Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen kutyafajtát lehet...

Milyen kutyafajtát lehet könnyen 4 hónapos macskához szoktatni? Most egy spánielkölyköt ajánlottak, ő bántaná a cicát?

Figyelt kérdés
2008. júl. 29. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ez csak össze szoktatás kérdése.


nekem volt egy barátom ahol 2 bullmasztív volt. volt egy karámjuk is de nagyrészt a kertben voltak. sorba nyírták ki a szomszéd macskákat. aztán jött hozzájuk egy picike éhes macska. a gazdák elkezdték módszeresen össze szoktatni, 2 hónapra rá a kismacska közös tányérbol evett a kutyákkal. hihetetlen volt látni ezt, bennem még a vér is megállt mikor ezt láttam, a kutyát nem érdekelte ez a macska.

szóval össze szoktatás kérdése.

2008. júl. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A spániel szerintem jó választás lenne. A szomszédunknak volt spánielje, a macskánk mindig átjárt egreciroztatni, volt, hogy szószerint megtépte, de a kutyus akkor se bántotta xd Mi úgy egy éve vettünk egy beagle-t a cica mellé, nem bántja soha a cicust, de nagyon durván akar játszni vele, sokszor megtapossa, vagy direkt megkergeti, úgyhogy ezt nem ajánlom, a cica is fél tőle. A beagle előtt samoyedünk volt, ő jól kijött a macsekkal, de nem voltak puszipajtások, szinte oda se figyeltek egymásra.
2008. júl. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kiskutyákat össze lehet szoktatni a macskákkal.A fajtája az mindegy.Nekem van egy nagy labrador keverékem,egy öreg puli meg egy közép méretű Collie keverék.

Az utobbi kutyám nagykorában került hozzánk de hála istennek egyik sem bántja a macskáimat.Mindeggyik nagyon jól a macskáimmal.Néha még a cicáim eggyütt szoktak enni a kutyusaimmal.

Szoval nem fajta kérdése hogy összeszokik-e a macskákkal hanem az hogy már kis kölyökkorában össze volt-e szoktatva macskákkal.Tehát azt ajánlom hogy egy fiatal kölyökkutyát vigyél házhoz.

2008. júl. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jah és még annyit hogy a szomszédban vanna spánielek és ők nem voltak hozzászoktatva a macskákhoz és amikor a szomszéd kismacskát vitt a házhoz hát szegény nem élte túl a napot :(

Szoval kölyökkutya legyen

2008. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindegy hogy milyen fajta kutyus de legyen még fiatal . A lényeg hogy sokat legyenek együtt a kutyus és a cica. Nekem 2 cicám van az egyik fúj a német juhászra , a másik meg játszik vele és nyalogatják egymást.Szóval ez csak attól függ hogy mennyi időt töltenek együtt.Ha elöszőr fújna a cica mond neki hogy nem bánt és simizd meg hogy biztonságba érezze magát majd a kutyust is simizd hogy lássa mind a 2 fontossak.Ha a kutyus bántaná a cicát akkor szolj rá és csapj egy picit a fenekére. Légy velük türelmes és szánj rájuk időt.

Ha még kölyök vagy fiatal a spániel az is jó választás.

2008. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Nekem volt egy nemet juhaszom, mar eleg nagy volt, amiko lett egy edi pici voros cicam! Annyira megszerettek egymast, hogy a cica bejart a kutyus hazaba aludni! Halaliak voltak, bent fekudt a kutya, elotte a ssarokban meg a cica! Szerintem nem lesz veluk gond! A cica ugyis elbujik vagy megpofozza, ha nem tetszik neki valami! A kutyus meg hamar metanulja majd, hogy hol a hatar!
2008. júl. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Nekem németjuhászom van és két cicám.A németjuhász egyiket se akarja bántani.Szerintem ez csak a cicákon múlik.Az egyik nem fél a kutyától a másik viszont vadúl fúj és pofozza az ebet...
2008. júl. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a spániellel nagyon jól el lenne. Nekem eddig két spánielem volt, és mindegyik a macskákkal aludt. Szinte együtt nőttek fel a macskekokkal =) Mondjuk csak a mi macskáinkat szeretik, a többit valószínűleg megkergetnék. De ahogy előttem is írták télleg csak megszokás kérdése. Szerintem ha kicsi a kutyus, akkor ellesz a macskával.
2008. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Ez teljesen szoktatás kérdése ha kiskoruk óta együtt vannak akkor nem lesz gond és végülis mindegy milyen az a kutya. Nekem spánielem van ő kiskorában félt a macskától meg játszani szeretet volna velük. Vizsont most hogy idősebb lett háát... inkább megkergeti őket és annyira nem szívleli a cicusokat :)

2008. nov. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!