Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez normális a cicámnál ivartal...

Ez normális a cicámnál ivartalanítás utáni ébredés esetén?

Figyelt kérdés

16:45-re vittük a cicát ivartalanítani... 17:45-kor mehettünk be hozzá.. mondta a doki, hogy annyi komplikáció volt a műtét alatt, hogy sokszor felébredt, vissza kellett altatni :O mikor bementünk hozzá.. már akkor elkezdett ébredni, mikorra kifizettem a dokit és elindultunk volna már mászkálni-mozogni akart..

Mikor hazajöttünk ki akartam venni a dobozból, hogy az ölembe vegyem, hátha bántaná magát.. amint kinyílt az ajtó, futni akart.. elkaptam, ölbe be és megnyugodott. aztán kb 10perc után egyik pillanatról a másikra agresszív lett, jó mély karmolás által sebeket ejtett rajtam, nem is bírtam sokáig fogni.. körbefutotta 2* a szobát.. csak a legvégén esett el.. de még akkor is húzta magát a padlószőnyegen... ketten tudtuk visszacsukni a dobozba, azóta is a fejére fekszik, körbe-körbe járkál, persze dőlöngél és össze is pisilte magát. Holott egész nap nem evett vagy ivott... de rendkívül agresszív és menekülni akar... ez nooormális? más cicák nyugodtabbak és dőlöngélősek/nyáladzóak, nem?



2014. febr. 20. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, az altató miatt van összezavarodva. Az enyém körbehányta a konyhát utána, meg folyt a nyála és 1 órán keresztül futkosott, a falnak is nekiment. Aztán lefeküdt és mire felébredt semmi baja nem volt.
2014. febr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Normális. Meg van ijedve, azért "támad" (igazából védekezik) és még hat az altató, azért dülöngél. Amíg teljesen el nem múlik a hatása, addig ne kapjon se enni, se inni.
2014. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

természetesen nem kap. lehet, hogy reggelig sem, mert még kis jelét sem látom, hogy tisztulna szegény :/

még a cicahordozóból se merem kiengedni... mikor futkározott.. elkezdett vérezni picit a sebe.. inkább legyen ott bent egy ideig ://

2014. febr. 20. 20:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Jobb is ha a boxban van, legalább nem stresszeli magát, nem tesz kárt magában. Esetleg az alomba beteheted, hátha kell neki.
2014. febr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Te szegény! "Mi" sokkal jobban voltunk! De normális igen! Nem baj ha csak reggel kap enni, nem lesz semmi baja tőle! Nagyon fent akart maradni, ha többször felkelt! Szegényke! Jobbulást! Ne aggódj, reggelre már majdnem 100%-os lesz!
2014. febr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyan így voltam én is. Műtét után mondta a doki hogy az istenért sem akart elaludni! Dupla dózist kapott. Nekem is rögtön felkelt. Amikor hazahoztuk. Ki szokott a kertbe. Azt hittem fejbe lövöm magam. Alig tudtam behozni. Úgy ki karmolt és megharapott, hogy ömlött a kezemből a ver.. De be hoztam. Nem bírtam vele. Folyton csak járkálni akart. Színte hiperaktív volt. Egész nap szem előtt volt. 2 első nap kegyetlen volt számomra. :) Rám is morgott. Nem értette miért ilyen kába. Agresszíven viselkedett. Légy hozzá gyengéd. És lassú mozgásokat tégy. Legyél vele kicsit most elnézőbb. De minden rendben volt. Csinálj rá harisnyából ruhát. De ne nejlon harisnya legyen. Azért kell hogy ne nyalogassa és ne érjen hozzá.
2014. febr. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És még azt is megjegyezte a dokink hogy ilyen macskát még nem látott. És hogy öt sosem felejti el. :D
2014. febr. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

huh.. már régi a téma, de hátha olvassa majd még valaki :)

az első két nap kemény volt. Sportszárból kezes-lábas ruha.. (persze folyton levette), varrattépkedés, sok vér, semmi alvás :D de végül túléltük, de az is biztos, hogy nekem csak fiú cicám lesz! :D

köszönöm a sok bátorító, segítőkész kommentet :)

2014. máj. 28. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!