Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicámnak nemrég rohama...

A kiscicámnak nemrég rohama volt. Erős görcs, rángatózás, nyáladzás. Elvittük állatorvoshoz, kapott gyógyszert is. Van itt valaki, aki ért hozzá, és tudna linkelni egy megbízható oldalt erről, vagy írna valamit?

Figyelt kérdés
(Nem tudom, állatoknál ezt hogy nevezik, talán mint az embereknél az epilepszia, de nem tudom.) Érdekelne, miért kezdődött, mennyi esélye van, hogy ismétlődik, lehet-e gyógyítani, mennyire káros ez rá, és hasonlók.

2014. jún. 29. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, simán ehetett epilepszia.

De most nem azért... Milyen dokid van Neked, hogy itt a GYK-n kérdezősködsz? Nem mondott semmit, csak adott neki gyógyszert, aztán szevasz?

Egyébként: senki nem tudja ezt megmondani, hogy ismétlődik-e a roham. Ha igen, akkor szedhet folyamatosan gyógyszert, de az sem garantálja a rohammentességet. Inkább kinőhető, mint gyógyítható. Hogy mennyire káros, az függ a rohamok erősségétől és gyakoriságától.

Reméljük, nem lesz több ilyen!

2014. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyszerűen csak szeretnék többet tudni róla... :) A dokihoz édesanyám és a testvérem vitték, én dolgoztam, azthiszem, tőlük nem tudhatok meg eleget, még azt sem pontosan amit a doki mondott...
2014. jún. 29. 15:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt, hogy miért kezdődött, valószínűleg nem fogjátok megtudni.


Van esély az ismétlődésre, ki fog derülni, nálatok fog-e.


Gyógyszeresen karban lehet tartani az állatokat.


Kezelés nélkül, ha a rohamok egyre fokozódnak, és súlyosbodnak, akkor az halálhoz vezethet.


[link]

2014. jún. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tegnap kiderült, kisagyi rendellenessége van, most éppen nem lát. Ha valaki tudna orvost, aki ilyen már szinte lehetetlen és különleges esetekkel is foglalkozna, egy elérhetőséget szívesen vennék.... Nem sajnálok semmit, hogy megmentsem a kiscicámat....:/
2014. júl. 2. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!