Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicát készülünk venni. Milyen...

Cicát készülünk venni. Milyen fajtákat ajánlotok (ami nem megfizethetelen)?

Figyelt kérdés

Ami tetszett (ha tudtok akkor írjatok lécci tenyésztőt hozzájuk) :

-Amerikai rövidszőrü

-Egyiptomi mau

-Brit rövidszőrü



2014. ápr. 17. 23:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Milyen összegben gondolkodtok? A fajtatiszta macska nem olcsó, a törzskönyv nélküli, szaporított kölykök pedig csak hasonlítanak hozzá.
2014. ápr. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
50%

Ne vegyél macskát, ha teheted fogadj örökbe! Ezzel megmentesz egy életet! Ne támogassuk már a szaporítást, tenyésztést! Annyi macska van kóborlóba és menhelyen, hogy legszívesebben azt a tenyésztőt aki szaporít lelőném!

A macskamentők beledöglenek már a sok macskába, ha jársz macskás csoportba pl a facebookon Te is meg fogod látni mennyi van! Szezon van, kicsit is lehet találni! És ingyen van, sokkal hálásabb és jót is teszel! Ajánlom a Cicamentő Angyalokat a facebookon! :)

2014. ápr. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 ecsemecse ***** válasza:
65%

[link]


Nézz körül előbb itt, rengeteg csudaszép cica van, sok csak azért, mert gazdi meghalt, egyedül maradtak, makk egészségesek, sok még ivartalanított is. :) Tudom, nem ez volt a kérdés és nem ezt a választ vártad, de ha itt nem találsz, még mindig vehetsz fajtacicát. Csak egy esélyt adj nekik, annyit, hogy meglesed. :)

2014. ápr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
46%
Nem értem mit kell akaratoskodni menhelyi cicákkal mindenhol.. ha valaki menhelyi állatot akar az odamegy és vesz... vagy aki olyat szeretne amelyik nem beteg és fajtatiszta... amugy szerintnem a sziámi cicák is szépek :)
2014. ápr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem miért hiszik azt, hogy a fajtatiszta cica nem lehet beteg???
2014. ápr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 ecsemecse ***** válasza:
62%

4-es senki nem erőszakoskodott, én is csak egy tippet mondtam. Ráadásul oda is írtam, hogy csak fussa végig, max nem tetszik neki egyik sem, marad a tiszta cica. A tisztában viszont tippet nem tudok adni, mert neke fogadott cicáim vannak, hülyeséget meg nem fogok belinkelni, csak mert a gúgli azt dobta ki elsőre. Csak a saját tapasztalataimból szeretek tanácsot adni. És igen, utcacicák között is lehet olyan különleges, mint egy fajtacica!


[link]

[link]

[link]

[link]


És ez csak 3 a több 1000 cicából, akik gazdira várnak...

2014. ápr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
88%
Ha a szaporítókkal gond van azt megértem,de a Tenyésztőkkel mi is a probléma? Nem miattuk kóborol annyi macska...
2014. ápr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 ecsemecse ***** válasza:
76%

Nem olvastam egy bejegyzésben sem, hogy bárki szidta volna a tenyésztőket. Részemről meg kimondottan tisztelem őket a rengeteg befektetett idő, energia, pénz, odafigyelés miatt, hogy egészséges almokat hozzon világra. Persze a szaporítók más kérdés.


A kérdező viszont azt írta, hogy elfogadható árkategóriában akar cicát. Az általa írt három fajta viszont 100.000 forint felett van, de lehet, hogy inkább 150.000 fölött. Ez ma sok embernek több, mint 2 havi fizetése, ami nem biztos, hogy az elfogadható árkategória mindenki számára. Szaporítóktól pershe lehet szerezni olcsóbban is, de akkor inkább egy mentett cicát kéne választania, akkor 1, nem támogatjuk ezeket a dögöket (és nem a szerencsétlen cicákra gondolok), segjtünk az othontalanoknak gazdát találni, valamint támogatjuk az igazi tenyésztőket, 2, nem fizetsz kifölöslegesen egy külsőleg hasonló, belsőleg kitudjamilyen kutyvasz, beteg cicáért több 10.000-et.

2014. ápr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
87%

Azért a rendes tenyésztőknél se csak 100 ezerért lehet kapni macskát. Én igaz más fajtát szeretek, de azokat ötven ezerért már nagyon jó helyről lehet megvenni. 10 éve is ötven ezerért vettem az elsőt, most idén a másodikat is 50-ért. És nagyon jó helyről.


Arra viszont készüljön a kérdező, hogy egyiptomi mau alig van az országban, tehát azért - ha tud is szerezni (mert pl. ahonnan én vettem most a macskát, onnan csak kivételes esetben adnak itthonra, pedig nem is akkora ritkaság, de így is lestoppolják őket a világ minden tájáról, meg amúgy se bíznak nagyon a magyarokban) akkor nagyon mélyen kell a zsebébe nyúlni. Viszont elég sok macskára sütik rá az apróhirdetéses oldalakon, hogy egyiptomi mau, orosz kék stb. aztán szegényeknek közük sincs hozzá, de sok vásárló azt se tudja valóban hogy kéne kinézni a macskának, csak elviekben hasonlít, meg azt mondták az és olcsó is volt.


[link]


Itt érdemes tenyésztőket nézni például.

2014. ápr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok, nekem befogadott és tenyésztett macskáim is vannak. Igazat adok abban, hogy a befogadás jobb, mert életet ment. De azt is meg lehet érteni, ha valaki egy bizonyos típusú macskát akar, mert olyan kell neki. Azért egyes fajták főleg annyira jellegzetesek, hogy ha olyat akar, akkor másik macska nem váltja ki, hiába az is aranyos.


Viszont az alapján macskát venni mondjuk, hogy mert ránézésre tetszett az hát khmm.. érdekes. Nekem sziámiim vannak a befogadott házikon kívül, és valljuk be, az a fajta annyira más, hogy olyat nem tudtam volna befogadni. (Nem a fókaszínű mindenféle macskákról van szó, hanem tényleg sziámikról.)

2014. ápr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!