Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet a cicának hasmenés...

Mitől lehet a cicának hasmenés, hányás ha közben nem tűnik betegnek, és kérné a kaját?

Figyelt kérdés
Tudom, állatorvos tudna biztosat mondani, de addig is hátha tudtok segìteni. Eddig csak a hasmenés volt, ma reggel hányt is egyet. Azért aggaszt a dolog, mert sokáig nem volt itthon, nagyon lefogyva került elő. Talán csak túl sokat és mohón eszik vagy másfajta kaja kéne neki? Azokat kapja, amikhez hozzá volt szokva mielőtt eltűnt.
2014. ápr. 3. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is féregtelenítsd.

A hasmenésre meg adj neki Kliont (humán, repceptes), 1/4 az adagja napi kétszer. (állatorvos szokta felírni, még mielőtt valaki lehordana érte)

Ha ezt nem tudod beszerezni, akkor Bolust, ez nem recept köteles, ebből felet adhatsz neki.

Ha nem múlik el, akkor viszont doki. Nálunk a második alkalom után szokott jelentkezni a hatása.

2014. ápr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék az előttem szólóhoz, csak annyival kijavítanám, hogy nem mindegy mennyi idős a cica, ha nagyobb és tudom hogy soványnak mondtad kedves kérdező, de a kiló sem mindegy, mert akár a bolus adstringens-ből napi egész is kellhet, de akár kétrészre is lehet osztani, fél reggel, fél este! De a legjobb az orvos lenne,majd ő megnézni milyen állapotban van, ne mi döntsük el látatlanba! Én is kérdeznék! Hogy hogy ilyen hosszú időre eltűnt a cicád?? Ivartalan?
2014. ápr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy ìrtatok! A cica 7 éves, ivartalanított kandúr. Szobacica volt, de az ablakból kiesett szegény, és nem találtuk. Már azt hittem örökre elvesztettük szegényt, de egyik este szembetalálkoztunk az utcán :) Valószìnűleg itt egy pincében éldegélt az idő alatt. Nagyon boldog vagyok, hogy megvan és ezt leszámìtva jól van, de természetesen a legjobbat szeretném neki, főleg hogy ilyen hihetetlen módon "visszakaptam". Köszönöm szépen a segìtséget, megyünk a dokihoz, de csak holnap tudunk... A kedve jó, meg olyan mint szokott, talán tènyleg semmi komoly.
2014. ápr. 3. 14:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet egy sima gyomorrontás is, de azért lehet komolyabb is! Előbb nem tudsz dokihoz menni?? Nagyon jó, hogy visszakaptad, gratulálok! :) Viszont ha kiesett az ablakon akkor kellene arra az ablakra egy cicabiztos háló, vagy egy sima szúnyogháló, és ha van erkély arra is cicabiztos "kerítés" mert véletlen is kiszökhet, aztán meg csak nézi nézi a madarakat és egyszercsak elindul utánuk és leesik!
2014. ápr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Voltunk dokinál a cicuval, előző nap véreset pisilt, nagyon megijedtünk :( Most kap antibiotikumot húgyúti gyulladásra meg spec tápot vesekövek oldására. Majd még vissza kell mennünk kontrollra meg leukózis tesztre. Remélem hamar meggyógyul és még sokáig lesz az imàdott cicusom. Köszönöm a segìtségeteket!
2014. ápr. 7. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!