Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet nagy házban...

Hogyan lehet nagy házban perzsa macskát tartani úgy, hogy hatalmas a ház (tehát nem lehet minden nap nagytakarítást csinálni) és közben két kisgyerek is van és mégis gyönyörű tisztaság van?

Figyelt kérdés
Már évek óta szeretnénk egy szép fehér perzsa macskát. De félünk megvenni, mivel mindenki dolgozik, ezért csak hetente egyszer rendezünk nagytakarítást. Attól félünk, hogy mindenhova felmászna és minden macskaszőrős lenne. Az egyik ismerősöm is tart macskát, akinek ráadásul kicsi a szőre, mégis minden macskaszőrős. Amikor ott vagyok még a farmerom is olyan lesz, pedig ők napi szinte takarítanak, porszívóznak, ráadásul a macska is fésülve van. Egy másik ismerősömnek pedig perzsa macskája van már 5 éve, nem takarítanak minden nap, a gyerekek mellett nincs idejük, még sincs egy macskaszőr sem a házban? Azt tudom, hogy ők is minden nap megfésülik, de hát ezt a másik ismerősömék is megteszik. Hogy csinálják? Mi a titok?

2014. febr. 28. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért nem töle kérdezed? (Utána meg itt közkinccsé teszed!!)
2014. febr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Azért, mert csak nyáron fogok ismét találkozni velük. Annyira pedig nem közeli az ismeretségünk, hogy felhívjam egy ilyen miatt, főleg, hogy a telefonszámát sem tudom. :(

Remélem, hogy van itt valaki, aki hasonló körülmények között tart macskát.

2014. febr. 28. 10:44
 3/13 Platypus ***** válasza:
100%
Alapvetően a lakástextileken múlik. Vannak olyan anyagok, amik szabályosan vonzzák a szőrt, és tök mindegy mit csinálsz a macskával, úgyis szőrösek lesznek. Más anyagokra meg nem tapad. Nálunk például szerencsés anyagból vannak a bútorhuzatok, és egy szál szőr sincs rajtuk. A porcicákkal együtt söpröm össze a sötét zugokból, ezt akár naponta is lehet.
2014. febr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A rövidszőrű macskák szőre szálanként hullik míg egy hoszúszőrűé nem :) olyan mintha porcicákat szednél össze.Ahogy írtál az sem mindegy,hogy milyen textilek vannak!
2014. febr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgokat írtok. Mondjuk nálunk bőrből vannak a bútorok, ami nagy segítség lehet és padlószőnyeg sincs, viszont a nappaliban van egy kb. 7 négyzetméteres szőnyeg. Mondjuk azt kétnaponta ki tudnánk porszívózni, az még beleférne az időnkbe. Na de mit csináljak az ágyakkal? Mit tegyek rájuk, amitől nem lesznek szőrős? Csak nem tarthatom csukva az összes ajtót. Ha erre is találnánk valami megoldást, akkor már tényleg nem lenne akadálya.
2014. febr. 28. 18:24
 6/13 anonim ***** válasza:
Szösztelenítő hengerrel minden nap szépen össze lehet szedni a szőrt, p. az ágyról.
2014. febr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Aki gyönyörű tiszta, szőrmentes lakást szeretne, annak nem ajánlom a perzsa cicát, mert a végén a cica fog porul járni. Nekem 14 évig volt perzsám, akármit csináltam, minden szőrös volt, akkor is ha naponta többször porszívóztam (ezt az allergiám miatt kellett megtennem). Persze ez nem zavart egyáltalán, elfogadtam hogy ezzel jár.
2014. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Platypus ***** válasza:

Ugyanez áll az ágyneműre is. Van egy szettem, ami egy kicsit fényes, sűrű szövésű anyagból van, egy szál szőr nincs rajta. A kreppelt, selymes tapintású anyag is rendben van. Viszont nemrég vettem egy ikeás óccsót, ami inkább bársonyos mint selymes, arról meg naponta leszedhetek egy fél macskát.


A bőrbútor és a macska szerintem egy kicsit veszélyes páros. Kinézi magának kaparófának, és mire leneveled róla, csinált egy százezres kárt. Nem lehetetlen megvédeni, de nagyon résen kell lenned.

2014. febr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8 perzsám van,naponta takarítok és ez a természetes.Bőr + macska nem jó páros,mert megkaparja amit nlehet nem bírsz majd elviselni ahogy olvasom.

Nemhiszem,hogy macskára van szükséged.

2014. márc. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szerintem is jegelem egy kicsit ezt a dolgot, barom nagy felelősséggel és rengeteg teendővel jár egy macska. Azért nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, egyszer biztos, hogy jól fognak jönni.
2014. márc. 1. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!