Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam magam hozza?

Hogy szoktassam magam hozza?

Figyelt kérdés

Van egy macskank (korat) es talalt maganak egy baratot egy egyutt vannak mindig a kert vegeben,mikor hivom a macskam o jon de azt hiszem hogy a masik az erdoben el vagy a gazdai nagyon rosszul bantak vele(a kertvegeben van egy erdo...).

Most tobb etelt rakunk hogy o is tudjon enni es be szeretnem fogadni de nem engedi hogy hozza menjek pl. ha kozelebb megyek hozz a mint 4 meter akkor fut.Meg probaltam kajaval kozelebb kerulni hozza de nem megy es simogatam a mi macskankat elott hogy lassa hogy nem akarom bantani,de ezek szerint nem erti ti.

Mit javasoltok mit probljak meg ki (meg igy is ugy is probalkozom de na... jo lenne meg egy par otlet.)

Elore is koszonom!!!!!!


2014. máj. 30. 13:25
 1/5 anonim válasza:
Szerintem türelem kell hozzá. Anno nálunk is volt hasonló történet, mivel a kandúrmacskám hazahozta a kedvesét..akinek volt 2 csepp kölyke és mindig elszaladtak ha megláttak minket. De azt úgy képzeld el, hogy kitettük a nokedlit és odaszaladt a kicsi a tányérhoz, elvett egyet, visszaszaladt megette, majd jött a következőkért.:)) Aztán én erőszakos módon (persze óvatosan) sikerült megfognom aztán karmolt meg harapott. De aztán pár hét múlva már egyre közelebb jött, meg megszokta, hogy nem akarjuk bántani. Azóta is itt élnek, immáron 4 vagy 5 éve :)) Szóval türelem, szerintem az is jó ha beszélsz hozzá, hogy nem akarod bántani meg ilyenek. Lehet nem érti meg, de megszokja a jelenléted és onnan könnyebb lesz. Sok sikert.
2014. máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:)) koszonom hath na irtam hogy probalkozom van a koratunk ez a gondolom ''vadmacska'' es meg egy fekete nosteny az fel a hirtelen mozdulatoktol de azert jon es meg lehet simogatni szoval koszonom a valaszodt es majd meg latjuk hogy sul el :)) koszonom megegyszer.
2014. máj. 30. 13:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Lényeg, hogy ne erőltesd, hagyd, hogy ő közeledjen.

A kaját olyan távolságba rakd, hogy még ne szaladjon el, és maradj ott amíg eszik, hogy szokja a jelenléted.

A távolság idővel csökkenthető, végül hagyja magát, megsimogatni, de ne akard felvenni még akkor sem.

2014. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mert ne vegyem fel nem fogom meg csinalni csak szeretnem tudni ?

Es koszi a valaszodat.

2014. máj. 30. 16:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd, csak maradj a közelében annyira, amennyire hagyja és néha próbálj közeledni hozzá. Ha elszalad, ne menj utána, hogy tudja, hogy csak ismerkedni akarsz, nem pedig vadászol rá. Nekem eddig általában evés vagy napozás közben sikerült megsimogatnom a szelídítés alatt lévő cicákat, szóval ilyenkor érdemes próbálkozni. Ha egyszer-kétszer sikerül megsimizni, onnantól könnyebb, mert már tudni fogja, hogy nem bántod. Ja és ne add fel, időbe fog telni, de az is lehet, hogy a végére igazi puncsgép lesz belőle. :)
2014. máj. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!