Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a gond? (cica)

Mi lehet a gond? (cica)

Figyelt kérdés

Van egy édes 1 éves kandúrom. Játékos, jó a közérzete, eszik, iszik rendesen.

Mégis ritkán de előfordul, hogy kakilás után vért csöppent. Ilyenkor 2-3 csepp vér, és ennyi. Ettől függetlenül nincs semmi baja, csak pár csepp vér.

Néztem a székletét, nem látom, hogy férges lenne, vagy bármi gond lenne vele.

Ezért nem tudom, hogy elvigyem orvoshoz, mert mint írtam nem rendszeres csak időnként előfordul. Talán olyan 4 hónap alatt ha háromszor előfordult ilyen.

Aggódnom kéne?


2014. jún. 2. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
4 hónap alatt legalább telefonon megkérdezhetted volna a dokit....
2014. jún. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
hát igen, aggódni kéne ha ilyet tapasztalsz. Vidd el dokihoz. A vérzés sosem jó jel.
2014. jún. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves első. Az első alkalommal elvittük orvoshoz. 100 fonttal indultunk, a doki megvizsgálta, majd annyit mondott, hogy nincs semmi baja, nem férges. Adott valami vitamin injekciót amiért külön fizetni kellett 30 fontot.


Sajnos itt kint nem olyan lelkiismeretesek az állatorvosok mint otthon.


Szóval a kérdésem, hogy valaki járt már így a cicával, ha igen akkor mi volt a gond??

2014. jún. 2. 10:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem valami sérülés a bél belső falán, vagy aranyér.
2014. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most már értem...Szegény cila kikerült tőlünk...

A magyar orvosok ezután már nem tudnak rajta segíteni...

Repülnek a fontok..

Egyébként ez valóban emésztőszervi fizikai sérülésre utal!

Talán egy szálka átszúrta a bélfalat, időnként megfordul, jön kifelé, bár ilyenkor a bakteriális fertőzés és az erős immunválasz miatt láznak és levertségnek kellene fellépnie..

2014. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szálka biztos nem ludas, mert benti cica, vagyis sosem hagyja el a házat, és mi soha nem adtunk neki szálkás ételt.

Nincs láza, nincs letörve, a kedélye most is nagyon jó. Mint írtam játékos, eleven, aranyos. Semmi bágyadtság vagy valami.

Ma a párom felhívta az orvost, és szerinte az a gond, hogy másfajta ételre váltottunk.

Ugyanis eddig whiskas ételt adtunk, de nemigazán ízlik neki (pedig whiskas cica ő maga is) de váltottunk Felixre, kitekatra.. Hát nem tudom.. Azt hittem itt okosabb leszek, szóval most új ételt kap, és ha megint előfordul akkor keressünk egy másik orvost.

2014. jún. 2. 16:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Szálka attól még előfordulhat étel gyártási hibából is, vagy eltört üvegtárgytól kis üvegszilánk is felsérthette.
2014. jún. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!