Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Már valami baja van? Hosszabb...

Már valami baja van? Hosszabb életű már nem lehet?

Figyelt kérdés

Van nekem egy 14-15 éves macskám, aki soha sem volt beteg és egészségesen élt, mint ahogy ezt már korábban is írtam: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__5633112-vajo..

Az ott válaszolók hosszú életet mondtak, de már azóta lett egy problémája a háziállatnak. Először is megfigyeltem, és észre vettem, hogy nagyon furcsán fekszik a földön, nem úgy, mint eddig. És a hasán látom ahogy veszi a levegőt, és eddig nem látszott!

Ha csend van, akkor hallani ilyen hangot ahogy veszi a levegőt gyorsan, olyan mint az embernél mint amikor nem lenne kifújva az orra, olyan hangja van. És úgy látom, hogy erőlteti a levegővételt, vagy nem tudom, nem értek hozzá, de eddig nem volt ilyen és eléggé furcsa.

Valaki segítsen! Ez betegség lehet? Ilyenkor meddig bírják az ilyen idős cicák?


2014. máj. 20. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az már eszedbe jutott, hogy állatorvost kérdezz?
2014. máj. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet, szegénykének már nem sok van hátra az életéből. :(
2014. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen idős állatot eleve javasolt lenne elvinni az állatorvoshoz minimum évente kivizsgáltatni. Különösen akkor, ha még látod is rajta, hogy beteg.

Mivel Te nem értesz hozzá, akkor olyanhoz kell fordulni, aki ért, ez pedig az állatorvos.

2014. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, de sajnos nagyszülőknél van a macska, és ő szerintük nem fontos a macska élete, meg feleslegesnek tartják, hogy el is vigyük. És kint él a kertben, azt sem engedték még soha, hogy bejöjjön a házba, meg megfogni sem szeretik, akkor most mit tegyek?!
2014. máj. 20. 14:13
 5/12 Medvi ***** válasza:
Egyébként eszik rendesen, vagy étvágya sincs? Ez fontos lenne, mert ha eszik, akkor nem lehet olyan nagy a baj. Megpróbálhatnád megmérni a lázát. Lehet tüdőgyulladása is, de sok más betegség tünete is lehet a nehezített légzés. Nem tüsszög, nem köhög, nem folyik az orra?
2014. máj. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnos fogalmam sincs, ott azon a környéken sok a kóbor macska, így volt már hogy elvették a miénktől az eledelt. Meg olyan nagyon nem érek rá, de ha nem nagyon veszik észre, akkor állatorvoshoz kéne vinnem...
2014. máj. 20. 14:34
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

El kell vinni dokihoz, az megmondja ha baja van.

Szép életkor, ha soha nem volt beengedve.

Legalább idős korára tekintettel be kéne engedni.

A nagyszülők maradisága egyébként nem indok az álaltorvoshoz elvitel mulasztásra, te sem lovaskocsit használsz már közlekedésre, és nem fekete fehér tévét nézel.

2014. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálom elvinni a közeli állatorvoshoz, út szélén meg ott hagyni nem akarom.
2014. máj. 20. 14:43
 9/12 Medvi ***** válasza:
Szerezz hozzá egy jól zárható, mégis jól szellőző szállítódobozt. Nehogy útközben megijedjen, kiugorjon és elvesszen.
2014. máj. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ment mindenkinek a zöld kéz.
2014. máj. 20. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!