Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Szerintem baj van a...

SOS! Szerintem baj van a cicámmal, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Hajnalban elkezdett vajúdni a cicám, olyan hét hónapos lehet, de már egy hónapja észrevettük hogy terhes, korainak is tartottuk, méretileg is elég kicsi még... A lényeg hogy nagyon féltem, mert reggel láttuk hogy megszül valamit aztán megette, és tudom hogy a méhlepény csak a cicák után jön, láttam már macskát szülni! Reggel óta vele vagyok, most megint szült egy valamit, de még csak macskaembrióhoz sem hasonlított... valami nagy lapos húsdarabot, amit ismét megevett. A hasa hatalmas és szegény nagyon szenved, remeg, nem tudom fog-e szülni, elvetélt, vagy mi történhetett vele? :S Sajnos kocsi nincs itthon és csak késő délután tudjuk állatorvoshoz vinni :(((

2014. ápr. 17. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvetélt. :(
2014. ápr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mindenképpen vidd el orvoshoz amint tudod!!!
2014. ápr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Szomszédom macskája, ép hétvégén szült. Próbáltam rábeszélni ivartalanításra, nem volt pénz. Felhívott kétésgbeesve, hogy a macska félig megszülte az egyiket, és menjek segíteni mert elakadt a kicsi. (menhelyen dolgoztam, kissebb gondjait megoldottam korábban, azért hívott engem). Mondtam neki, hogy doki kell, mert ehhez nem értek, és nem kísérletezek. Kijött a doki, kiszedte belőle a kicsit, aki nem csak hogy addigra meghalt, hanem már kezdett bomlésnak indulni is, és elvitte műteni, mivel volt benne egy még nagyobb halott kölyök. A macskának műtét nélkül max 1-2 napja lett volna. Az ivartalanítás háromszorosát fizette ki. A legokosabb amit most tehetsz, hogy azonnal doki, és ha nem élnek a kicsik, azonnal ivartalanítsa is.
2014. ápr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minen kicsinyét ami halottan születik azt megeszi,hogy ne vesszen kárba. Vigyétek el orvoshoz.
2014. ápr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :( Azért azt a pár órát amíg nem visszük orvoshoz végigreménykedem, hátha mégis van élő kicsinye, mert amit szült egyáltalán nem hasonlított ki nem fejlődött kiscicára... nagyon szerettem volna ha van egy kicsinye ha már teherbe esett, nagyon korai volt ez neki, nem is tudom hogy lehetséges. Fél évesen akartuk ivartalanítani, erre mire elérte a kort, már terhes is volt :/ Csak ne legyen semmi baja :(
2014. ápr. 17. 14:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen amint lehet állatorvos. Addig is maradj mellette simogasd, nyugtatgasd. HA több mint egy hónapos vemhes, akkor már macska szerű lenne a halott cica is. De ha időben elviszed állatorvoshoz nem lesz nagy baja a te cicádnak. Szurkolok nektek!
2014. ápr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Külföldi oldalakon keresgettem mert magyaron nem találtam semmit, és megtaláltam... sajnos amit a cicám szült az a méhlepény volt, nagyon korai szakaszban (vagy nem volt benne semmi, vagy még nagyon fejletlen volt). Tudomásom szerint két ilyet szült, most jobban van, ki is akart menni a szabadba. Nagyon remélem hogy jobban lesz és nincs már benne több, vagy pedig sikerül neki azt is megszülni... Csalódás hogy a csodacicámnak nem lesznek továbbörökítve a génjei, mert így már ivartalanítva lesz, de az a lényeg hogy neki semmi baja nem lesz.
2014. ápr. 17. 15:43
 8/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Orvos látta? Vagy mikor látja majd? Lehet, hogy nem tisztult ki belőle minden, és akkor pár napon belül meghal. Írj, hogy mit mondott a doki.
2014. ápr. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!