Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Gyenge kiscicát akinek a...

Gyenge kiscicát akinek a szeme is csipás és az orrából is folyik valami hogy lehet meggyógyítani hogy megmaradjon?

Figyelt kérdés
A foga is alig akar kinőni , sajnos állatorvosra nincs lehetőség , milyen kajákat kellene neki adni venni illetve vitaminokat ?

2014. jún. 28. 17:50
 1/6 anonim válasza:
a szemét kamillával és rendesen kajával de nem táppal ;)
2014. jún. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 intrepid ***** válasza:
100%
Neomicin szemcsepp, napi 5X, egy héten át.
2014. jún. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A gyenge kiscicák orvos segítsége nélkül általában elpusztulnak. :(
2014. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Medvi ***** válasza:
100%
Mennyi idős a cicus? A neomycin jó neki, de lehet Brulamycin, Tobrex, Irgamid, Tetrán szemkenőcs, emberorvossal is fölírathatod, de talán jó lenne szájon át egy kis Augmentin(antibiotikum) az orrfolyásra. Azért kellene tudni, hogy mekkora, mert akkor tudom megmondani, mekkora adag Augmentint kapjon, de egy tablettát előre láthatólag 16 felé kellene darabolnod, és abból napi 1 darabkát kellene bevennie májkrémbe csomagolva. A kiscicák foga általában nem nő gyorsan, ez nem betegségre utaló tünet. Bármilyen kölyöktáp jó neki, pl alutasakos Whiskas junior stb.
2014. jún. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a gyengusz cicámnak tojással elkevert laktózmentes tejet adtam és polivitaplex B-t tettem bele. Gyönyörűen felnőtt, bár nem egy szépség, de életerős vidám cica lett.

Az orrfolyás és a csipa az valamiféle betegségre utal, valószínűleg macskanátha lesz. Ha nem kezelik megfelelően, akkor sokáig elhúzódhat és komoly szövődményei lehetnek.

2014. jún. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha taknyos is, hiába kened meg cseppented a szemét az már kevés. Nem azt mondom, van amelyik esetleg felgyógyul, de kezelés nélkül az a ritka kivétel. Macskanáthát injekcióval kell kezeltetni az állatorvosnál. Sokszor akár egy látogatás is elég...
2014. jún. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!