Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha nincsen pénzem elvinni a...

Ha nincsen pénzem elvinni a dokihoz a cicámat ilyenkor mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Marha kellemetlen helyzetbe kerültem...sose volt még ilyen! Hó elején, pont fizetés után, volt egy hatalmas váratlan kiadásom, amire gyakorlatilag ráment az összes fizu után kapott, illetve megtakarított pénzem. Perpill ételt se tudok nagyon venni nem, hogy dokihoz vinni a cicát...pedig inkább azt tenném. Tegnap reggel óta fájlalja a lábát. Van rajta egy kis duzzanat. Morog és fúj néha mikor rálép. Be van lassulva teljesen. Szörnyű így látni Őt. Mit tegyek ilyenkor?! Komolyan nem hiszem el, nem gondoltam volna,hogy egyszer ilyen helyzet fog előállni :/ Tudnátok adni valami tanácsot?


25/L


2014. febr. 16. 22:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és 3 ismerősömtől is próbáltam kölcsönkérni de állításuk szerint egyiknek sincsen. :(
2014. febr. 16. 22:52
 2/10 anonim ***** válasza:
11%

Nyugodtan adhatsz neki emberi fájdalom- és gyulladáscsökkentőt, gondolom valami seb lesz az. Csak nyilván nem egy tablettát, hanem csak egy morzsányit, némi májkrém közepébe csomagolva :)

Mi mindig így adjuk a lánymacskáknak a fogamzásgátlót is :D

(Persze nem a bazi drága emberi fogamzásgátlót, hanem Proverát, ebben medroxiprogeszteron van, és heti egy tabletta megteszi a hatását, nincs kismacska :) )

2014. febr. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Felhívod az állatorvost, hogy fájdalmai vannak a macskádnak, de te csak utólag -csekkel- tudod befizetni a vizsgálat díját. Ha emberséges, akkor fogad titeket így is. Emberi fájdalomcsillapítókkal lehetőleg ne kísérletezz, nagyobb bajt csinálhatsz vele, mint amekkora már így is van.
2014. febr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Minden orvosnál kérhetsz halasztást.végül is egy életről van szó.
2014. febr. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szoktad orvoshoz hordani? Ha igen, akkor ahova jártok akkor odavidd, de ELŐTTE beszéld meg, hogy ez a helyzet, és megoldható-e, hogy fizetés után fizetsz.


Én egyszer egy 30 ezres számlát rendeztem így, és mégcsak nem is sürgős eset volt, de mondták, hogy ha már altatják a macskát, akkor azt is meg kéne csinálni, ne kelljen később megint altatni miatta, hiába mondtam, hogy jó de nekem nincs rá pénzem most, mondták, hogy nem gond, írunk egy papírt róla, bele foglaltuk az összeget, meg egy határidőt. De én már előtte jártam ott 5-6 alkalommal.


Nem rég orvost váltottam, ott a múltkor 6 ezerrel maradtam adós, mert menet közben találtuk ki, hogy mit kapjon a macska, de előre szóltam, hogy nincs nálam annyi, de jövő hétfőn hozom a másik macskát, akkor ha úgy jó, majd behozom vele együtt. Ezt is simán "megendedte" holott egy hónapja se volt, hogy először látott, igaz egy beteg macskával hetente kétszer jártam. Itt még papírt se írtunk.


Szóval van ilyen, de lehet nem mindenütt, meg nem árt, ha már életükben láttak. Én többek közt ezért is szoktam elvinni a macskát kisebbnek tűnő panaszokkal is, oltásokra stb. mert most konkrétan egy fityingem nincsen, de ha valami vészhelyzet beesne, akkor tudom, hogy elvihetném és ellátnák, mert ismernek macskástól, tudják, hogy hozzájuk járok mindennel viszont ismeretlenül lehet, nem így állnának hozzám.

2014. febr. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ne haragudj a caps lockért, de: NE ADJ NEKI BE SEMMIT! HA MÉGIS BE AKARSZ ADNI, AKKOR VEDD A FÁRADSÁGOT ÉS TELEFONÁLJ BE A RENDELŐBE ÉS KÉRDEZD MEG AZ ORVOST, HOGY MIT ADHATSZ NEKI, MERT AZ EMBEREKNEK VALÓ GYÓGYSZEREK, TÖNKRE TEHETIK A MÁJÁT, GYOMORVÉRZÉST OKOZNAK NEKI, VAGY MEG IS ÖLIK!


Elmondod, hogy ez van, nincs pénzed, és esetleg lenne-e olyan kedves mondani valamit, amit adhatsz neki, vagy megoldható lenne-e, hogy papírt írtok róla és később fizetsz.

2014. febr. 17. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, kérd meg a dokit, hogy majd had fizess később!! Biztos megengedi! Ha nem akkor nem is igazi doki, csak a pénzre hajt!!! Annak aki azt írta adj neki emberi gyógyszert üzenem, hagyja abba, mert ez nem vicces, meg fog halni a macskája! Egyetlen emberi gyógyszer adható nekik az a bolus adstringens-ami a belek fertőtlenítésére szolgál embernél és állatnál is!! Kedves kérdező, kérlek, ne adj neki emberi fájdalomcsillapítót, mert baja lehet!!!
2014. febr. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%

Ja, persze meg fog halni, mint ahogy a mi összes macskánk is, akik kaptak ibuprofén tartalmú tablettát nagy ritkán :D

Sőt, volt egy, akit megfázásból kúráltunk ki otthon némi antibiotikum meg C-vitamin segítségével.

Nyilván inkább menjen el mindenki az állatorvoshoz, és 5e-ért írassa fel ugyanazt az ibuprofént, ugye?

Jó vicc...

2014. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elvittem ma reggel, tegnap nem mertem adni neki igazából semmi emberi dolgot.(bár a kutyánk már kapott annó de akkor a doki mondta a pontos adagolást) Megbeszéltük,hogy később fizetek...:) Bár akkor is kellemetlen volt így.:( Na de a lényeg,hogy el tudtam vinni...és jó hogy elvittem,mert kiderült,h valószínű verekedett és megharapták, volt egy hatalmas gennyes tályog a combjában.
2014. febr. 17. 11:09
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

Azért az sem igaz, hogy egyetlen emberi gyógyszer adható a macskának, úgyhogy ha bárki olyat kap AZ ORVOSTÓL, ami emberi gyógyszer is, az ne ijedjen meg, az orvos tudja, mit kaphat.


Valmokka, te meg kurvä vicces vagy, ide egy rakás idióta is jár, akik nem jegyeznek meg hatóanyagokat meg semmit, nem is tudják értelmezni sem, csak beadják, ami a kezükbe akad, utána meg csodálkoznak, hogy mitől halt meg.


Egyébként is fájdalomcsillapítóval semmire sem ment volna a tályog ellen. Az orvos meg azt, amit te is be tudsz neki adni otthon, és valószínű, hogy van is, azt nem írja fel, hanem megkérdezi, hogy van-e és akkor leírja, hogy mennyit és mikor.


Az antibiotikumból meg megint sok fajta van, nem is ugyanarra valók, annak sincs sok értelme otthon adagolni, azt amit találsz, főleg, hogy azt se tudod, hogy a 80 kilós férjed megfázása után maradt antibiotikum, ha adható is a macskának, és ha egyáltalán arra is van szüksége, akkor is az ő öt kilós méretére hogyan kéne adagolni például.

2014. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!