Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám megszelídíteni?

Hogyan tudnám megszelídíteni?

Figyelt kérdés
A szomszédból elköltöztek, de a macskát magára hagyták az udvaron. Tudom, hogy vemhes, már látszik is a pocakján. Szeretném minél előbb megszelídíteni. Mindig teszek ki neki ételt, és beszélek hozzá ha a közelben van, de hogyan tovább?
2014. máj. 5. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csinálod. Előbb utóbb bízni fog benned de az egy macskánál idő kérdése. De azzal hogy enni inni adsz neki a legfontosabbat már meg is tetted. A szomszédok meg... Szóval etesd s türelem.
2014. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) igyekszem továbbra is!
2014. máj. 5. 12:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak így tovább, és hasznos ha minél többször ott vagy amikor kajál. Biztonságot sugároz felé, ha nem nézed folyamatosan, és ha a szemedbe néz, résnyire csukd össze a szemed és vedd le róla a tekinteted, nézelődj másfelé.

Ez azt jelenti, hogy nem tartod rád nézve veszélyesnek, és nem akarod megtámadni sem.

Felteszem kertes házban laksz.

Ha nincs kutyád ami elriassza, akkor aránylag gyorsan megy, mert a kajával fokozatosan át lehet szoktatni hozzátok.

Persze függ attól is, hogy mennyi negatív tapasztalata van az emberekkel. Nálam van pl. egy kóbor cica, aki a fáskamrában lakik, kap kaját, meleg kuckót, megengedi a simogatást, de felvenni nem lehet mert elszalad, ő ettől jobban nem akar közeledni.

Ha nincs kutyátok, akkor talán még oda is kölykezik padlásra, vagy valamilyen biztonságos alsóépületbe, lakatlan ólba.

2014. máj. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) eddig is próbáltam nyugalmat sugározni, és a cica is kényelmesen viselkedik ( mosakszik, vagy szundizik) ha a közelben vagyok. Mindig egyre közelebb megyek hozzá. De ha a 3 métert elérem odébb megy.
2014. máj. 5. 12:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Javaslom, ne menj közelebb hozzá, főleg ne akard megfogni.

Hagyd, hogy ő közeledjen. Rövidíteni lehet az időt különösen vonzó, finom falatokkal. Én úgy csinálnám, hogy olyan közel mennék ameddig nem érzi kényelmetlennek, majd letenném magam elé a kaját és visszavonulnék kb. olyan távolságra, hogyha odamegy a tálhoz akkor is meglegyen az a távolság amit biztonságosnak érez.

Nem próbálnék közeledni, majd közeledni fog ő illetve alkalomról alkalomra csökkenthető picit a távolság.

Aztán egy szép napon engedi megsimizni magát.

Ekkor sem szabad még felvenni, az majd csak jóval utána jön. Ha a simizést engedi akkor már gazdinak fogad és sinen vagy, de ne erőltesd a közeledést részedről különösen most mert negatív tapasztalata lehet tőle.

2014. máj. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!