Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit gondoltok a macskáknak...

Mit gondoltok a macskáknak van memóriájuk/ emlékezetük?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel ez a kérdés egyik nap fogalmazódott meg bennem hogy a macskák a születésüktől kezdve emlékeznek dolgokra vagy egy idő után már a régi emlékek törlődnek

2014. ápr. 17. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van nekik, jobb mint a kutyákénak, de fele olyan jó sincs mint az emberé! Szerintem a kiskori emlékek mint nálunk is, biztosan törlődnek! De a későbbiek közül szerintem sok megmarad! :) remélem.. :)
2014. ápr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kis kori emlékek lényegébe ember függők is van aki elfelejti van aki nem én pl. nagyon sok mindenre emlékszem kiskoromból olyanra is emlékszem szerintem ami mondjuk 2-3 éves koromba volt mondjuk jó lehet hogy már 60 évesen nem nagyon fogok emlékezni :)
2014. ápr. 17. 14:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Valamennyi biztos van, hiszen ha kiengeded hazatalál. :) És téged is felismer, tehát megjegyzi az illatodat stb. Tudja hogy hol van az alom. de nem hiszem hogyemlékszik arra, hogy 2 éve mit játszottál vele
2014. ápr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A macskák a gazdájuk hangját messziről megismerik...
2014. ápr. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:

Memória nélkül elég nehéz bármit is megtanulni. És a macskáké kifejezetten hosszú. Évekkel később is emlékeznek az egyszer megtanult dolgokra, akkor is, ha időközben egyáltalán nem találkoznak a helyzettel. A születés utáni emlékek elég fölöslegesek a későbbi élethez, nem túl valószínű hogy megőrződnek. De akár meg is maradhatnak. Túl nagy jelentősége nincs egy macska életében.


Macskacirkusz:

https://www.youtube.com/watch?v=ODKNlhVW_GU

2014. ápr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
akkor átfogalmazom, a hosszútávú memóriájuk jó, de nem olyanra mint hogy tudja hova tette a játékát fél éve, meg hogy 4 hónapja hol fogta azt az egeret, hanem emlékeznek a gazdira, nem volt még ilyen esetem, de biztosan felismerné a hangomat meg engem egy év múlva is. volt olyan cicánk aki egy év után került elő! Azt is valahonnan szedte hova és hogyan kell hazamenni. de hogy miért ilyen sokára sikerült neki, azt nem tudom! viszont a rövidtávú memóriájuk nem jó. ők szerintem szokás híve! Ha mindig egyhelyről veszed elő a kaját azt is tudja hogy ott van, és ül és kéri! Néha néha adok neki mást is, a mikróba teszem be, hogy ne érje el, csak ha én akarom neki adni és nem tudja honnan veszem elő, mert ez kb 2-3 hetente fordul elő. Ebből gondolom hogy szokás hívei, pl a macskaajtót is használják és nem felejtik el! Megtanulja. Lehet velük kísérletezni, okosak!
2014. ápr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!