Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden macska tartó ilyen,...

Minden macska tartó ilyen, vagy csak az én barátaim?

Figyelt kérdés

A párommal összebarátkoztunk,egy fiatal párral, akikkel egész jól elvagyunk.Panelba élnek ( mi is egyébként) és van 2 felnőtt macskájuk.

Mi nagyon szeretjük a cicákat,és egyszer majd mi is szeretnénk ( volt régen mindkettőnknek ) de úgy érzem, olyan hanyagok ők ezzel kapcsolatban.

A cicák szépen vannak tartva, nem arról van szó, csak megengedik, hogy az ebédlő asztalra felugorjon,mikor ott vagyunk mi, akkor is.

Hullik a macska szőre, de azért kaja közbe az asztalnál , a csaj az ölébe simogatja... még meg is jegyzi, hogy hullik a szőre,mert most dobja le a téli bundát. oké, de miért kaja közbe kell ezt?


Az egyik cicának valami balesete volt, és így nehezen veszi a levegőt, illetve sokat köhög, hörög, és prüszköl. tudom, sokat vitte e miatt a lány orvoshoz, de nem tudnak mit csinálni már vele ( nekem ezt mondta) viszont a konyhába a fal fehér színű,és ahogy a macska mindig ott köhög, meg fuldoklik,az egész fal tiszta "köpet" meg takony. Sajnálom hogy beteg, de miért a konyhába engedik akkor be? aztán segítettem mosogatni, és a tiszta tányérokhoz felugrott a cica.mikor le akartam zavarni, a gazdája rám szólt, hogy szabad neki.

tiszta szőr a tányér meg a pohár, de nem baj.


Páromat főleg idegesíti a dolog,ő nem is szereti ha bent vannak az állatok a lakásba.

Volt olyan,hogy mentünk hozzájuk át, a csaj lejött elénk,és nagy büszkén mondta, hogy a Párja még dolgozik, de ő sütött sütit nekünk.

Mikor felértünk, láttuk, hogy a süti szépen ki volt készítve egy tálcára, a nappaliba egy alacsony dohányzó asztalra, amit a 2 cica körül zsongott. Gondolom amíg a csaj lejött elénk, a macskák még az asztalon is fönt voltak.

Amíg beszélgettünk, és leültünk a macskák a kis mancsukkal nyúlkáltak fel a sütik felé. Úgy voltam vele ( és a Párom is ) hogy majd a tálcán azt a sütit veszi ki,ami úgy a tálca közepén van,ahhoz csak nem ért oda a macska, erre neeem, a csaj nekünk vette le a tálcáról 3 sütit, és azt amelyiket ő választotta, úgy a széléről, amit a macska lesett. Azt se lehetett mondani, hogy nem kérünk,mert azt mondta ez új süti recept, és megsértődik, ha nem eszünk belőle. Amíg ettünk, babusgatta a cicákat, a dícsérte őket hogy segítettek neki sütni, hiszen ott voltak végig a konyhába, és olyan cukin lestek, hogy mi készül.

Aranyosak, nevetgéltünk, aztán beleharaptam a sütibe, és benne volt egy fehér szőrszál. az egyik macska fehér, szóval tuti tényleg ott voltak sütés közben. Reméltem hogy a Párom nem talál a sütijébe semmit,mert ő illedelmesen szólt volna, hogy inkább nem kéri.Én kipiszkáltam a szőrt és megettem, nem akartam megbántani a lányt.


De eléggé zavar. pedig mi is játszunk a cicákkal mikor ott vagyunk, csak nekünk ez sok hogy felugranak az asztalra, meg benne van a sütibe a szőrük.

Nem akarok szólni ezért a csajnak, hiszen az ő lakása, azt csinál amit akar, csak így meg menni sincs kedvem hozzájuk



2014. jún. 22. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Bár szerintem is hiba megengedni, hogy pl. a konyhapulton mászkáljanak, de mivel saját lakásukban vannak, ha ők így szeretik, és így szokták meg, akkor a megoldás erre csak annyi tud lenni, hogy nem kell odamenni.

-

"Mi nagyon szeretjük a cicákat,és egyszer majd mi is szeretnénk "


"Páromat főleg idegesíti a dolog,ő nem is szereti ha bent vannak az állatok a lakásba. "

-

Ez a kettő mondat mondjuk eléggé üti egymást.

2014. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem minden macskatartó ilyen. Nekem is van egy 3 hónapos kandúrom, de nem engedem meg neki, hogy felmásszon a pultra vagy az asztalra. Még az íróasztalomra sem. Az ablakpárkányra mehet, még macskaháló is van, de amikor sütök, főzök, mindig kéznél van a vízipisztoly, hogy megtanulja a határokat. Az ágyra felmehet még, meg a forgószékre, és én is fel szoktam venni az ölembe néha, de nem evés közben. Előbb-utóbb megtanulja a határokat, előző macskámnak is sikerült. Persze kaját nem hagyok elöl olyan helyen, amit elérhet.
2014. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Az hogy a párom szereti az állatokat, és a cicákat is, nem azt jelenti, hogy a lakásban! Nekik is volt régen, és télen a lakásban lakott, de nem is szerette hogy bent van.

De ez nem azt jelenti, hogy utálja az állatokat.

2014. jún. 22. 14:06
 4/12 A kérdező kommentje:
Mi is tartunk állatokat, rágcsálóink vannak ( kis patkányok ) de ki se engedjük, ha vendégek vendégeink vannak, hiszen tudom, sokmindenki fél tőlük. vagyis nem tőlük csak a "patkány" kifejezéstől. De mikor meglátják őket, mindig a vendégek kérik, hogy vegyük ki , ő meg akarja fogni. Asztalra ekkor se tesszük. Van hogy ha egyedül vagyok itthon, és épp asztalnál ülök ( nem evés közben) kiveszem az egyiket, és az ölembe van, ám ekkor se mehet az asztalra. De ha vendég van, figyelemmel vagyok rá, és nem tesszük az asztal környékére.
2014. jún. 22. 14:10
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

"Az hogy a párom szereti az állatokat, és a cicákat is, nem azt jelenti, hogy a lakásban! Nekik is volt régen, és télen a lakásban lakott, de nem is szerette hogy bent van. "


Ez számomra kb. olyan nonszensz, mintha azt mondaná valaki, hogy szereti a gyerekeket, de csak a lakásán kívül. Vagyis nem utálja, de nem is szereti, csak adott esetben megtűri őket.

2014. jún. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ne kötözködjünk már kérem szépen! köszi! :)
2014. jún. 22. 15:03
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

hmm,az ő háza az ő szabályai,vagy betartjátok vagy nem mentek vagy megbészélitek,hogy nem enni mentek.

Nálam is van 8 macska,konyhába mehetnek,bár ha sütök főzök nem jöhetnek a pultra,de itt is szugerálás van ha az asztalra kerül a süti vagy akármi,ezt vagy elfogadja a vendég vagy nem kell jönnie,senki miatt nem zárom el a macskáimat.

2014. jún. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A macskak ilyenek.

Ettol fuggetlenul, lehet oket kontrolalni, hogy ne vaduljanak el ennyire, de szerintem egyenlore ne akarjatok macskat, mert minden macskatarto ilyen, ertem ez alatt, hogy bizony, neha elofordul, hogy az ember a sajat haja helyett a macska szoret nyeli le.

Szoval, megtanithatok a macskak arra, hogy ne ugorjanak fel az aszalra, de arra nem, hogy ne huljon a szoruk.

2014. jún. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 KGabi0000 ***** válasza:
23%
Nekünk 3 macskánk van,a kisebbik néha bejöhet,habár nem kifejezetten szeret a házban bent lenni,inkább az udvaron kergeti a bogarakat és a lepkéket.De ez szerintem is túlzás.Ha vendég jön a házba,akkor legalább azzal tisztelje meg (hamár az ő vendége)hogy nem engedi a macskát az asztalra.Az meg gusztustalan,hogy azt a sütit kell enni,amihez már a macskák hozzányúlkáltak.Én megértem,hogy az ő házuk,de nem hiszem,hogy a vendégek azért mentek ,hogy macskaszőrt ehessenek.Csoszni nevű válaszolónak mondom,hogy azért egy gyerek nem ugyanaz,mint egy macska.Nálunk is úgy van,hogy a macskák nem jöhetnek be,de mégis rendesen foglalkozunk velük.
2014. jún. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem úgy 4 éves koromtól van cicám, ami cirka 20 évet jelent.

Nálunk nem jönnek be a házba, illetve csak kiskorukban vagy télen. Ezt igazából, macskája válogatta.


Most van egy kiscicám, aki abszolúte szobacica ( szoba. cica. szal, nálam van benn, mert édesapámmal élek és ő látszatra igen rosszul tolerálja:) - amúgy titokban eteti, meg játszik vele, de én erről nem tudok XD- )

De ő sem mehet fel az asztalra pl. Egyikre sem, nem csak az étkezőasztalra.

A szobámban feljöhet az ágyra-székre, asztalra nem, a nappaliban pedig csak a földön tartózkodhat.

Konyhába be sem mehet.

2014. jún. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!