Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicához kiskutya szoktatás?

Cicához kiskutya szoktatás?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves cicám. Benti, kinti cica is egyben. 2hónap múlva érkezik hozzánk egy kiskutya. Hogy tudom összeszoktatni őket a legkönnyebben? A cicámnak volt már szerencséje kiskutyával, akkor nagyon nem tetszett neki, fújt rá meg minden. Tudom ez normális elsőre és azt is tudom, hogy hosszú folyamat az összeszoktatás, csak azt nem tudom hogyan is kezdjek hozzá? Köszi

2014. jún. 2. 08:59
 1/2 anonim válasza:
a legsikeresebben úgy lehetett volna hozzászoktatni ha már nagyon pici koruk óta együtt nevelkednek de mivel a cica igősebb és tapasztaltabb nem hiszem hogy menni fog de ha mégis nagyon szeretnéd úgy tedd hogy nagyon sokat legyetek hármasban és pl ne külön külön simogasd őket hanem egyszerre
2014. jún. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Lényeg:

-nem kell erőltetni és siettetni, majd ők megoldják a saját tempójukban több nap vagy hét alatt

-teret kell engedni mindkettőnek, hogy ki tudják kerülni egymást, és csökkenteni a konfliktushelyzeteket, pl. az élelmezésüket míg össze nem szoknak külön helyen megoldani, hogy ne lássák közvetlenül egymást, így nem kívánják meg egymás kajáit.

-macskának engedni, hogy felfelé is ki tudjon térni, nem szabad letolni ha a kutyától félve felmászik bútorokra és nem akar a padlón lenni.

-a kutyának a cica kedvenc megszokott kuckóhelyétől lehetőleg távolabb biztosítani kuckót.

-a macska eleinte látványosan utálni fogja a kutyát esetleg kioszt pár fülest is neki és nemegyszer megsértődik duzzog a gazdira is.

Türelmesnek és következetesnek kell lenni, a cicával is foglalkozni kell és szeretgetni annak ellenére, hogy átmenetileg mufurc hárpia lesz. Ha nincs a macska elhanyagolva, akkor kevésbé lesz féltékeny és hamarabb összeszoknak.

-felügyelet mellett legyenek eleinte együtt.

2014. jún. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!