Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek elég ennivalót...

Szerintetek elég ennivalót adok a kiscicának? :S (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok


Van egy 9 hetes cicám, 2 hete van nálam. Fressnapfos Premiere kölyök konzervet, és ugyanilyen tápot kap. Reggel 8kor és este 8kor adok neki bőségesen konzervet, napközben pedig szárazat eszik. Mindig hagyok neki, mert nem tudok egész nap itthon lenni vele, de sokszor ott helyben felfalja, nem osztja be...Lehet, hogy nem lakik jól a konzervtől? Napi 2-3szor kakil, játékos, bújós fiú cica...

Még egy kérdés: olvastam, hogy ez egy középkategóriás kaja, tudtok esetleg ajánlani valamit, ami jobb minőségű, de hasonló árkategóriában van?

És az normális, hogy viszonylag sokat iszik? (Csak mert előző cicám kb alig ivott, és ugyanígy volt etetve...)



2014. máj. 28. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Normális, ha sokat iszik. Egy 9 hetes cica még többet iszik, mint egy felnőtt. Én, ha nem volt kedvem vesét, tüdőt, húst, csirkelábat főzni a süldő cicáimnak, akkor a legolcsóbb kategóriájú szaftos macskaeledeleket adtam nekik, váltogatva. Egyik nap az egyik fajta noname kaját, a másik nap a másik bolt sajátmárkását. De megették a házi maradékokat és pl. a slambucot is, pedig abban tudom, hogy nincs fehérje...

És én száraz kaját nem adtam nekik, csak annyit, amennyit ott helyben elfogyasztottak.

Aztán majd ha a teljes kifejlett súlyukat elérik, átállnak a napi egyszeri kajára.

2014. máj. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha éhes akkor kéri a kaját de ez kiscica függő is az enyém ennyi idősen 2x annyit evett mint a felnőtt macskák és kb, napi 4x evett(kutyakonzervet, száraz tápot, májkrémet, maradékokat, a tejet azt nem nagyon szerette)
2014. máj. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Súlya gyarapszik? Mert ha sokat eszik és nem hízik, akkor lehet hogy férges. Egyébként a konzerves kajákban nem sok tápanyag van, olyan mintha mi mekit ennénk, 1 óráig jól lakunk vele, de utána már éhesek leszünk. Viszont finom, ezért könnyen rá lehet szokni :) Az jó ötlet, hogy száraz is van kint neki egész nap, mert a macskák sokat csipegetnek egy nap. Én is ugyanígy etetem a cicámat, mint te kiskorától fogva és én is azt vettem észre, hogy kiskorában többet evett, bár lehet, hogy most a meleg miatt nem eszik olyan sokat. Szerintem nem ártana beruházni egy jobb minőségű tápra, amiben megfelelő mennyiségű hús van! Én Applaws-al etetek, ez nagyon jó 5000 Ft 2kg és másfél hónapig elég. Emellett én szoktam egy héten egyszer-kétszer nyers húst is adni neki. Középkategóriás táp: Josera, Brit care. A víz ivással nincs semmi probléma, most meleg is van és legalább nem szárad ki :) Viszont ha már tényleg nagyon sokat iszik, az utalhat veseproblémára is. Napi kétszer adj neki friss vizet és a tálját is mosd rendszeresen, mert hamar megtelepszenek rajta a bacik, amik később szájüregi problémákhoz vezethet.
2014. máj. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sok segítséget adtatok! :)

Kedves harmadik válaszoló, köszönöm a részletes leírást! Igen, gyarapszik a súlya, szépen nő. A vizét mindig cserélem, mindkét tálját rendszeresen tisztítom :) Utánanézek ezeknek a tápoknak

2014. máj. 29. 12:04
 5/5 anonim válasza:
Rakj ki egy tálba vizet, és mutasd meg neki hogy lássa. Meg a macskák eleve keveset isznak. És ha konzerves kaját kap akkor nem lesz szomjas mert abba már eleve van lé.
2014. jún. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!