Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megbolondult a cicám? 1 hete...

Megbolondult a cicám? 1 hete szült, valami nincs rendben.

Figyelt kérdés
1 hete szült 3 kiscicát, abból az egyik elpusztult. Kinti cica, de behoztuk a kicsikkel, nehogy bajuk legyen. Pár napja elkezdett idegesen nyávogni, olyan, mintha nagyon akarna mondani valamit, de nem tudok mire gondolni. Kaja, víz, alom van rendesen, a maradék 2 kiscica egészséges... Tegnap hasmenése volt, már megnyugodtam, hogy csak ez volt a baj, az is ijesztő volt, mert elterült a csempén és elkezdett lihegni mint egy kutya aztán hirtelen felpattant, elment másik helyre, aztán kakilt, és minden jó lett. Ma megint elkezdte, de ez valahogy más, ráadásul a kosarából elkezdte a cicákat átpakolni az ágyamra (ahol régebben rendszeresen velem aludt). Olyan érzésem van, mintha nem érezné magát biztonságban, pedig semmi veszély nem fenyegeti őket itt bent... Kellemes 20-21 fok van a házban, mindennel ellátom, mégis idegesen járkál fel-alá és közben próbál valamit a tudtomra adni de nem tudom, hogy mi az... A szülés rendben lezajlott, azóta sincs semmi rendellenesség. Csak ez a viselkedés. :S

2014. máj. 28. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

valószínűleg beteg, fájdalmai vannak, lehet, hogy babéziás...

még véletlenül se vidd el állatorvoshoz, szerencsétlen már napok óta szenved

2014. máj. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak szokatlannak véli az új helyet a kiscicákkal, ahova áthelyezted. Megfigyeltem, hogy a macska szereti önmaga eldönteni a helyet, ahol a kiscicáit neveli. Próbáld meg ideiglenesen visszatenni őket az eredeti helyre, és ha megszűnik ez a viselkedés akkor biztosan ez a probléma. Persze ettől még található nekik biztonságos hely amit talán elfogad az anyjuk.
2014. máj. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Utánaolvastam, nem lehet babéziás, nem sötét a vizelete, nem volt egyáltalán lázas. Már felvettem a kapcsolatot az állatorvossal, csak szeretnék több véleményt hallani, ennyi.

2. válaszoló: Az a baj, hogy ahova lefialt az nyílt terepen van, és errefelé van kutya, kandúr, vaddisznó, meg ki tudja még mi. Most átraktam őket a nappaliba ahol többet vagyunk, most épp alszik a kiscicákkal. Köszi szépen a segítséget! :)

2014. máj. 28. 10:56
 4/6 anonim ***** válasza:
a hasmenés is lehet jele, nem feltétlenül van ilyenkor láz
2014. máj. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Medvi ***** válasza:
Szerintem eszébe jutott, hogy el akarja költöztetni a kicsinyeit. Vannak ilyen költöztetős típusú anyukacicák. Helyesen tetted, hogy bevitted őket, ha kint hagytad volna, lehet, hogy úgy elviszi, hogy többé meg sem találod őket. A hasmenés is lehetett az idegességtől, de azért figyelgesd, és ha nem javul, akkor állatorvos.
2014. máj. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2014. máj. 28. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!