Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak természetes...

A macskáknak természetes féreghajtó módszert? Melyik az, amely bevált?

Figyelt kérdés

Férgesek a macskáim, de nincs pénzem féregírtóra:(

Hallottam hogy a fokhagyma az jó, ill. a tökmag.

Ezeket hogy kell a cicának beadni?

Simán, vagy összetörve, tejben? Mert ilyet is hallottam!

Köszönöm a segítséget!


2010. jan. 5. 14:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%

Hááát tévhit hogy kutyának, macskának fokhagymát lehet adni erre a célra, mert az ő szervezetüknek kifejezetten nem tesz jót. Ez csak az emberre igaz.

Nem tom hány macskád van, de egy féreghajtó tabletta nálunk 250-300Ft, szerintem nem sok, én is csóró vagyok, de azzal érsz el biztos hatást, a tökmaggal nem hiszem. Arról még nem is hallottam, mindegy. Te tudod...

2010. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, kb 400 forint egy tabletta (Cestal cat), annál olcsóbban nem úszod meg a természteset sem, ami ráadásul nem is biztos hogy használ. Hagymát meg ne is adj neki, van ami nekünk jó, de a macskáknak árt. A vöröshagyma például károsítja a macskák vörösvérsejtjeit. Fincsi mi? A fokhagymára épp nem emlékszem, de én nem adnám neki.


A négyszáz forintos tabbletta árat meg úgy kell érteni, hogy nem is kell egy egész a macskának, majd elmondják, nekünk a normál méretűre kell egy fél.


Ne pasztát vegyél akkor bár az is csak kicsivel drágább, mert a tablettát "lenyomod a torkán", de mondjuk 3 cm pasztát soha nem fogsz beleimádkozni, ha nem izlik neki.

2010. jan. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
48%

Mi 1x próbáltunk egyik macskánknak fokhagymát adni, és hát annyira nem tetszett neki, hogy többet nem láttuk aztán :S nem azt mondom, hogy elpusztult, de másnapra elszökött :S Pedig nagyon kedves cica volt... Szóval ennyit a fokhagymáról [szombat este volt, és hétfőn vehettünk volna legközelebb az állatorvostól féregírtót, és azthittük ez is hat]

. Tökmagról még én se hallottam...

Hány macskád van? Nekem csak itthon, ahol lakom 12 [tizenkettő], meg még van pár, mégis mind tablettát kap. Szerintem a cicáidért megteheted ezt a pár száz forintot.

2010. jan. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nekem 20 macskám van:(

És nincs most erre pénzünk, a Cestal Cat-ot szoktuk venni, augusztusban voltak féreg írtva, 10.000 Ft-ba került (mert 2 hét múlva megkellett ismételni) de ennyi pénz erre most nincs-! Ezért kérdeztem!

a C. cat asszem 300 Ft körül van, vagy még több *20=6000 Ft és + az ismétlés, az 12.000 Ft.


esetleg valaki tud valami ocsóbb módszert, amitől nem szalad el a cica és nem Cestal cat?

2010. jan. 5. 16:53
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

minek kell 20 macska ha nincs rá pénzed (ha van akkor is). könyörgöm, van olyan betegség hogy állatgyühjtögetés ez már az kb.

Csak ezt a tablettát ismerem énis, a természetes egy hétnél tovább nem tart.

Fokhagymát meg nehogy adj nekik mert az mérgező nekik nagy mennyiségben.

2010. jan. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%

Nem is kell nekik egy egész szem. Egyébként meg nem egyszerre kell akkor mindet. Én pl. nem egyszerre oltatom mindet, hanem egyik hónapba az egyiket, aztán a másikat. Féregtelenítsd a felét, aztán meg a másikat.


Különben a fokhagymát az embereknél halhattad, de az se jó, csak az eszik fokhagymát aki szégyelli, hogy férges és nem mer gyógyszert íratni, de nekik se hat rendesen. Egy féreghajtó után jobb, ha nem nézel a budiba, a fokhagyma azért nem ilyen hatásos.

2010. jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
100%
A féregtabletta nem drága szerintem vagyél azt 1-2szar beadod nekik és elismúlik:)
2010. jan. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ajándékozz el egy párat, ha nem tudod ellátni őket rendesen! Ezzel nekik nem teszel jót, hogy mindenféle szar hülyeséggel tömöd őket inkább, minthogy a célnak legjobban megfelelő szert használnád, mert nincs rá pénzed, ami alapból nem drága, de 20 macskához kell tőke! Ha meg nem egyszerre féreghajtózod őket, akkor visszafertőzik egymást, szóval csövörből-vödörbe kerülsz...
2010. jan. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
29%

21:01!

Már hogy fertőződnének vissza?

A féreghajtók kb. 4-6 hónapig hatnak. Szerinted egy féregtelenített macska nem találkozik férgekkel a környezetében? Ha visszafertőződne, akkor naponta kéne kezelni.


Amúgy szerintem is a féreghajtó tabletta a legjobb megoldás!

Ha nincs pénzed ellátni az állatokat, nem kell annyit tartani...

2010. jan. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, rendesen megkaptam a magamét. A macskáim ki vannak ivartalanítva és évek óta ennyi van!

Sokat költök rájuk és az etetésük sem olcsó, de bírjuk!

Augusztus végén szeptember elején volt mind a 20 egyszerre féregtelenítve!


Én úgy tudom, hogy egyszerre kell őket, hogy ne fertőzzék egymást vissza. Bár persze kertünkben vannak és nem tudnak a kertből kimenni, szóval idegen macsek sem mehet be.


Nos az lesz akkor h cestal cat.


Aki a fokhagymát írta, hogy nagy dózisban mérgező--ez lehet hogy igaz, de elmondom, hogy a Cestal cat ls mérgező nagy dózisban!

Én úgy gondoltam h egy kicsi tabletta nagyságú fokhagymát nyomnék le nekik vízzel.

Ettől lehet hogy egy kicsit meghajtaná a férgeket.

Csak sajnálom őket, pont hogy azért, mert felelős állattartó vagyok! És így csak februárban tudok nekik venni:(

2010. jan. 6. 18:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!