Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény macska ivartalanítása...

Nőstény macska ivartalanítása után volt-e hasonló gondotok? Mikor forrt össze a seb a macskátoknál? Volt váladékozás, egyéb probléma?

Figyelt kérdés

Egy hete ivartalanították a 9 hónapos lány cicámat és van egy kis gond vele. Ő az első lány cicám, tapasztalatlan vagyok a témában. Az a baj, hogy neki még nem forrt össze a seb, már varasodik néhány napja szépen, de egy centis részen nyitott és 3. naptól folyik belőle váladék és tegnap gallér ide vagy oda, de még egy centis részen felnyitotta... az jó, ha kiürül a váladék, de már abbahagyhatná és gyógyulhatna a seb!


Orvos látta már többször, tegnap is, de azt mondta, nem olyan nagy a gond, hintőpor, betadine aztán mehet a Kék Lukács krém, ha már hegesedik mindenütt. De estére valahogy felszakította a sebet egy centis területen, betadinoztuk... Lehet túlaggódom???


Ma reggelre kicsit jobb a helyzet, kezd összeforrni ahol felszakadt este. Aztán sajnos hányt is ma és tegnapelőtt is, lehet a gallér miatt? És mert nem engedem felmászni a mászókájára... Eleinte nem volt gallér, de hiába 0-24 órás szolgálat volt, lehet, amikor egy-két órára elaludtam akkor lehet belenyalt, pedig volt már sebe régen és nem piszkálta nagyon. Nagyon utálja a gallért, többször leveszem, amikor eszik vagy amikor ablakban ül és 100%-ban rá figyelek, de gyorsnak kell lennem, mert hamar odanyal! :)


Az orvosnál nagyon cirkuszol!!! Nagyon fél, annyira, hogy én is megijedtem, de megértem, mert szegénynek elege van a macerából, ha nagyon muszáj csak akkor viszem csak el újra! Amíg eszik és nem lázas és nem annyira gyulladt vagy nem vérzik, addig nem szeretném. Az orvos szerint lehet, hogy allergiás reakció a felszívódós varrat miatt.. hurrá!! :(


Tényleg nem bolt annyira gyulladt már tegnap, már kezdtem örülni, de este valahogy felsértette, igaz volt ennél csúnyább is vasárnap, de féltem a kis lököttet! :)


Amúgy nagyon élénk és jó étvágyú, kivéve most, hogy hányt és ugye egy kis pihenő után újra felkerült a gallér...

Csináltam neki póló ujjából "ruhát" gallér helyett,de még nem tudtam ráadni és nagyon erőltetni nem akarom, így is eléggé utál már. Most feltettem a mászókájára és elaludt.


Tudom, hogy kilenc életük van, de ő már előtt egyet anno kiskorában, bocsi, ha hosszúra sikerült.

Tapasztaltatok hasonlót? Köszönöm előre is a válaszokat!



2014. máj. 21. 09:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Hányhat a benyalt krém miatt is, de a nyitott seb váladékkal, hányás, étvágytalanság utalhat tályogra és gyulladásra is.

Valószínűleg lüktet és ég neki, azért nyugtalan.

Legalább valami antibiotikumot adhatott volna a doki a fertőzés ellen.

Ha nem javul az állapota és a doki nem javít rajta, vidd be pestre az állatorvosi egyetem klinikára, vagy legalábbis egy másik kisállatklinikára.

Sok macskámat ivartalanították már, de eddig még nem találkoztam olyannal, hogy nyitott seb képződött volna utána. Kb. 15 éve nőstény kutyámon keletkezett nyitott seb, miután helyi állatorvos ivartalanította, aztán amikor nem akart gyógyulni elvittem a szomszéd városba állatklinikára, kipucolták és azt mondták azért nem gyógyult mert nem megfelelő cérnával varrta össze.

2014. máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia és Köszönöm amit írtál! A mai napot még meglátom, este 8-ig van az orvos, ha valami gáz van rohanok hozzá. Amíg eszik, iszik és játszik velem, addig azért nem lehet olyan nagy baj talán. A cérnában is lehet hiba, gyanakodott az orvos is... praktikusabb, de ezek szerint veszélyesebb a felszívódós cérna.

Antibiotikumot és fájdalomcsillapítót kapott szerdán és pénteken is szuriban, meg elvileg a Tetran hintőporban is van. De lehet nem ártana még egy adag neki!

Volt már tályog a lábán régen és akkor be is lázasodott szegény, levert volt nagyon, mire kiderült, hogy nem törés hanem tályog eltelt 4 nap és persze hétvégén az ügyeleten derült ki a dolog, pedig azonnal vittük röntgenre is pénteken!

Most szó sincs ilyenről és bízom abban, hogy mivel nyitott a seb, így távozik aminek kell, ezért nem lehet olyan nagy baj.

Köszi, a hányás lehet a betadintól, tényleg csak max. épp hozzáért este a nyelve, de lehet attól volt ma reggel...

Köszi, figyelek rá, a sebre és ha kell visszük máshova! Két nappal a műtét után gyönyörű volt a varrat, aztán másnapra begyulladt...

2014. máj. 21. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!