Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivan akkor hogyha nem hat a...

Mivan akkor hogyha nem hat a kamilla tea a gennyes szemre? Mit kell neki olyankor adni?

Figyelt kérdés
2008. júl. 29. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor állatorvoshoz kell vinni, ugyanis a tünet macskanáthára is utalhat, azt pedig csak orvos tudja kezelni.
2008. júl. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

igen ahogy elöttem írták.

sajnos a kamillával vigyázni kell, mert a kamilla allergiás reakciót válthat ki, így nem hogy jó hatással lehet még egy plussz kötöhártya gyulladást is okozhat.

2008. júl. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Ha huzatos helyen van a cicus, akkor egy másik helyet kell keresni neki.

Az sem mindegy, hogy kiscicáról van-e szó, vagy felnőtt macskáról. Mindenféle képpen állatorvoshoz kell vinni.

Ha kis macska akkor valószínüleg szemcseppet ír rá az orvos, ha felnőtt állat, akkor az okot kell kideríteni, és célirányosan kezelni.

2008. aug. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én máskor a kiscicáimat kezeltem kamillateával. Amikor nem hatott, nekem az állatorvos azt mondta, hogy antibiotikumot adjak nekik, olyat, mint amilyet én szedek megfázáskor. Nagyon picit, de tényleg nagyon keveset tejbe kevertem, megitattam őket, és 2nap múlva már semmi bajuk sem volt.
2009. júl. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hú, az utóbbi tanácsot ne kövessétek! Macskáknak tilos emberi gyógyszert adni, főleg antibiotikumot. Nem is értem, orvos hogy mondhat ilyet, hiszen mi emberek sem szedegethetünk önkényesen akármilyen antibiotikumot, azt csak orvos döntheti el, hogy milyenre van szükség. A mennyiségről és adagolásról már nem is beszélve, hiszen hasonlítsuk már össze az átlagos 60 kilós emberi súlyt a 3-4 kilós macskáéval, ugyan hogy tudnánk a gyógyszert adagolni?? Az eszem megáll!
2009. júl. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az állatorvosom tanácsolta ezt, akkor talán nem is érdemelte meg azt az orvosi diplomát?!

Minden esetre nagyon keveset kevertem a tejbe, és nem lett semmi bajuk.

2009. júl. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerencséjük volt...
2009. júl. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!