Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki nem ivartalaníttatja a...

Aki nem ivartalaníttatja a macskáját annak nem égő, hogy folyton kiscicákkal házal az ismerősöknél?

Figyelt kérdés
Gondolom az első egy-két almot még el tudjátok sózni. De utána érzitek rosszul magatokat, hogy évente egyszer-kétszer heteken keresztül "Nem kell kismacska?", "Nem akarsz kismacskát?" "Szeretnétek kismacskát?", "Nem visztek egyet?" stb. Nem zavar, hogy már az ismerősöknek is a töke ki van azzal, hogy nem lehet veletek úgy találkozni, hogy ne ajánlgassátok a kismacskákat?
2014. júl. 4. 11:27
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Meg nem zavaró, hogy gyakorlatilag nem is tudjátok, hogy mi lesz a macskákkal? Hogy majd lehet oda tudjátok adni. Vagy lehet.. lehet... valami majd csak lesz. Ez komolyan nem ér meg az embereknek 10 ezer forintot, esetleg akcióban kevesebbet, hogy ne kelljen évente égetni magatokat, meg etetni egy rakás macskát, míg rá nem tudjátok lőcsölni valakire? Ráadásul a macska nem egyik napról a másikra nő fel és vemhesül, vagy ha már úgy van és nicns rá, a következő évig havonta 1500-2000 forint félrerakásával rohadt sok kellemetlenségtől lehetne magatokat megkímélni.


Vagy én élek nagyon modern helyen? Bevallom nekem a macskák jóléte is szempont, tökéletesen tisztában vagyok a felesleges macskák rengetegségével stb. De nekem a nőstények ivartalanításánál az is nagyon komolyan közrejátszott, hogy biztos nem kuncsorgok majd minden ismerősnél, hogy szabadítsanak már meg a macskáktól amik a nemtörődömségem miatt szakadtak a nyakamba. Ez szabályosan égő...

2014. júl. 4. 11:32
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem az ilyan embereket...Én ivartalanitattam a cicámat és jönnek hozzám minden tavasszal ,h van-e kiscica? Én meg közlöm ,hogy ivartalanitva van úgy néznek mint a sülthal.Főleg falun van ilyen aki ott egyáltalán eteti a macskáját az már hülye különcnek számit. Szóval nagy az isten állatkertje de alacsony a kerités.
2014. júl. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Falun lakom, a cicáim, meg a két kandúrom is ivartalanítva vannak, oltva, féregtelenítve, minőségi tápon nevelve. Mikor meghallják, az első, hogy minek költök rájuk ennyit. NA ITT A GOND! Nekem a macskáim ugyanúgy mindent megkapnak, mint a kutyám, talán ezért is van, hogy a 3cicámból 2 14 év fölötti. Csak ezt már senki nem nézi, hogy így mennyivel hosszabb, egészségesebb és boldohabb életet adhatok nekik.
2014. júl. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez még a jobbik eset valaki kinyirja őket de komolyan.
2014. júl. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mondd, nekem már jött kérés, hogy ha már megyek külföldre nem vinnék ki (tök ingyen) a haveroknak kismacskát? Nem...

Az én cicám is ivartalanítva van, szerintem alap dolog, de sajnos az emberek inkább ölik meg a kismacskákat vagy adják oda 3-8 hetesen tök idegeneknek.

2014. júl. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekik ez nem égő, hisz ha az lenne, már tettek volna ellene valamit. Van aki még csak az elajándékozásig sem jut, mert elteszi láb alól még az újszülött kismacskákat. A felnőtt macskák meg ilyen helyen jó ha megérik a 2 éves kort. Utána megint ugyanez a folyamat, de ilyenkor már inkább kandúrt választanak, ha tehetik, mert az nem hordja oda a kölyköket. Az más tészta, hogy egy évben akár 50 kismacskát is "gyárthat". Sajnos az emberek nagy része még így gondolkodik Mo-n.
2014. júl. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Szerintem ezekre az ostoba emberekre amúgy máshogy nem is lehet hatni, mint lenézéssel. A macska úgy sem érdekli, viszont az, hogy más mit gondol az jellemzően nagyon is.


Meg majmolós nép a magyar, még utánozni szeretik a másikat, minél több normálisat látnak, annál nagyobb a valószínűsége, hogy elkezdenek preztízskérdést csinálni belőlel, mint abból, hogy milyen a tv meg a kerítés, nehogy már le legyenek maradva.

2014. júl. 5. 00:06
 8/18 A kérdező kommentje:

Egyébként tudom, hogy van aki elteszi a macskákat láb alól. Egyik nagyanyám mindig azt csinálta nyaranta. Túl kicsi és hülye voltam, hogy szóljak. Meg mit csináltam volna? Max. pofonvág, ha beleszólok.


De én azokra gondolok, aki elméletileg szeretik a macskákat, meg állatszeretetből segítenek neki "szülni" meg ilyenek... Megáll az eszem, hogy abszolút nem belátóak. Hogy legalább az nem esik le nekik, hogy tényleg ilyenkor az ismerősök már a hátuk közepére sem kívánják a találkozást, mert amíg el nem sózzák őket, addig folyton ajánlgatják, meg kérdezgetik, hogy ha neked nem kell akkor anyukádnak nem kell? Tesódék kertesben laknak ugye? Nem kell oda macska? Nem tudsz valakit???? Ez valahogy olyan szánalmas.

2014. júl. 5. 00:09
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem már kerestek meg úgy, hogy van 5 kiscica, ha kell, elhozhatok, amennyit akarok, ha nem, akkor agyon lesznek ütve. Délután 5-ig van időm. Lebeszéltem hogy anyáékhoz megy egy, két tesómhoz egy-egy, én meg elhozok kettőt. Gyorsan visszatelefonálok fél 4-kor, hogy akkor igényt tartunk mind az 5-re, mert ugyanmár nem akartam azzal a tudattal élni, hogy miattam pusztultak el, erre közölték, hogy apuka hazaért korábban, így már nincsenekkicsik. Na nekem ez verte a biztosítékot... Nagyon szarul voltam utána.
2014. júl. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
9# tudom, hogy álmodok, de feljelentést tettetek?
2014. júl. 7. 00:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!