Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S most szült a macskám,...

S. O. S most szült a macskám, mitől lehet többi lennt?!

Figyelt kérdés
Eddig négy kiscica lett, és az a kiscica amelyik először született fele akkora, mint a többi, nagyon ijesztő látvány, nem is nagyon akar szopni, mitől lehet ez?

2014. júl. 3. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Életképtelen, meg fog halni.
2014. júl. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Összefüggésben lehet azzal, hogy az anya macska alig egy éves, még ő is fiatal, elakartuk vinni ivartalanítani, de addigra már vemhes volt, a kiscica reggel 8 órakor született, azóta nem nagyon evett, vagyis én nem is láttam enni, de még él, nem tudok vele semmit sem csinálni?? Borzasztó, szó szerint akkora mint a tenyerem fele..
2014. júl. 3. 15:43
 3/8 Medvi ***** válasza:
Sajnos valami fejlődési rendellenessége van, nem lehet segíteni rajta.
2014. júl. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire fiatal az anya, akkor csoda, hogy van 3 normál méretű cica. Az anya szervezete ugyan már ivarérett, de még nem megfelelően fejlett a kicsik kihordására. Lehetett volna ivartalanítani vemhesség alatt is, de ez már tárgytalan. Keressetek dokit, mutassátok meg neki a picit, hátha van rá esély, hogy ti, kézben nevelve, tápszerezve még fel tudjátok erősíteni, de ez egészséges pici esetében is nagyon nehéz, macerás, 1,5-2 óránkéntetetés éjszaka is, erőtlen picinél akár óránként is szükséges lehet. De ne nagyon éljétek bele magatokat, nem valószínű, hogy a pici túléli. Ne lepődjetek meg, ha a mama megeszi az életképtelen picit, ez ösztön.


Viszont! Dokival egyeztessetek az ivartalanításról. Amíg szoptat, addig nem lesz műtve, viszont addig is vemhesülhet. Jó lenne, ha addig valami fogamzásgátló tablettával tennétek ellene, és akkor nem lesz semmi gond, nem lesznek új cicák, nyugodtan vihetitek majd ivartalanítani. :)

2014. júl. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm szépen a válaszodat! Természetesenenképp ivartalítani fogjuk az anyát! A másik 3 kiscicával nincs semmi gond, szopnak rendesen, sőt az egyik kifejezetten nagyobb.. Viszont úgy gondolom csak szophatott a nagyon pici is, mivel ő reggel 8 órakor született, és nem hiszem, hogy eddig húzta volna, mindenesetre nagyon nagy benne az élni akarás, és megteszünk mindent! Tápszert hol tudok venni?
2014. júl. 3. 16:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Én kidobott kiscicákat neveltem fel (6 cica, nem volt nyitva még a szemük sem, úgy dobta ki őket valami embernek nem nevezhető retek egy szatyorba, de 4-et sikerült felnevelni!), nekik állatorvosnál vettem tápszert. Nem volt túl olcsó, majdnem 3000 ft, de ez kimondottan cicáknak való, a doki ráadásul elmondta, hogy mennyit és hogyan kell nekik adni, hogy mit kell csinálni etetés után, a tápszerből meg alig fogyott, utána még 3 almot felneveltem ugyanazon a tápszeren, úgyhogy ha úgy veszed, cicákra leosztva nem olyan drága. Ráadásul az anya is nagyon fiatal, előfordulhat, hogy nem lesz elég teje, akkor azzal a tápszerrel a többi picinél is besegíthetsz a mamának, és akkor nem szopják le teljesen.
2014. júl. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és ami még fontos, főkent a kicsi miatt, hogy biztosítsatok nekil folyamatosan meleg helyet, lehetőleg a lakásban. Én ezt úgy oldottam meg, hogy egy karton dobozba jó 10 centi vastagon tettem faforgácsot, de ha van hungarocell lap vagy bármi, ami szigetel, az is tökéletes. Fogtam 2 db 2 l-es flakont, felengedtem meleg vízzel (nem forróval, de azért elég meleggel), azt betettem és arra rengeteg ruhát tettem, felülre mindenképpen pamutot vagy valami kötött cuccot és így alakítottam ki kis fészket. Alulról melegen tartja őket akkor is, ha a mama nincs ott. Ez fontos, mert a kicsik hőháztartása 2-2,5 hetes korukig egyáltalán nem működik, csak az anya testmelege miatt nem hülnek ki, viszont egy erőtlen nagyon könnyen kihül, akár elég lehet, ha a mama csak egy fél órára magára hagyja őket.
2014. júl. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is az egyik cica iszonyúan satnya volt, de túlélte. Megkerestük neki az anyukája hasán a cicit és konkrétan a szájába adtuk, mert annyira gyenge és kis bamba volt hogy meg sem találta. Ha odafigyelsz h egyen akkor megmarad, figyelj oda rájuk!!!
2014. júl. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!