasonlítani azokkal, akik nálam nevelkedtek első pillanattól.


És nem vadállat, de a háziállatoknak is vannak állati ösztöneik... pl. attól, hogy háziállat, még imádnak vadászni. Hiába kapnak napi háromszor enni, attól még minden nyáron napi szinten hoznak valami zsákmányt. Szeretnek fűben bóklászni, fára mászni, stb. Nyáron pl. kínzásnak tartanám, hogy míg MI kint éljük az életünket az udvaron, a macskák bezárva legyenek a lakásban... Nem csapom ki őket, hogy vadállatként éljenek, de nem is díszként tartom őket, hanem macskához méltó életet élnek.

2014. febr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!