Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Használ valaki láthatatlan...

Használ valaki láthatatlan kerítést cicánál?

Figyelt kérdés
Hogy vált be?Ha bevált,az melyik márkájú volt?Köszi a válaszokat!

2014. jún. 23. 09:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Mi az?
2014. jún. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
:)Egy olyan elektromos kerítés,amit leásol a földbe,a kutya/cica meg kap egy nyakörvet.Ha az állat közelít a kerítéshez,a nyakörv sípolni kezd,figyelmezteti az állatot,ha az ennek ellenére közelebb megy,akkor pici megcsípi az áram,mint egy villanypásztor,olyasmi.Így nem tud kimenni a kertből...Kutyáknál használják,csak kiváncsi lennék,h.cicánál működik-e...
2014. jún. 23. 10:26
 3/13 Szerzsike120 válasza:
13%

Ez egy nagy hülyeség..... Egyszerűen ivartalanítani kell az állatot és foglalkozni vele és nem szögdösik.. Nekünk van kutya macska is nálunk nincs ilyen, sőt ismerőseimnél sem tapasztaltam ilyet.. Lényeg az egészben, hogy ivarosodás előtt kell a kutyát és macskát ivartalanítani így nem jön elő bennük az ösztön ez által nem akarnak el menni.. Általában macskáknál jobban fenn marad az ösztön ha ivarosodás után vannak ivartalanítva így megeshet, hogy szöknek de kicsi az esély ha kompenzálva vannak játékkal és megfelelő táplálékkal,plusz társ cicával!!!! Lehetne erről ódákat zengeni de én csak 3 példát hozok fel:

Nekünk a kandúrunk kicsinek magányos volt, agresszív mindig ki szökött az ajtón, rajtam kívül fújt mindenkire.

Aztán 4 hónapos korában ivartalanítottuk így nem kezdett el jelölgetni, megnyugodott és ki szökni is egyre kevésbé akart! Majd 1 éves korában kapott 1 nőstény cicát akire az elején fújt de kb 3 nap után anyukája ként dédelgette és most 3 és 2 évesen elválaszthatatlanok! Lényeg mióta megvan a nőstény cicánk ki engedem őket az ajtón de nem mennek sehova szaglásznak tappognak és figyelnek engem vagy párom mit csinálunk. Ez annak is köszönhető, hogy foglalkozunk játszunk velük még úgyhogy én hétfőtől péntekig 12 órás műszakban dolgozom, párom egyetemen tanul alig van itthon! Ez nem lehet kifogás ha állatról van szó!


Másik példa ahonnan a nőstény cicánkat hoztuk a testvére kandúr cica és ő úgy volt kezdetben nevelve, hogy bent tartva de közben ahogy ivarosodott kiengedték és el is ment egy idő után volt, hogy 2-3 vagy 4 napra is. Majd ivartalanították be vitték télre a házba tavasszal ki engedték de azóta nem megy a kertből sehová. Hozzá teszem neki is van társa!


Harmadik eset pedig anyukáméknak a cicája úgy volt tartva, hogy panel földszinten laktak és ki-be járt a macska. Az első ivarosan lett hagyva el is szökött feszt csak fialni járt haza. Majd ivartalanítottuk de hiába.. Kevesebbet szökött de még is csak elment feszt. A másik nőstény cicánál már ivarosodás előtt lett ivartalanítva és ugyan így ki engedve egyszer sem császkált el ott feküdt a terasz alatt és még inkább bentre vágyott mint kintre. Csak piszkítani járt ki szinte!

De tudnék mesélni még kutyáról is! Minden csak odafigyelés és elkötelezettség kérdése! NE AKARJON olyan állatot aki nem is akar vele foglalkozni 100%-ig!! Én nem gondolom, hogy ilyen kütyükre kell kidobni több ezreket ha van más megoldás is!:):)

2014. jún. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szerzsike120 válasza:
Fontos! Ahogyan a kutyákat a macskáknak is vannak mozgási igényeik nem kevés és szeretnek mindenbe bele kotnyeleskedni! De különféle játékokkal, kaparófákkal, lemozgatjuk őket nincs is kedvük messzire el mászkálni.:) Maximum addig míg ki nem kerülnek a látókörből! A nőstény cicánk sziámi és egyszer felszaladt a 4. emeletre úgyhogy észre sem vettem kb egy órán át. Jött közben párom és beszéltem hozzá ezt meghallván a kis csajszi úgy nyávogott mint a fába szorult féreg:):) Még mi sem ismertük meg csak hallgatóztunk, hogy valahol kis cica lehet.. Aztán jött üdvözölni a nagy másik sehol akkor jöttünk rá, hogy a miénk nyávogott. Fel mentem felkaptam jól le teremtettem mély és határozott hangon "mert így tudja, hogy azt nem szabad" meghúzta magát utána 20 percel dorombolt:):) Azóta sehova sem megy nélkülünk hál istennek:)
2014. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Bár ezen múlna, hogy nem megy el... Anyukámnál volt két lány cica, mindkettő ivartalanítva lett, még mielőtt tüzeltek volna, mégis állandóan elcsavarogtak,el is veszett végül mindkettő...

Pedig éjszakára nem is voltak kiengedve... :(

2014. jún. 23. 13:00
 6/13 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor, ha már van kertünk, meg a kutyánk is kimehet, szerintem szemétség volna a cicát nem kiengedni...
2014. jún. 23. 13:04
 7/13 Szerzsike120 válasza:
Az ivarosodás már 6. hónaptól jelen van de akkor még nem tüzel egy cica sem!! Ezért érdemes ez az idő alatt ivartalanítani. Ha meg így volt és ezután is csinálja akkor érdemes szoktatni, hogy először picit ki engedni majd fokozatosan többet míg végül meg nem tanulja, hogy nem mehet tovább mint amennyit szabad! Ez idő igényesebb mint egy nyakörv de ha a cica nincs meg tanítva leteremtve akkor a fájdalom ellenére is képes lesz szökni és ez biztos! Ami hagyhat benne olyan mély bizalmatlanságot, hogy vissza sem megy.. Meg azt is el kéne dönteni benti e a cica vagy kinti? Ha benti mint a miénk, nem visz be bolhát, kullancsot, szúnyog csípés által okozott fertőzéseket, esetenként veszteséget. Nyakörv meg spot on erre van de ma már nem sokat érnek.. De ha még is a fertőzéseket még bevihet az ágyadba ami nem biztos, hogy egészséges..Ha kinti cicus akkor pedig megfelelő játékkal kaparófákkal, táplálékkal, spot on vagy bolha nyakörvel tarthatod kint is. Maximum ha sokat foglalkozol vele nem megy annyit el. Ha elszánt vagy és még is ki engednéd csak annyira tedd míg van vele valaki aki fegyelmezi.Így egy idő után be rögződik neki és megmarad ott ahol van! Más részt az udvarról is tud be vinni fertőzést. Például párom testvére panelban lakik és le vitte a szemetet a ház elé, a füvezetten keresztül és mire fel ment a térdhajlatában volt a kullancs és el is kellett neki rakni a kullancsot ha lime kóros lesz betudják vizsgálni.:)
2014. jún. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
na és ha az állat pánikba esik és elszalad át a szomszédba, akkor ez a szar folyamatosan kínozza?
2014. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
aki kitalálta arra tenném rá
2014. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szerzsike120 válasza:
0%
Hát azt nem tudom... De az előtte hozzászóló véleményén vagyok én is!
2014. jún. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!