Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a tapasztalatok a Rogz...

Mi a tapasztalatok a Rogz macskákra való nyakörvekről? Tényleg képes kikapcsolódni ha beakadna valahova? Hány hónapos kortól adhatnám rá?

Figyelt kérdés
Kintre szeretném szoktatni a cicám, most még 6hetes. Bent tartom ameddig 3hónapos nem lesz. Azért szeretnék rá nyakörvet tenni, mert erre fele hajlamosak befogadni a cicákat ha meglátják az utcán sétálgatni. Ha lenne rajta nyakörv meg biléta tudnák hogy tartozik valakihez, vagy esetleg hazahoznák ha nagyon elkóborolna.

2014. jún. 18. 14:13
 1/2 anonim válasza:
Ezt a tipust éppen nem ismerem, ugyhogy az elsőkérdésre nem igazán tudom a választ, bár ami nekem van nyakörv az még egyszerse kapcsolódott ki, szerintem csak úgy készítik el, hogy normálisan fennmaradjon. A cicust még egy ideig csak úgy kellene kienedned, hogy kimész vele, é figyeled hogy ne csavarogjon el túl messzire, aztán lassan szoktatod h egyedül is kint legyen. Próbálj meg találni valami hívás: akár a nevére hallgasson vagy mondjuk a száraz macskaeledel zörgésére...stb. amivel előcsalogathatod.. Én a sajátomat csak féléves kora után engedtem ki teljesen (éjjel-nappal kimehetmár, most 1 éves). A nyakörvet (ha nem írja sehol a doboz) lassan rárakhatod.figyelj rá h ne szorítsa, de ne is legyen túl laza amiből kibújhat.
2014. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az a fajta nyakörv pont arra van, hogy ha fent akadna bárhol a cicus ne okozzon neki sérülést. Vettem neki egy olcsóbb fajtát ami a lehető legkisebb méretben létezik de még ez is nagy rá picit de úgyis hamar belenő. :)

A kiszoktatással bajban vagyok, még nyilván kicsi hogy kint legyen csak a szüleim allergiásak a cicára és fél évet így nem lehet bent. Most 6-7hetes lehet, remélem ha 3hónaposan kezdem kiszoktatni nem megy el a háztól. Gondoltam rá hogy az elején hámmal és pórázzal kezdek hozzá.

2014. jún. 23. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!