Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudom leszoktatni a...

Hogy tudom leszoktatni a cicámat arról, hogy a kábeleket rágja?

Figyelt kérdés
Van egy jelenleg 7-8 hetes körüli kicsikém, akit több, mint egy hónapja az erdőben találtam kidobva. Teljesen le volt gyengülve, beteg is volt, de a dokim közreműködésének hála, sikerült életben tartani. Most már igazi kis rosszcsont, mindennel játszik, imádnivaló. Kicsit szerintem el is kényeztettük párommal sajna, így hiába siccegek neki, ráütök a popijára, mindent haveri játéknak vesz. Többi cicámnál jól bevált módszer, ha vizet permetezek rájuk. Ennél a picinél is próbálkozok ezzel, bár olyan sok rossz dolgot azért nem csinál. :) De elektromos kábelek mellett nem merem lespriccelni, viszont másra nem hallgat. A kábelek nincsenek elől, de olyan pici még, hogy mindenhova befér, szekrény mögé, számítógép mögé. A hangfalam kábelét már el is rágta, megkezdte a vezetékes telefont is. Hiába barikádozzuk el a szekrények sarkát, az asztalokat, valahogy mindig bejut, és félek, hogy a végén baleset lesz belőle. Hogyan tudnám leszoktatni? Vagy milyen óvintézkedéseket tehetek? Volt valakinek ilyen problémája? Ezt a "hülyeséget" elnövi majd? Egyik cicám sem rágott kábeleket, de remélem, felnőtt korára azért ő is elhagyja ezt a szokását...

2014. júl. 1. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is biztosítani kell neki rágható játékot, mert viszket az ínye, pl. fogváltás miatt.

Erre jók 10-15 centis vezetékdarabok is amivel játszhat.


Az áram alatti védendő vezetékeket pedig be lehet kenni macskariasztó sprével, citrom illatú légfrissítővel, vagy vereshagymával, esetleg kicsit csípős paprikával.

2014. júl. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Van millió és egy, különböző keménységű játék, direkt a fogváltás miatt, sőt, már vágtunk le kábeldarabokat is, de persze ennek a kis kukának az a legjobb, amit nem szabad. De van itthon citromos légfrissítő, mos neki is fogok állni mindent szétfújkálni :)
2014. júl. 1. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!