Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kintre nosteny vagy kandur...

Kintre nosteny vagy kandur macska?

Figyelt kérdés
Kintre a kertunkben szeretnem majd tartani, mivel a kozelunkben sok a kutya, ezert lenne jobb a nosteny macska de az meg mindig fial... Van egy 8 eves roti kutyam egyszeruen ruhelli a macskakat, szerintetek az enyemhez hozza tudnam szoktatni? A kutyam kan, ezert gondoltam hogy egy nosteny macskaval konnyebben menne a hozzaszoktatasa? Segitsegetek elore is koszonom! (Ivartalanitani biztos hogy nem fogom)

2014. ápr. 3. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, a rotid szettepne.

Az allatoknak teljesen mindegy, hogy masik fajba tartozo allat milyen nemu.

Ha nem akarod ivartalanitani akkor foleg mindegy.

2014. ápr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
1. A lehetetlent is meg lehet próbálni, és lehet hogy sikerrel jársz! Nem kell leírni mindjárt, mert a kutya rühelli a macskákat! Sok sok idővel,akár lehet fél év vagy több is, össze lehet szoktatni őket! 2. a nemeknek tényleg semmi köze egymáshoz! 3. Ha nem fogod ivartalanítani akkor ne is tarts macskát, mondom miért! Ha nőstény, akkor folyton lesznek kicsik, ez mellett a sokadik szülés után méhgyulladást kap, macska AIDS-et és egyéb más (akár halálos) betegségeket! Ha kandúr, akkor felcsináltatod az összes kóbor macskát, amivel neked gondod nem lesz, ugyan a macskamentők már beledöglenek annyi kóbor cica van, na és hány hal meg, ilyenek miatt, mert biztos nem fognak ivartalanítani! Ez mellett az összes betegséget itt is pl AIDS és a többit elkaphatja! Nem fog élni 3-4 évnél tovább és akkor lehet sokat mondtam! A kandúrok párzáskor olyan szinte lesik a nőstényt, hogy az sem érdekli ha jön egy kocsi, akkor is át fog futni az utcán, tehát akár 6 hónaposan is elüthetik, ha már ivarérett lesz! Több a gond ezzel, mintha egyszer ivartalaníttatnád! Kérdezem én, akkor miért is nem akarsz ivartalaníttatni??
2014. ápr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Nekem kandúrom van, ivaratalíttattam, ezenkívül van egy kisebb termetű kutyánk, ami ki nem állhata a cicám. Én úgy döntöttem, hogy ivartalaníttatom a macskát, és íg yutólag, jól döntöttem. A macskám sokkal kiegyensúlyozottabb így, bár nyáron imád kint lenni és szaladgálni, de soha nem megy az út felé, tehát nem tudják elütni. Közel 2 éves és még semmi baja nem volt (persze fütatkán meg hasonlókon kívül, amit orvosoltunk), míg az előző két, ivaros kandúromat sajnos mindkettőt elütötték, mert a nőstények után mászkáltak, ráadásul állandóan betegek voltak a verekedések közben szerzett sebeik miatt. Szóval én mégegyszer ivaros állatot nem tartanék, dehát te tudod...

A kutyához meg nehéz lenne szoktatni, talán bántaná is a cicát, szóval jól gondold meg.

2014. ápr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj macskát.
2014. ápr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem ivartalaníttatnád? Az ivartalanítás elmaradása miatti sérülések, nyavaják, felesleges szaporulat etetése sokkal többe kerül mint az ivartalanítás. Más előnye a spóroláson kívül (ami, mint írtam nem is spórolás) mi van?


Ha meg a kutyád rühelli a macskádat, és a macskának a legalapvetőbb gondoskodást (ivartalanítás) sem akarod megadni, akkor minek neked macska?

2014. ápr. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy milyen nemű a cica. 4-5 hónaposan ha ivartalaníttatod, akkor nem fog elmászkálni, maximum a kert végébe egy húsos kis egérért. Ha a pénz a gond, akkor a fiú cicát ajánlom, az ivartalanítása kb feleannyiba kerül, mint a nősteny cicáé. Ha viszont nem vagy hajlandó ivartalaníttatni, akkor valóban inkább ne is vállald a cicát!


VISZONT!!! Ha kinti cicát szeretnél, akkor kell rá költeni. Baromira elszaporodtak a veszett állatok. Nem csak a rókák, de egerek, patkányok között is, amikkel a cica nap mimt nap találkozhat. Ezt persze ha elkapja, tovább fertőzheti a kutyádat is. És remélem azzal tisztában vagy, hogy ez halálos, vagy ha a kutyád be is van oltva, veszett állat harapása után 90 napra is karanténba zárhatják (de 30.ra biztosan), amit saját zsebből kell fizetned a legtöbb helyen. Érdemes a cicát is beoltani veszettség ellen. Plussz ugyanúgy, mint a kutyánál, negyedévente féreghajtás, bolha es kullancs elleni védekezés, mert ezeket egymás között is terjesztik, sőt még embereket is fertőzhetnek. És ez mellett van még jópár olyan macskabetegség, ami megölheti a macsķákat, és ezek leginkább a kinti cicák között terjednek. Sok ellen van védőoltás, amik 1 évre szólnak, 5-10 ezer között mozognak általában, de a cica nem pusztul el 2-3 évesen, hanem megéli a 10-15 évet is.


A kutya: az én kutyám sem csípte a macskákat. Az első cicámat mikor hazahoztam (az árokba kidobott kb 3 hetes kis gombóc) megmutattam neki. Persze teljesen rámozdult, remegett, láttam, hogy ideges és legszívesebben a szájába vette volna és eljátszott volna vele, amíg mozog. Eleinte naponta többször rövid időre odavittem hozzá, hagytam, hogy megszaglássza, ismerkedjenek. Amikor láttam, hogy egész nyugis, akor jutifalattal jutalmaztam, dicsértem, simogattam. Kb 2-3 hét volt, mire elfogadta, hogy a cica is családtag. Azóta együtt alszanak. Türelemmel, elővigyázatossággal el lehet fogadtatni velük, okos állatok, képesek tanulni.

2014. ápr. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Már megint egy állatkínzó.


Annyira összeáll ilyenkor az ember fejében egy felelőtlen, bunkó, tenyeres-talpas ösztönlény képe.

Vagy csak megint provokálni akar valaki, hiszen sejtette, hogy a "nem fogom ivartalanítani" megjegyzéssel mit fog kiváltani.


Komolyan, pénzbírsággal, állatok elvételével büntetném az ilyen felelőtlen állatkínzókat.


Bocs, az indulatért, de rengeteg kismacskát kellett "rehabilitálnunk", összeszednünk a környékről, mások felelőtlen viselkedése miatt a normális, állatszerető emberek szívják meg-és a cicák.

2014. ápr. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszike
2014. ápr. 4. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!