Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen gyakran lehet egy...

Milyen gyakran lehet egy macska vemhes?

Figyelt kérdés
Macskánt kb másfél hete ellett. Valahova, mert nem a mi házunknál intézte, a kiscicák még nem jöttek. Nem tudjuk, hogy megvannak-e egyáltalán, hány van, stb. Viszont már most megy az udvarlás! Nem győzöm elüldözni a kanmacskákat, jönnek fürtökben. Szeretnénk a macskánkat ivartalanítani, de akkor most mikor? Ha még szoptat? Lehet így egyáltalán valami "nyoma" az udvarlásnak? Hogy megy ez a macskáknál?
2014. ápr. 29. 08:41
 1/6 gyevickie ***** válasza:
A macskák a szoptatás alatt is képesek vemhesülni. Azért kéne az állatorvos, mert ő meg tudja mondani, hogy a szoptatás alatt is lehet-e ivartalanítani. Mert ha megvárod, mire felneveli a jelenlegi almot, ami 2 hónap, lehet, hogy hamarosan elli is a következőt! Vemhesen is lehet ivartalanítani, de most még szoptat is. Mindenképpen beszélj állatorvossal!!!
2014. ápr. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jönnek udvarolni, akkor nincsenek meg a kiscicák. A cicák ennyi idősen amúgy sem jönnének, anno a miénk kb 4 hetesen hozta haza őket.
2014. ápr. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ecsemecse ***** válasza:
Ellés után nem sokkal képes újra vemhesülni a macska. Egy évben akár négy almot is képes kihordani. Vidd dokihoz, a cicik állapota alapján ő azonnal megmondja, hogy szoptat-e még, azaz megvannak-e valahol a picik, vagy nincsenek életben. Amíg szoptat, addig nemigen szokták a dokik elvállalni, mivel utána könnyen elmegy a teje, de amint a picik 6 hetes körül lesznek és már esznek szilárd tápot is, lehet ivartalaníttatni. Nem számít, ha a macska újra vemhesült, amíg újra meg nem jön a következő alomhoz a macska teje, addig a legtöbb doki gond nélkül elvállalja az ivartalanítást.
2014. ápr. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A kölykök "jövését" én is úgy gondoltam, hogy nem hozta az anya. Három cici meg van duzzadva, persze én nem vagyok orvos, akkor legjobb lesz, ha valahogy befogom, és megmutatom szakembernek. Köszönöm szépen!!!
2014. ápr. 29. 11:04
 5/6 ecsemecse ***** válasza:
A megduzzadt emlők arra utalnak csak, hogy van benne tej. Az emlők "használtsága" az, ami utal rá. Főként első almos cicáknál találkoztam olyannal, hogy elvesztették a piciket, de nem apadt el a tej. Ha nincsenek picik és van teje az megint probléma lehet, csúnya szövődményei lehetnek (menhelyen sajnos találkozam ilyennel) Nézesd meg mindenképp dokival, akkor az ivartalanítással kapcsolatban is tudsz vele beszélni. Egy jobb érzésű doki egy ilyen "vizsgálatért" valószínű, hogy pénzt sem fog kérni, viszont bombabiztos választ fog adni.
2014. ápr. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
;-) Köszi!
2014. ápr. 29. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!