Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Más macskája is ennyire...

Más macskája is ennyire retteg a porszívótól?

Figyelt kérdés
Az enyémek annyira rettegnek tőle, hogy ha már csak a porszívót tároló szekrény felé megyek, nyakukat szegve menekülnek. De úgy menekülnek, hogy mindent felborogatnak közben, iszonyú stresszállapotba kerülnek. Már gyűlölöm elővenni a porszívót, mert akkor elszabadul a pokol. Sokszor van úgy, hogy annyira feszültek lesznek, hogy egymásnak is esnek. Ha vége a porszívózásnak (ami sajnos a macskaszőr miatt nincs meg 10 perc alatt), órák múlva jönnek csal elő és még utána is fél napig maradodnak, idegbetegek. Soha nem bántottam őket, a porszívó hangjától rettegnek ennyire. Mit csináljak velük?
2014. ápr. 29. 10:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Barátnőm macskája a hajszáritót utálja.El öket addig rakni minnél messzebb attól a szobától a porszivózás idejére
2014. ápr. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen,de mivel a vedlés miatt mindennap porszívózok lassan hozzászokik,meglátja előveszem már kimegy a konyhába,ha konyhához érek akkor meg visszamegy a nappaliba. Ha ennyire stressz helyzet zárd el egy külön szobába,vagy fürdőbe őket addig,esetleg hordozóba.
2014. ápr. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Először az enyém is félt a porszívótól, ha bekapcsoltam, szaladt a lakás legtávolabbi pontjába.

Én úgy oldottam meg a dolgot, hogy amikor már kikapcsoltam, odavittem a cicát, hogy szaglássza meg (nem tetszett neki, de azért csak körbeszagolta), és elől is hagytam napokig, hogy szokja meg, hogy ez a gép van, csendben van, bármikor odamehet hozzá, nem lesz semmi baj stb.

Most ott tartunk, hogy bár még mindig nem szereti a hangját, de ha porszívózok, nem bújik el, hanem ül az ágyon és nézi mit csinálok. Ha a közelében húzogatom a porszívót, akkor ilyen "ugrásra kész" pozícióba vágja magát, de ha hamar elviszem a közeléből, akkor ott marad, ahol volt.

2014. ápr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Oszinten szolva... cserelj porszivot.

Tisztaba vagyok vele, hogy anyagilag megterhelo lehet, de megerheti a kevesebb stresz. Vannak kimondottan csendes, kisallatbarat porszivok is, meg e megfizetheto kategoriaban is.

2014. ápr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen! A mienk annyira "okos", hogy nálunk a porszívózás az a takarítás utolsó fázisa. Már amikor viszem be a létrát, hogy meglocsoljam a virágokat, és letöröljem a polcokat, mert ezzel kezdem, már akkor bújik be a hálószobába az ágytakaró alá. :)
2014. ápr. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Nálunk is ez van, mind a két cicám retteg tőle. Ha már csak a hangját hallják, hogy húzom ki, hegyezik a fülüket, szemüket, és futnak ki a kertbe. Volt mikor egyszer magamhoz vettem az egyik cicámat, hogy ne féljen, erre szétkarmolta a mellkasom, pedig ilyet sosem csinált. Teljesen kimeresztik a karmukat, feláll a hátukon a szőr, úgy futnak ki a lakásból. Mikor hallják, hogy abbahagytam, addig nem jönnek vissza, míg el nem teszem a porszívót a helyére.
2014. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

A testvérem macskája meg az emberektől fél nagyon.

De a hangos zenére és porszívóra immunis.

Sőt állítólag a porszívó bekapcsolása pillanatában össze se rezzen. (Szerintem akkor süket..., de csak 8 hónapos, miért volna süket?)

2014. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos már magától a porszívó látványától majd beszarnak. Régebben csendesebb porszívónk volt, de az tönkrement és ahelyett van ez a hangos (de ennek a teljesítménye is nagyobb). Egyébként gyűlölik a zaj minden formáját. A hajszárítóttól is félnek, bár nem annyira mint a porszívótól. Főleg az idősebbik ilyen, ő azt is rühelli, ha szól a telefon és sokáig nincs felvéve :D Mert megzavarja őfelsége nyugalmát :) Látnotok kéne, milyen megvető képet vág, mikor előmászik a porszívózás után :D
2014. ápr. 29. 11:33
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is. A férjem nem is enged porszívózni, amikor a macska a díványon fekszik:)
2014. ápr. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én cicáim nem rettegnek tőle, de azért nem szeretik. Csak akkor bújnak el a sarokba, ha már körülöttük húzgálom a gépet. Amikor leállítom, előjönnek és simán elsétálnak mellette.

A hajszárítót pedig kimondottan érdeklődve nézik.

2014. ápr. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!