Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti milyen bolhairtót használtok?

Ti milyen bolhairtót használtok?

Figyelt kérdés
Milyet ajánlanátok egy kinti-benti 10 hónapos cicának? Mikortól kell bolhairtózni?

2014. febr. 13. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Néhány hónapos kortól már ajánlott (főleg ha kijár, ott azért könnyebb bolhát összeszedni). Én nyáron Neostomosan-nal szoktam fürdetni (akár télen is ha megoldható hogy megszáradjon mielőtt kimegy), vagy lehet kapni Spot-on bolhairtót, ez is jó és tovább tart a hatása mint a fürdetésnek, azt 3-4 hetente ismételni kell, a cseppentősnek pedig akár 3 hónapig is tart a hatása. A fürdetés inkább csak a benne lévőket öli meg (ha ezt alkalmazod érdemes bolhariasztó nyakörvet rátenni), a spot on viszont távoltartja őket. A Neostomosan egy ampulla (egy fürdetésre elég) 500 Ft körül van, a spot on pedig gyártótól és attól függően meddig tart a hatása, 1500-3000 Ft. (Ha vmelyiket együttesen alkalmazod nyakörvvel, járj utána lehet-e egyáltalán, nem vagyok benne biztos, kérdezz meg egy állatorvost)
2014. febr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kinti benti cicara inkabb spot-on, vagy nyakorv. (De azt elhagyhatja konnyeden), mert nekik olyan kell inkabb, ami tavoltartja a bolhakat, nem megoli, mint a neostomasol.
2014. febr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor a dokitól spot-ont fogok kérni valószínű! Volt neki bolhairtós nyakörve de többet elhagyott, aztán meg féltem is, hogy fennakad valahol, vagy beszorul stb... azóta nincs rajta. Hát nem olyan rég lett kijárós, első pár hónapot bentinek próbáltam tartani, de nem jött össze! Aztán meg jött a hideg és gondoltam nem kell ilyenkor annyira bolhátlanítani, mert hogy nagyon nincsenek! Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 13. 13:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Én advantage-ot veszek nekik, régen frontlinet kaptak, de az drágább is és többször jártam úgy, hogy semmit sem ért. Mindenképp állatorvosnál vagy patikában vedd, az ilyen fressnapf üzletek tényleg nagyon jók, viszont ott rohadt drága a spot on! Én a 4-8 kilósra valót veszem pipettánként 2100-ért.


A fürdető olcsó oké, de gázolaj szaga van és macerás, én úgy vagyok vele, hogy nekem megéri az egyszerűség a plusz pénzt.

2014. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!