Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a kutyát nem célszerű...

Ha a kutyát nem célszerű alomra szoktatni akkor a macskát miért jó?

Figyelt kérdés
OKé, hogy egy helyre végzi a dolgát és nem a szőnyegre mindenhova kakil pisil, de neki nincs szüksége napi sétára? és nem jobb ha ő is kint végzi a dolgát?

2014. jún. 1. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:

A macskát nem szokod pórázon sétáltatni. Másként tenyésztettük.


Amúgy ki lehetne próbálni, valószínűleg csak meg lehetne nevelni úgy mint egy kutyát.

2014. jún. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van idod, kedved, turelmed minden nap napi 3x lemenni setaltatni egy macskat, mikozben a kutyasokat is elkerulod, akkor rajta, semmi akadalya.

A nagy tobbseg azert inkabb nem viszi ki a szobamacskat. A kinti macska meg nem hasznal almot.

2014. jún. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Számos oka van.

Pl. a macska kistermetű, kicsiket rak, méretének megfelelő almos könnyen elhelyezhető kis lakásban is.


A macska precízen bekaparja az ürülékét, ezért jól nevelt macska praktikus okokból olyan helyet keres ahol kaparható talaj van.

A macska almos használata kielégíti a macska igényét az ürüléke elkaparására, és a gazda igényét, hogy ne kelljen néznie és szagolnia a terméket.


Ezzel szemben a kutya hiába is lenne almosra szoktatva, mert nem kaparja be és a szag ugyanúgy terjenghetne, és egy közepes kutya is egy alkalommal telerakná az almost.

2014. jún. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
oké, értem, köszönöm mindenkeinek! :)
2014. jún. 2. 08:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy perzsa cicám. Nos inkább takarítom az almot és nem viszem ki, hogy elvégezze a dolgát. Már csak az ára miatt sem.


Egyik barátnőmnek volt egy perzsája. Mindig kiment az udvarra, hogy elvégezze a dolgát. ( Macskaajtó volt beépítve ) A cicust ellopták. Na nekem ez nem hiányzik..Na meg ngyon sok szép házimacska van azokat is ellopják, vagy elütik.. Kint sok a veszély.


Sétával kapcsolatos: Elég nagy a nappalink. Szegény cicám mire 2x körbe szalad elis fárad. :D

2014. jún. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
lehet hámhoz szoktatni a cicát. én is féltem, mert közel van a főút, egyelőre csak a küszöbig merészkedett ki, mikor én is ott voltam. sajnálom, hogy nem mehet messzebb, de nagyon félős, nem akarom, hogy berohanjon az autók alá, mikor megijed valamitől. amúgy csak akkor kéretőzik ki, ha én is ott vagyok.
2014. jún. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!