Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hetes kismacskákat hogyan...

3 hetes kismacskákat hogyan lehet felnevelni? SOS.

Figyelt kérdés

2 darab kiscicáról van szó, kb 3 hetesek lehetnek. Anyjuk rendesen ellátta eddig őket, de pár napja (4?) feléjük se néz, el is tűnt 2 napra, tegnap került elő, igen rossz állapotban, akkor még hagyta h szopjanak, de azóta nem akarja szoptatni őket, a nyivákolásukra sem reagál.

Kérdésem: hogyan kell ekkora macskákat etetni-itatni és mivel? Nem vagyok kezdő a témában, volt már több alom kismacskám is, de ezeket olyan helyre szülte, h nem fértem hozzájuk, csak most szedtem ki őket, hogy anyjuk eltűnt. Vagyis szilárdat még nem ettek, az eléjük tett beáztatott táppal nem tudnak mit kezdeni. Pipettával próbálkozzak, vagy hogyan?

Olyanok válaszát kérném csak, akik már voltak ilyen helyzetben vagy tényleg hozzáértők, előre is elnézést, de az ötletelések meg egyéb dolgok nem érdekelnek. A "vidd el az állatorvoshoz" jellegű bejegyzések sem. Viszont szeretném ha nem pusztulnának el.

Köszönök minden értelmes választ!



2014. jún. 21. 08:34
 1/6 anonim válasza:
28%
már nekem is volt olyan kiscicám amelíiket 4hetesen elhagyott az anyja,próbálkozz pipettával,de nekem nem volt othon és én injekciój spriccel próbáltam(persze a tűt levettem) óvatjan adagoltam nekik a tejet,és ne hidegen add nekik egy picit langyosítsd fel,kb 3 óránként kell etetni őket,és mihamarabb etesd meg mert elfognak pusztulni.Na és persze még elmehetsz az állatpatikába és ott is meg kérdezheted hogy van e külön cumi kiscicáknak ,bár én még nem hallotam róla,de azért próbád meg mert az lenne a legjobb.
2014. jún. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs más, akkor LAKTÓZMENTES embereknek szánt langyos tejjel, vagy macskatejjel (de a laktózmentes sokszor olcsóbb és bármelyik abc-ben kapható és szinte ugyanaz).

De a legjobb a tápszer lenne nekik, mert abban benne vannak az egyéb vitaminok is, amikre szükségük lesz. Valami állatos boltban, állatpatikában nézd meg vagy hívd fel az állatorvosod, vagy nézd meg neten vagy írj ki kérdést, hogy a te városodban hol lehet ilyesmit kapni, ha nem találsz.

Elvileg a tápszernél van tápszeres készlet és abban van minden, de a legegyszerűbb ha veszel a gyógyszertárban egy fecskendőt (csak a műanyag rész kell, tű nem), párszáz forint körül van, olcsó. Abból vegyél pár darabot, mert időnként nem árt cserélni. Nyugodtan megmondhatod, hogy kismacskákat akarsz vele etetni, akkor adnak valami nagyobbat vagy közepes méretűt, amibe több fér és akár egy etetésre elég is egy fecskendő és nem kell folyton felszívni bele újra tejet.

Lehet próbálkozni langyos vízzel kiöblített szemcseppes üvegcsével is, de némelyiket elég nehéz megtölteni és aztán adagolni belőle, fecskendővel ezerszer egyszerűbb és gyorsabb, hatékonyabb.

Mielőbb vegyél 1-3 fecskendőt és egy doboz laktózmentes tejet, azzal kihúzzák addig, amíg nem találsz tápszert (tapasztalataim szerint sajnos elég nehéz találni, mert a legtöbb helyre nem rendelnek, de nem tudom, te hol élsz).

Rendes tejet ne adj nekik, mert ha hasmenést kapnak tőle akkor abba belehalhatnak akár pár óra alatt is.

Ma még van gyógyszertár kb. délig és tejet is tudsz venni, szerintem szaladj le és vegyél! Ha nem sikerülne, akkor ha van otthon macskakonzerv, azzal lehet próbálkozni, nem a legjobb nekik, de talán jobb, mintha semmit sem kapnának (víz sem jó nekik étel nélkül vagy tej mellé, a száraztáp és a többi sem igazán sajnos mert még kicsik és nem igazán szoktak hozzá ilyen ételekhez nem tud vele hirtelen mit kezdeni a szervezetük).

2014. jún. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fressnapf-ban is van tejpótló tápszer, az kellene.
2014. jún. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg több Fressnapf az országba...

:) Remélhetőleg a kérdező szerencsés helyen lakik, ahol talál majd, mert tejjel nem bírják pár napnál tovább, talán csak ha külön adagolva van mellé valami kismacskáknak való vitamincsepp vagy hasonló.

2014. jún. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

Árva kiscicák felnevelése:


[link]


[link]

2014. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azóta egyik már rendesen eszik, lényegében bármit, amit eléteszek, illetve amit a nagyok kapnak, a másikat én etetem. Remélhetőleg megmarad mindkettő.

2014. jún. 26. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!